facebook

Ankara Reklam Videosu Hazırlama

Anasayfa / Ankara Reklam Videosu Hazırlama

Ankara reklam videosu hazırlama, markanızı güçlendiren, ürün veya hizmetlerinizi dikkat çekici bir şekilde tanıtan bir hizmettir. Reklam videoları, günümüzde yüksek etkileşim oranlarıyla dikkat çekiyor. Bu nedenle e-ticaret şirketleri tarafından da yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Geçmişte bu tür reklamlar yalnızca televizyonlarda karşımıza çıkarken dijital pazarlamanın ve teknolojinin ilerlemesiyle şimdi internetin birçok noktasında video reklamlarla hedef kitleye ulaşmak mümkün hale geldi. Bu noktada reklam videosu hazırlama hizmetleri de profesyoneller tarafından sunulmaya başladı.

 

Video Reklam Nasıl Yapılır?

 

Her platformun kendine özgü bir tarzı ve dinamiği vardır. Bu nedenle kullanılan video formatları da platformdan platforma değişiklik gösterebilir. Genellikle yatay 16:9, dikey 9:16 ve kare 1:1 en popüler video formatları arasındadır.

Videolarınızı bu formatlar gözetilerek oluşturmanız ve hedeflediğiniz platformun özelliklerine uygun içerikler sunmanız büyük bir öneme sahiptir. Video reklam yapmak için şu adımları takip etmelisiniz:

İlk 3-5 saniyeye özen göstermelisiniz: Videoların ilk 3-5 saniyesi, izleyicinin devam edip etmeyeceği konusunda belirleyici olabiliyor. Zira videonuzun ilk saniyeleri izleyicinin dikkatini çekmezse tüm içeriğin izlenme süresi düşer. Bu nedenle videolarınızın ilk saniyelerine, videonun en etkileyici anlarından bir sahneyi ekleyebilir, içeriğin kısaca ne hakkında olduğunu belirtebilir ya da öne çıkan tanıtım ve fırsatlarınızı videonun başlangıcında sunarak izleyicinin ilgisini çekebilirsiniz.

Videolarınıza metin eklemesi yapın: Video içeriklerinize metin eklemek oldukça önemlidir. Eklenen metinler izleyicinin odaklanmasını kolaylaştırır ve videoya enerjik bir hava katar. Ayrıca birçok kullanıcı videolarınızı mobil cihazlarla takip edecektir. Bu izleyicilerin bazıları sesi kapalı ya da düşük seviyede olabilir. Dolayısıyla içeriğinizi metinler aracılığıyla da aktarmanız, bu grup için de etkileyici olabilir. Videolarınıza eklediğiniz yazılar, ses olmadan izleyenlere de net bir şekilde mesajınızı iletebilir.

Tüketicilere hangi sorunu nasıl çözdüğünüzü belirten mesajlar verin: Reklam videolarınızı hazırlarken sıradan ürün tanıtımlarından ziyade tüketicinin günlük yaşamındaki hangi zorluklara çözüm sunduğunuzu belirtmelisiniz. Ürünün teknik detaylarına dalmak yerine insanların hayatına nasıl bir pozitif etki kattığına vurgu yapmalısınız. Tüketicilerin karşılaştığı belirli bir problemi merkeze alarak ürünlerinizi bu bağlamda sunmak hedef müşterilerin ilgisini çekecek ve pazarda talep oluşturmada çok daha etkili olacaktır.

Her video tek bir mesaj içermeli: Reklam videolarınızı hazırlarken her bir videoda yalnızca bir ana fikre odaklanmanız önemlidir. 15 saniye ile 1 dakika arasındaki kısıtlı zaman diliminde birden çok konuya değinmek izleyicilerin mesajınızı net bir şekilde algılamalarını zorlaştırabilir. Odaklı ve net bir mesaj reklamınızın etkileyiciliğini ve geri dönüşüm oranlarınızı artırabilir.

Öne çıkan fotoğrafları belirleyin: Dijital platformlarda videolarınızı paylaşırken birçok site size reklam görseli seçme fırsatı sunar. Bu görsel, kullanıcılar videonuzu tıklamadan önce karşılaştıkları ilk imajdır, bu nedenle dikkat çekici olması büyük önem taşır. Bu aşamada videonuzdan en etkileyici anı seçmeli ve ardından bu görseli tanıtım fotoğrafı olarak ayarlamalısınız. Bu sayede etkili bir reklam stratejisini de yakalamış olacaksınız.

Eyleme çağrı ifadelerini kullanın: Reklam videolarınızı hazırlarken kullanıcıları harekete geçirecek eyleme çağrı ifadeleri mutlaka kullanmalısınız. Videonuzun neresinde hangi eylemi isteyeceğinizi stratejik bir şekilde belirlemek videonuzdan elde edeceğiniz dönüşümleri yükseltecektir.

 

Video Reklamcılığı Ne Demek?

 

Video reklamcılığı, bir marka ya da şirketin, sunduğu ürün ve hizmetleri dijital platformlarda video vasıtasıyla tanıttığı reklam yöntemidir. Özellikle Youtube, Instagram ve Facebook gibi platformlarda sıkça karşımıza çıkan bu video reklamlar dijital pazarlamanın etkili bir aracı olarak öne çıkar. Ankara reklam videosu hazırlama hizmeti de reklam türüne dahil olmaktadır.

