20 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı

Anasayfa / Blog / 20 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı
20 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı 20 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı

Katalog baskı; firmaların ürünlerini tanıttığı reklam araçları içerisinde yer alıyor. Aynı zamanda insanlar, katalogların sayesinde ürünlerle ilgili detaylı bilgilere de ulaşabiliyorlar.

Kataloglarında reklam kampanyaları kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. O yüzden işletmelerin mutlaka katalog çalışmalarına da önem vermesi gerekiyor. Katalog baskı fiyatları gibi konulara geçmeden önce katalogların olmazsa olmazı grafik çalışmalarından da kısaca bahsetmek gerekiyor. Katalogların grafik çalışmaları hazırlanırken birkaç önemli noktaya özellikle dikkat edilmelidir. O dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz:

 • ♦ Ücret bilgisi
 • ♦ Kâğıt kalitesi
 • ♦ İşletmenin imajını yansıtıp yansıtmadığı
 • ♦ Görsellik

Katalog tasarımı, ürün tanıtımı için yapılıyorsa tasarımcıya mutlaka; ürünlerin görselleri ve fiyatları hakkında bilgiler verilmelidir.

Katalog Baskı İşlemlerinde Marka Kimliğini Ön Planda Tutunuz

Katalog bastırma işlerinin sanılanın aksine çok detaylı olduğunu söyleyebiliriz. Katalog basımında özellikle marka kimliğinizin ortaya çıkmasına özen gösteriniz. Marka değerinde tasarımların çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bir işletmenin akılda kalmasında kataloğun önemli görev üstlendiğini söyleyebiliriz. Sade, gözü yormayan tasarımlar seçerek ürünlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Katalog tasarımlarında ayrıca; ürünlerin ve marka bilinirliliğinin de vurgulanması gerekiyor. Grafik işlemlerini yapan kişi, vurgulamayı da en iyi şekilde yapar. Katalog baskı işlemi öncesinde amacınızı mutlaka belirlemeniz gerekiyor. Hitap edeceğiniz kitleyi çok iyi düşünüp onlara yönelik katalog tasarımı yaptırmalısınız. Kataloğu inceleyen bir müşteri; anlatılmak istenileni ve verilmek istenilen mesajı çok iyi anlamalıdır. Kataloğunuzda ürünleri tanıtacaksanız, ürünlerin fotoğraflarına kesinlikle katalog içerisinde yer veriniz. Katalog içerisindeki görsellerin dikkat çekici olmasına da özen gösteriniz. Yalnız gözleri yoran, şatafatlı görsellerden de uzak durunuz. Katalogdaki ürün fotoğraflarının yanında ürünle ilgili bilgilerinde yer alması gerekiyor. Bu durum müşterinin ürünü alma isteğini artıracak.

Katalog Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Katalog fiyatı hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Katalog fiyatlarını etkileyen hususları şöyle sıralayabiliriz:

 • Adedi
 • ♦ Ebadı
 • ♦ Yatay mı, dikey mi olacağı
 • ♦ Kapağının lak olup olmayacağı
 • ♦ Sayfa gramajları- kapak ve iç

Katalog fiyatlarını etkileyen diğer bir unsursa, işçiliği olduğu söylenebilir. İşçilik hizmetleri katalog fiyatına direkt etki ediyor diyebiliriz.

Katalog Baskı Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Katalog baskı işlemi öncesinde şu noktalara çok dikkat ediniz:

 • ♦ Katalog müşterilerin taleplerini ön planda tutunuz.
 • ♦ Katalog tasarımından sonra baskıya geçilmeden önce son kez tekrar göz atınız. Çalışmanın baskıya hazır olup olmadığını çok iyi inceleyiniz. Daha sonra rakip firma analiz çalışmalarını mutlaka yapınız.
 • ♦ Katalog baskı fiyatlarının maliyete etki eden unsurlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. O nedenle doğru hesaplama yapınız.
 • ♦ Katalog baskıya sunulmadan önce tasarımızın kesinlikle kurumsal çizginizde olmasına özen gösteriniz.
 • ♦ Katalog tasarımlarınızı grafiklerle, fotoğraflarla ve metin yazılarıyla destekleyiniz.
 • ♦ Katalog baskı işlemlerinde özellikle; ürün içeriklerinin detaylı belirtilmesi gerekiyor.
 • ♦ Yüksek kaliteli katalog basımı için matbaanın önemli yer tuttuğunu söyleyebiliriz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1