Katalog Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Anasayfa / Blog / Katalog Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli
Katalog Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli Katalog Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Katalog Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli? Blue Ajans, Ankara katalog tasarımı lokasyanında hizmet vermektedir. Katalog tasarımı ve baskı; işletme ile markaların tanıtımlarında kullandıkları önemli reklam araçlarıdır.

Kataloglar hem dijital hem de baskılı şekilde yapılmaktadır. Kataloglar; işletmeleri ve markaları tüketicilerin gözünde değerli kılmaktadır. Katalogların diğer reklam araçlarına oranla kalıcı etkileri vardır. O nedenle birçok firma günümüzde katalog tasarım çalışmaları yapıyor. Böylelikle hedefledikleri kitleye de daha hızlı ulaşmış oluyorlar. Katalog tasarımları, çoğunlukla senelik yapmayı işletmeler tercih ediyor. Fakat bazı işletmeler bu çalışmaları daha uzun süreli yaptığını söyleyebiliriz. Katalog tasarımları iki şekilde tüketicilere sunulmaktadır. Bazıları tüketicilere sadece dijital ortamda sunulurken, bazılarıysa basımı yapılarak elden dağıtılmaktadır.

Katalog Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Katalog tasarım Ankara kentinde hizmet sunan bir ajans olarak öncelikle kaliteye önem veriyoruz. Kalitenin yanında aşağıda sıraladığımız konulara da çok dikkat ediyoruz. Katalog tasarımı yaparken özen gösterdiğimiz noktaları şöyle sıralayabiliriz;

Rakiplerden Farklı Olmak

İnsanların dikkatini çekmek hizmet verdiğiniz sektördeki işletmelerden ayrışmak istiyorsanız, farklı olmayı tercih etmeniz gerekiyor. Katalogların yaratıcı olması gerekiyor.

Görseller Yüksek Çözünürlüklü, Kaliteli Olmalı

Kataloglarda görsellik çok önemlidir. Çünkü tüketiciler ürünlerin görsellerine bakıp onları öyle almaya yeltenirler. Tüketicilerdeki satın alma yetisini harekete geçirmenin en önemli noktası, görseller olduğunu söyleyebiliriz.

Başlık ve İçerikler Dikkat Çekmeli

Kataloglardaki başlıkların ve içeriklerin dikkat çekici olması da çok önemlidir. Dikkat çeken, vurucu başlık ve içeriklerle tüketicilerin aklında kalabilirsiniz.

Düzenli, Derli Toplu Oluşturulmalı

Katalog tasarımları yapılırken içerisindeki; görsellerin, içeriklerin, iletişim bilgilerinin belirli düzende olması gerekiyor. Özellikle iletişim bilgileri, karışık şekilde verilmemelidir. Tüketici size ulaşmak istediğinde iletişim bilgileriniz hemen göze çarpmalıdır.

Sade ve Anlaşılır Tasarım Olmalı

Karışık görsel ve renklerin kullanıldığı kataloglar insanların sıkılmasına sebep olur. Katalog içerisinde tüm etkenlere yer verilmesi insanların sıkılıp, kataloğu incelemeyi bırakmasına sebep olur.

En çok Kar Edilen Ürün ve Hizmetlerin Öne Çıkarılması

Katalog tasarımda en çok kar edilen ürün ve hizmetlerin kataloğa koyulması gerekiyor. Böylelikle tüketiciler; o ürün ve hizmetlere yönelecekler.

Katalog Tasarımının Önemi

Katalog tasarım firması Blue Ajans, her sektöre uygun çalışmalar yapıyor. Tasarlamış olduğumuz katalogların önemini şöyle sıralayabiliriz;

  • Hedef kitleye hızlı şekilde ulaşılmasını sağlar,
  • Reklam araçları içerisinde en etkili olanıdır,
  • Ürün ve hizmetlerin etkili bir şekilde hedef kitleye sunulmasını sağlamaktadır,
  • Kurumsal kimlik kazandırmaktadır,
  • İmaj kazanma noktasında önemli rol oynuyor,
  • Satışları artırır,
  • Uzun vadede en etkili yatırım aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Katalog tasarımı Ankara kentinde hizmet veren ajansımız, katalogları profesyonelce oluşturmaktadır. Katalog tasarımın tüm süreçlerinde müşterilerimize bilgi veriyoruz. Müşterilerimizin onayıyla çalışmalarımız ilerliyor. Katalog tasarım hizmetlerimiz kapsamında onları tüketicilere hangi kanallar üzerinden ulaştırabiliriz noktasında da yardımcı oluyoruz. Katalog tasarımı kadar onların doğru kanallardan tüketicilere iletilmesi de çok önemlidir.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1