Dijital reklamcılığın geleneksel reklamlardan en belirgin ayrılan yönü, reklamınızın izlenme sürecinde maliyetinizi oluşturmasıdır. Dijital reklam videolarınızda, markanızın kalıcı bir izlenim bırakabilmesi için ilk 5 saniye içerisinde markanızı belirtmek önemlidir.

Videonun devamında ürün detaylarına odaklanarak bilgi sağlamalı ve son 5 saniye içinde izleyiciyi aksiyon almaya teşvik eden mesajlarla bitirmelisiniz. Buna örnek olarak şu ifadeleri sıralayabiliriz:

  1. "Şimdi Keşfet"
  2.  "Fırsatları Yakala"
  3.  "Daha Fazlası İçin Tıkla"

Video reklamcılığı hem yazılı hem de görsel reklamlardan daha etkileyicidir. Sosyal medya kullanıcıları, ilgilerini çeken video reklamlara rastladıklarında bu reklamları tekrar tekrar izleyebilirler. Videolarla markanızı sadece mevcut müşterilere değil, potansiyel müşterilere de tanıtarak geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Ürünlerinizi videolarla tanıtarak, ziyaretçilere daha dinamik ve çekici bir deneyim sunabilir ve bu sayede satışlarınızı artırabilirsiniz. E-Ticaret platformunuz için video reklamcılığı, kullanıldığında büyük avantajlar getirebilir.

Videolarla, ürünlerin detaylarını net bir şekilde sergileyerek müşterilere beklenmedik sürprizler yaşatmazsınız. Ankara reklam videosu hazırlama hizmeti, ürününüzü ve hizmetinizi en etkileyici gerçekçi şekilde sunacaktır.

 

Video Reklam Türleri Nedir?

 

Video reklam türleri oldukça fazladır ve projenin detayına göre değişir. Günümüzde dijital medya reklamcılığı ile video aracılığıyla reklamlar sunulmaktadır. Müşteri talebine göre de farklı türlerde reklam videosu hazırlanmaktadır. Aşağıda Ankara reklam videosu hazırlama hizmeti kapsamındaki video reklam türleri hakkında bilgiler verilmiştir:

 

Arama Reklamları

Arama motoru reklamcılığı, arama motorlarının sonuç sayfalarında görülen reklamlardır. Genelde organik sonuçların üzerinde ya da kenarında yer alır. Metin içeriğinde oluşturulan bu tür reklamlar ilan şeklindedir ve online pazarlama stratejilerinde tercih edilmektedir.

 

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlar, online ortamlarda, web sitelerinden uygulamalara kadar birçok platformda karşımıza çıkar. Bu reklamlar görsel ve yazılı içeriklerden oluşur. Genelde bir internet sayfasına yerleştirilmiş bir şekilde ya da kenarında bulunarak kullanıcının dikkatini çekerler.

 

Online Video Reklamları

Online video reklamcılığı, video içeriği olan reklam oluşturma yöntemlerinden biridir. İnternet siteleri, mobil uygulamalar ve çeşitli dijital cihazlarda karşımıza çıkan bu reklamlar, görsel reklamlarla aynı konumlarda yer alır. Video içeriklerine yerleştirilen reklamlar ise genellikle videonun başlangıcında, ortasında veya sonunda gösterilir.

 

Streaming medyası reklamları

İnternet üzerinden sunulan ve uydu ya da kablosuz olarak izleyicilere ulaşan video reklamlar akışlı yayın reklamları olarak adlandırılmaktadır. Bu reklamlar, streaming medya içeriği sırasında izleyicilere gösterilir.

 

Sesli reklamlar

Dijital reklamcılıkta sesli reklamlar en çok kullanılan reklam türlerinden biridir. Bu reklamlar, online müzik veya podcastlerde yer alır.  İçerik başlamadan önce, devam ederken ya da sonlandığında dinleyiciye tanıtım mesajları olarak sunulur.

Ankara reklam videosu hazırlama hizmeti, bu reklam türlerinin tümünü içermektedir. Markanızın gereksinimlerine ve taleplerinize göre bir video reklam türünü seçerek bize iletebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, bu hizmette sizin ve potansiyel müşterilerinizin beğeneceği reklamları sunacaktır.

 

Reklam Videosu Hazırlama Maliyeti

 

Ankara reklam videosu hazırlama maliyeti öncelikle projeye göre değişkenlik gösterir. Bu hizmette, proje baz alındığı için projenin hedefi, hangi kitleye hitap ettiği ve kapsamlılığı gibi unsurlar dikkate alınır. Ayrıca reklam videosunun süresi, kullanılan araçlar ve programlar da maliyeti etkiler.

 

Ankara Reklam Videosu Hazırlama Hizmeti

 

Blue Ajans olarak markanızın değerine değer katmayı, hikayenizi milyonlara ulaştırmayı amaçlıyoruz. Geliştirdiğimiz yaratıcı ve etkileyici reklam videolarıyla işinizi bir adım öne taşıyabiliriz.  Deneyimli ve üretken ekibimizle, markanızın hikayesini etkileyici bir şekilde anlatıyoruz. 

Gıdadan modaya, teknolojiden inşaata kadar her sektör için kaliteli ve ilgi çekici reklam videoları hazırlıyoruz. Sosyal medya, web sitesi, televizyon ve daha birçok platformda kullanabileceğiniz videolarla markanızın dijital varlığını güçlendiriyoruz.

Siz de markanızı milyonlara ulaştırmak ve unutulmaz bir izlenim bırakmak istiyorsanız, Blue Ajans'ın profesyonel reklam video hazırlama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ankara reklam videosu hazırlama hizmeti hakında detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1