İnstagram Videoları Nasıl Hikayeleştirilmeli

Anasayfa / Blog / İnstagram Videoları Nasıl Hikayeleştirilmeli
İnstagram Videoları Nasıl Hikayeleştirilmeli İnstagram Videoları Nasıl Hikayeleştirilmeli

İnstagram’da her an her dakika binlerce paylaşım yapılmakta. Her paylaşımın amacı da farklı. Ortak olan bir nokta var, o da paylaşımlarda istenen geri dönüşü olmak. Özellikle video paylaşımlarda istenen verimi almak için sistemin getirilerine uymak gerekiyor. Hikaye anlatımı, gerçek hayatta nasıl etkileşimin temel taşlarından biriyse, dijital ortamda da öyle. İnstagram’da video paylaşımı yaparken hikayeleştirme, önemli bir konu. Dijital hikaye, daha çok ticari amaçlı olarak sosyal medyada bulunanlar için daha da önemli. Peki İnstagram videoları nasıl hikayeleştirilmeli diyecek olursak; marka iletişimine bambaşka bir boyut kazandıran hikayeleşitirme olayı, içeriklerin kullanıcılarla bir kurgulama dahilinde paylaşılmasıdır.

İnstagram Video Hikayeleştirme

Sıradan video paylaşımındansa İnstgram video hikayeleştirme, sosyal medyayı belirli bir amaç doğrultusunda kullananların yapması gerekendir. Video hikayeleştirme, güncel hikayecilik çalışmalarından faydalanılarak yapılabilir. Bu durumda öncelikle, kullanıcıların duygularına yönelmek gerekiyor. Videoların kişiselleştirilmesi, İnstagram videoları nasıl hikayeleştirilir sorusuna verilen cevaplardan biri. Tanıtılmak istenen ürün ya da hizmetin, başarılı hikaye çalışmaları ile faydalı yönleri ön plana çıkarılmalıdır. Bu durumda alınan etkileşim en yüksek seviyede olacak, video paylaşımında istenen geri dönüşüm yüksek oranda alınacaktır.

İnstagram videolarını hikayeleştirme, önemli bazı unsurlar temelinde yapılır. Kişiselleştirme, bunun ilk adımıdır. Yani ürünü tek bir konu üzerinden tanıtmak, aynı paylaşımların çokluğundan dolayı pek bir getiri sağlamayacaktır. Ancak kullanıcıyla aranızda bir bağ kurarak ilerlerseniz, video paylaşımını hikayeleştirme konusunda önemli bir adım atmış olursunuz.

İnstagram Video Hikayeleştirme Hizmetleri

İnstagram videoları nasıl hikayeleştirilir sorusuna yanıt arayanların bilmesi gerekenler aslında çok fazla. Kişiselleştirmenin yanında hikayeye altyazı eklemek de , geri dönüşü hızlandıracaktır. Çünkü kullanıcılar her zaman videoları sesli olarak izlemez. Videoların bazı kısımlarına altyazı eklemek, hikayeleri izlenir kılacaktır. Ancak altyazının hikayenin önemli kısmına eklenmesi de, geri dönüşüm oranı üzerinde etkilidir.

İnstagram video hikayeleştirme yaparken duyguları ön plana çıkarmayı unutmamalısınız. Çünkü dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanıcıların duygularına hitap etmek, onu tanıtımı yapılan markaya yakınlaştıracaktır. Tüketicilere doğrudan ulaşmak ve ilgilerini çekmek için pazarlama yaptığınız ürün ya da konuyla ilgili gerekli verileri toplamayı da ihmal etmeyin. Kullanıcılara sunulacak verilerin çokluğu, hikaye anlatımlarını sağlam ve güvenli bir temele oturtacaktır.

İnstagram video hikayeleştirme, markaları tanıtma amacına yönelik olarak yapılmalıdır. Bunun için de, her aşamayı içeriğe uygun şekilde yapabilecek uzmanlardan destek almanızı tavsiye ederiz. Dijital ajans olarak kapsamlı hizmet veren ajansımız, birçok konuda olduğu gibi İnstagram videoları nasıl hikayeleştirilir? Konusunda da isteğiniz cevapları alabileceğiniz yapıdadır.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1