Ankara Dijital Baskı

Anasayfa / Blog / Ankara Dijital Baskı
Ankara Dijital Baskı Ankara Dijital Baskı

Dijital ortam içerisinde yer alan görsel ya da metinlerin farklı şekilde basım yapılması tekniğine verilen dijital baskı, çalışmaların yerine getirildiği birçok alan ve yöntem bulunmaktadır. Küçük çaptaki baskıların yerine getirilmesi için tercih edilmektedir. Her ne kadar ofset baskıya nazaran daha yüksek maliyet ile yapılsa da, hızlı bir yöntem olmasından dolayı Ankara dijital baskı tarafından sık tercih edilmektedir. Uygulanan baskı teknikleri ile dijital baskı arasında ise birden fark vardır. Böylelikle insanların aklına birçok soru işaretini de beraberinde getirmektedir. Bu soruya açıklık getirmek gerekir ise yazımızda detaylı olarak değinelim.

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar

Ankara dijital baskı tarafından yapılan dijital baskı kalıplarındaki değişim zorluk yaşatmamasından dolayı ofset baskılara göre daha rahat yapılmaktadır. Ofset baskı yerine getirilen makinelerdeki kalıplar devamlı şekilde değiştirilerek işlemlerin manuel şekilde ilerlemesine neden olmaktadır. Bu durumda ofset baskılardaki işleyiş süresinin daha uzun olmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra dijital baskının seri bir şekilde yerine getirilmesin isteyenler açısından daha uygun olduğu görülmektedir. Dijital baskılar değişiklik gerçekleştirmek isteyenler açısından esnek bir teknik olarak bilinmektedir.

Maliyet açısından değerlendirmeye alındığı zaman ise ofset baskının dijital baskılara nazaran daha düşük konumda bulunmaktadır. Teknik açıdan değerlendirmeye alındığı vakit ofset baskı kimyasal maddelerin kullanılması ile yapılmaktadır. Böylelikle kimyasal atıklar dijital baskıya nazaran daha fazla olmaktadır. Teknik süreç bakımından dijital baskı oldukça hızlı değişim kazanarak gelişme gösteren sektör ile baskı ürünleri bakımından olumlu sonuçları getirmektedir. Kullanılacak bir broşür ile reklam kampanyasının başlatmayı düşünüyor ancak kısıtlı zamanınız var ise dijital baskı kullanılması sizlere daima ciddi manada imkan sunmaktadır. Fakat tüm bunlarla birlikte basım adetinin artması ile birlikte ofset baskıya göre daha yüksek maliyette olacağı unutulmaması gerekir.

Dijital Baskının Avantajları

Birden fazla avantajı bulunan dijital baskının tercih yapılması sırasında dezavantajlarının da göz önünde bulundurulması gerekir. Ankara dijital baskı bu konuda gerekli olan yön göstericiliği konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Baskının türü, tasarımdaki esneklik, baskının adeti ve baskıdaki kalite dahil birçok açıdan avantajları sunmaktadır. Eğer ki yapılacak olan dijital baskı sayısı az olması durumunda, çalışmalardaki zaman açısından kısıtlı ise, baskı hızı maliyet açısına göre daha önemli ise ve kaliteli iş hıza oranla geri planda ise daha avantajlı bir haldedir.

Gelecekte Dijital Baskı

Tüm dünya genelinde teknolojik gelişmeler hızlı yaşanmaya devam ederken, matbaacılık sektörü de gelişime ayak uydurmak açısından değişim görmeye devam etmektedir. Geçmiş yıllara nazaran dijital baskı kendi alanında büyük adımlar atılmış ve atılmaya da devam edilmektedir. Söz konusu değişimler sonrasında birçok baskı ürünü dijital baskı kullanımının avantajlı haller almasını kolaylaştırıyor. Ancak yine de değişimler yaşansa da, birden fazla baskı ürünü ofset baskıların önüne geçmiş durumda değildir.



Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.



Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.



Yorumlar (0)



Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1