Sağlık Turizmi İçin Sosyal Medya Yönetimi

Anasayfa / Blog / Sağlık Turizmi İçin Sosyal Medya Yönetimi
Sağlık Turizmi İçin Sosyal Medya Yönetimi Sağlık Turizmi İçin Sosyal Medya Yönetimi

Blue Ajans tarafından verilen sağlık turizmi sosyal medya yönetimi hizmetleri sayesinde kurumunuzun adını hem yurtdışında hem de Türkiye’de duyurabilirsiniz. 
Türkiye’de sağlık turizmi; saç ekimi, ameliyatsız estetik, plastik ve obezite gibi cerrahi operasyonlarla popüler hale gelmiştir. Günümüzde sağlık turizmi ülkemizin en önemli gelir kaynakları arasında yer almaya başlamıştır. O nedenle güzellik merkezleri, hastaneler, klinikler birçok pazarlama stratejisi içine girmişlerdir. Sağlık turizminde sosyal medya yönetimi diğer sektörlere göre çok farklıdır. Bu sektörde Ankara sosyal medya yönetimini yapabilmek için Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere uymak gerekiyor. Blue Ajans, sağlık turizmi için sosyal medya yönetimini bakanlığın kurallarına göre yapmaktadır. Sizde yasalara uygun sağlık turizmi reklam ajansı arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık Turizminde Sosyal Medya Yönetimi Önemi

Sağlık turizmi reklam ajansı olarak kurumunuzu geniş kitlelere tanıtıyoruz. Profesyonel postlar hazırlayarak onları belirli saat dilimlerinde kurumunuzun sosyal medya hesaplarından paylaşıyoruz. Böylelikle sağlık turizminde hizmet veren işletmeniz çok kısa sürede geniş kitlelere ulaşmış oluyor. Paylaşımlarımızı hedeflenen kitlenen kültürüne uygun şekilde yaptığımız için kurumunuz sosyal medya platformlarında gücünü artırıyor. 
Sağlık turizmi ajansları içerisinde profesyonel reklam hizmetleri veren ajansımız sayesinde kurumunuz birçok ülkede tanınmış oluyor. Sağlık turizminde hastane yanında ılıca ve kaplıca gibi doğal kaynakların olduğu yerlerinde tanıtımı yapılıyor. Ilıca, kaplıca, hastane ve klinik gibi yerlerin tanıtım faaliyetlerini ajansımız başarılı şekilde yürütmektedir. 

Sağlık Turizminde Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Sağlık turizmi reklam ajansı faaliyetlerimizi belirli kriterlere göre gerçekleştiriyoruz. O kriterleri şöyle sıralayabiliriz:
Mevzuata Uygunluk
Sağlık turizminde tanıtımı gerçekleşecek ülkenin mevzuatı kapsamında hareket ediyoruz. Ülkelerin bazıları yalnız kendi dillerinde tanıtım yapılmasına izin veriyor. Bazı ülkelerse geniş çerçevede tanıtım faaliyetleri yürütülmesine izin veriyor. 
Zaman
Tanıtım çalışmaları doğru zamanda yapılmalıdır. Örneğin, sağlık turizmi kapsamında kaplıcaların tanıtımı yapılacaksa en doğru tanıtım zamanı kış aylarıdır. 
Çekici Hale Getirilmeli
Sağlık turizmini kapsayan hizmetler çekici hale getirilmelidir. Hedef kitleye yönelik içerikler oluşturulmalıdır. 
Süreklilik
Sağlık turizminde tanıtım faaliyetlerinin başarılı olması için onların süreklilik arz etmesi gerekiyor. Sosyal medya platformlarında düzenli aralıklarla içerikler paylaşılmalı ve hedef kitleyle devamlı etkileşimde olunmalıdır. 
Net ve Anlaşılır Dil Kullanılmalı
Sağlık turizmi sosyal medya yönetimi
için net ve anlaşılır bir dil kullanılmalıdır. İnsanlara açık, net mesajlar vermelisiniz.
Sağlık turizmi reklam ajansı kapsamında;

 

•    Ürün ya da hizmetlerin saptanması,

•    Hedef Pazar belirleme,

•    Amaçların belirlenmesi,

•    Verilmek istenen mesajın oluşturulması,

•    Hangi platformlarda sosyal medya yönetimine ağırlık verileceğinin kararlaştırılması,

•    Bütçe, zaman gibi hususların hesaplanması işlemlerini yapıyoruz. 

Sosyal medya platformlarının algoritmalarına uygun şekilde yönetim işlemini gerçekleştiriyoruz. Sağlık turizmi için sosyal medya yönetimi yaparak kurumunuzun dijital pazarlama faaliyetlerini aslında yürütmüş oluyoruz. Sağlık turizmi için sosyal medya yönetimi yaparken; hedeflenen kitlenin demografik özelliklerini çok iyi inceliyoruz. Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1