facebook

Ankara SEO Analizi

Anasayfa / Ankara SEO Analizi

Mevcut e-ticaret sitesi ile birlikte yapılan SEO analiz çalışmaları oldukça önemlidir. Mevcut arama motorlarının uyumluluğu gibi çeşitli durumlar incelenir. Bunun beraberinde SEO analiz çalışmaları yapılarak mevcut durumlar ve stratejiler belirlenir. SEO analizi yapmak için bazı maddeleri dikkat edilmesi gerekir. Bu maddeler düzenli bir şekilde yapılmalıdırSEO analizinin temel amacı mevcut platformu iyileştirmektir.

SEO Analizi Niçin Kullanılır?

Kullanılan bu araç ile birlikte kolay bir şekilde web sitelerinin incelemesini yapabiliyor. Bunun beraberinde sunulan bu hizmet ile birlikte kullanılan pek çok araçta bulunuyor. Bu araçlar sayesinde kısa sürede bütün web sitesi eksikleri raporu sunulur. Mevcut araçlar ile birlikte raporlar üzerinde başlık etiketi ve meta açıklaması gibi birçok faktör incelenmektedir. Araç yardımı ile sunulan rapor üzerinde bu kavramlara ve detaylara yer verilir. Bunun yanı sıra anahtar kelime grafiği özniteliği olmayan resimler gibi pek çok detay da rapor üzerinde yer almaktadır.

Arama Trafiği Analizi

SEO denetimi için kullanıcıların web sitesinde bulunan trafiği artırmak için çeşitli yöntemler belirliyor.  Bunun beraberinde site performansı da baz alınıyor. Web sitesi üzerinde bulunan güncel trafik ile birlikte çeşitli adımlar gerçekleştirilir. Bunun beraberinde mevcut sayfalar üzerinde trafiği getiren maddeler inceleniyor. Mevcut sayfa üzerinde yer alan trafik düzenli olarak görüntüleme gerçekleştirir. Buna göre site üzerinde yükselmeye da düşüş yaşama ihtimali de vardır.

SEO Analizinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mevcut web sitesi için yapılacak olan SEO analizlerine birçok ücretsiz program sunulmaktadır. Bu araçlar ile birlikte çeşitli analizler yapmak mümkün olmaktadır. Bulunan analiz programları beraberinde çeşitli analiz raporu çıkartmak mümkün oluyor. Mevcut rapor içerisinde bulunan başlıklar üzerinde detaylar yer alır. Yapılan analiz raporu üzerinde mevcut performansı analiz edilir ve bunun beraberinde ise site üzerindeki ziyaretçilerin sayısı geçirdikleri süre gibi birçok faktör de bu rapor üzerinde yerini almaktadır.

Oluşturulan web siteleri akıllı cihazlar üzerinden kullanılabildiği gibi masaüstünden de kullanılır. Ancak bunun için bazı uyum standartları bulunur. Yapılan SEO analizleri beraberinde olan uyumluluk ve diğer gereklilikler ortaya çıkmaktadır. Kullanılan Web siteleri üzerinde özellikle mobil cihazlar büyük bir uyum gerçekleştiriyor. E-ticaret Sitesi üzerinde bulunan çeşitli anahtar kelimelerden analiz edilir. Bunun nedeni ise mevcut rakip sitelerin bulunmasıdır. Çünkü bulunan rakip siteler üzerinde yer alan anahtar kelimeler ile birlikte düzgün bir SEO çalışması mümkün kılınır. Yapılmış olan analizler sonucunda sitelerin hedef kitlesi ve diğer hedefleri de ortaya çıkmış olacaktır. Günümüzde bu alanda hizmet veren birçok danışma bulunuyor. E ticaret siteleri üzerinden başarı elde etmek isteyen kişiler bu hizmetten yararlanarak istedikleri sonucu kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir. Ancak bu hizmeti almadan önce detaylı bir araştırma yapılarak kaliteli bir firma bulması hem de için hem de sizin bütçeniz için daha ideal bir durum olacaktır.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 2)

user

Talha Ender Soruyor ...

07/Temmuz/2023
Tek başına seo çalışması dijital alanda başarılı ilerleme kaydetmemiz için yeterli midir?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
22/Ocak/2024 Tarihinde Cevaplandı
SEO, dijital başarı için önemlidir, ancak tek başına yeterli değildir. İçerik stratejisi, sosyal medya, dijital reklamcılık, e-posta pazarlama ve analitik gibi diğer faktörleri de dikkate almalısınız. Tüm bu bileşenleri entegre bir şekilde kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


user

Eda Tanrıverdi Soruyor ...

07/Temmuz/2023
Seo çalışmalarının geri dönüşünü ne kadar sürede gözlemleyebiliriz?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
22/Ocak/2024 Tarihinde Cevaplandı
SEO çalışmalarının geri dönüşünü görmek, birçok faktöre bağlıdır ve sabır gerektirir. Genellikle SEO iyileştirmelerinin etkilerini görmek için birkaç ay beklemek gerekebilir. Ancak daha rekabetçi anahtar kelimeler için veya daha büyük bir web sitesi için sonuçlar daha uzun sürebilir. İlk değişikliklerin ardından düzenli olarak performansı izlemek ve uygun stratejik düzeltmeleri yapmak önemlidir. Sabırlı ve sürekli bir çaba, uzun vadede daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.
Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1