facebook

100 Adet Katalog Fiyatları

Anasayfa / 100 Adet Katalog Fiyatları
100 Adet Katalog Fiyatları
100 Adet Katalog Fiyatları

İşletmelerin ürün ve hizmetlerini kitapçık halinde sunulduğu katalogların özelliklerinden ve fiyatlarından kısaca bahsedeceğiz. 100 adet katalog fiyatlandırmasının nasıl yapıldığına dair önemli bilgiler vereceğiz.

Kataloglar; zengin ve kapsamlı içeriklere sahiplerse o zaman maliyetlerinin de çok yükseldiğini söyleyebiliriz. Katalog fiyatlarını etkileyen önemli etkenler arasında işçilik, kaliteli malzeme kullanımı gibi konularda geliyor. Özellikle prestijli görünmesi için yapılan kapak kısımları da katalog fiyatlarını artırıyor. Katalogların A4 kağıtlardan üretilmesi fiyatı artıran hususlardan kesinlikle değildir. Yalnız gramaj farklarının önemli ölçüde katalog fiyatlarına etki ettiğini söylemek mümkündür. Gramaj ve işçiliğin yanı sıra dikişlerinde katalog fiyatlarını belirlediğini söyleyebiliriz. Firmamıza ulaşarak profesyonel kataloglarımızla ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz. Nasıl katalog istediğinizi personellerimize bildirirseniz bizde o doğrultuda size bir fiyat listesi çıkarabiliriz.

Marka Değerinizi Kataloğunuzla Artırabilirsiniz

Katalog baskısı ile önemli derecede marka değerinizi artırabilirsiniz. Katalog hazırlama işi çoğu insana çok kolay geliyor. Ancak katalog hazırlamak göründüğü gibi kolay hiç değil. Katalog baskı hazırlarken birkaç önemli adımları özellikle takip etmeniz gerekiyor. Kataloğunuzda yer vereceğiniz görseller mutlaka yüksek çözünürlükten oluşmalıdır.

Katalog baskısında A4 dikey kağıtlar daha fazla kullanılıyor. Ayrıca A5 yatay, A5 dikey ve A4 yatay kağıtlarında çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Belirttiğimiz ebatların fiyatlarıyla ilgili bilgi almak için işletmemizle iletişime geçebilirsiniz. Katalog baskılarının kaliteli olması için tercihinizi ofset baskıdan yana kullanmalısınız. Kataloglarda dijital baskı çeşidini kullanmamanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Ayrıca standartların dışına da çıkabilirsiniz. Standartların dışına çıkmayı düşünüyorsanız size mat kuşe de katalog baskıyı önerebiliriz.

Kaliteli Bir Katalog Baskısı İçin Püf Noktalar

İnsanların ilgisi çeken ve kaliteli katalog baskıları hazırlamayı düşünüyorsanız birkaç noktaya özellikle dikkat etmelisiniz. Kaliteli bir kataloğun olmazsa olmazı görsellerdir diyebiliriz. Görselleri seçerken çok özen göstermelisiniz. Kurumsal renk seçeneğini baz alarak büyük bir titizlikle katalog görsellerini hazırlayınız. Kataloglarda kalitesiz görsellere kesinlikle yer vermeyiniz.

Profesyonel ve yüksek kaliteli görselleri kullanarak ürünlere insanların dikkatini çekebilirsiniz. Kataloglarda kullanacağınız ürünlerin fotoğraflarını çeken kişinin profesyonel olması gerekiyor. Katalog baskılarında işletmenize kar getirecek ürünlere yer veriniz. Yüksek kar getiren ürünlerin kataloglarda ön plana çıkartılması işletmeniz için büyük avantaj olacaktır. Bu ürünleri kataloglarda, en dikkat çeken yerlere konumlandırınız. Katalog baskısı konusunun işletme için avantaja dönüşebilmesi için aynı zamanda başlıklarda da dikkat çekici olmalısınız.

Katalog Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Firmamız katalog fiyatları sunmadan önce aşağıda sıralayacağımız bilgileri sizden istiyor:

  • ♦ Baskı
  • ♦ Adet
  • ♦ Ebat (Yatay/Dikey)
  • ♦ Cilt tipi
  • ♦ Sayfa sayısı
  • ♦ İç Kâğıt gr
  • ♦ Kapak kâğıt gr
  • ♦ Lak+Selefon

Katalog fiyatlarınız etkileyen 2 unsur vardır. Bunları; ölçü ve kalite olarak belirtebiliriz. Dünyada standart kabul edilen ölçülerin katalog basımlarında da kullanıldığını söyleyebiliriz. Standart kabul edilen ölçülerin dışına çıkıldığında özel katalog fiyatı çıkarılır. Fiyatın artmasındaki en önemli sebep, matbaalardaki baskı makinelerinin genellikle standart ölçülerle çalışmasıdır. Standart ölçülerin dışına çıkıldığındaysa katalog baskısına ekstra iş çıkar. Böyle durumlarsa direkt katalog fiyatının artmasını sağlar. Bu durumu kâğıt firesi olarak da adlandırabiliriz. Standart ölçüye sahip kağıtların üst üste dizilmesiyle katalog basımı gerçekleşir. Sonuç olarak, belirttiğimiz kâğıt firesi yüksek ekonomik gerektirir. O nedenle direkt fiyatı da yükselir. 100 adet katalog fiyatı belirlenirken; yukarıdaki noktalar çok iyi incelenmelidir. Özellikle kâğıt firesi olup olmadığı konusu ele alınmalıdır.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1