facebook

Ankara E-Bülten Tasarımı

Anasayfa / Ankara E-Bülten Tasarımı

E-bülten tasarımı; E-Ticaret için oldukça önemlidir. E-Bülten; mail aracılığı ile haberleşme ve bildirim sistemidir. Web sitelerinde olan yenilikleri, E-Ticaret kampanyalarını, duyuruları ve gelişmeleri mail sistemi ile iletme sistemidir. İnternet üzerinden haberleşme sistemidir. Pazarlama ve reklam için oldukça önemli olan modern iletişim sistemidir. Pazar payının artmasını sağlayan, hızlı ve kolay erişilebilir iletişim yöntemidir.

E-bülten tasarımı yapılırken oldukça dikkatli ve titiz davranılmalıdır. Medya ajansları, yazılım şirketleri ve reklam ajansları tercih edilmelidir. Tasarımlar profesyonelce yapılmalıdır. Mevcut ve potansiyel müşteri kitlesinin her duyuru, gelişme ve haberden haberdar olmasını sağlayan sistem bu amaca yönelik tasarlanmalıdır. E-bülten düzenli olarak gönderilen toplu maillerdir. Toplu maillerde özel içerik tasarımları yapılmalıdır.

E-Bülten Tasarımı Nasıl Yapılır?

E-Bülten tasarımı yapılışı profesyonel bilgi birikimi gerektirmektedir. Bunun sebebi E-postaların hedef kitleye ulaşabilmesi için doğru şekilde tasarlanması gerekmesidir. Doğru hazırlanmayan mailler Spam kutusuna, tanıtım kutusuna ya da gereksiz kutusuna düşebilmektedir. Bu durumda hedef kitle mail hizmetinin içeriğine ulaşamayacaktır. Bunun olmaması için profesyonel medya ajanslarından yardım istenmelidir.

E-Bülten tasarımı yapılırken öncelikle e-posta veri tabanı oluşturulmalıdır. Onaylı toplu mail listesi oluşturulmalıdır. Toplu e-posta araçlarından ve özel programlardan yararlanılmalıdır. İlgi çekici içerikler hazırlanma, içerik dili özenli ve doğru olmalıdır. Başlık seçiminde dikkat çekici başlıklar tercih edilmelidir. Hedef kitleye uygun içerikler tasarlanmalı, hitap edilecek kitleye uygun mailler oluşturulmalıdır. Düzenli gönderimler yapılmalıdır ancak çok sık mail gönderilmemeli, mail alıcılarının rahatsız hissetmesine engel olunmalıdır.

E-Bülten Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Bülten tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler listesinde ilk madde; profesyonel destek alınmasıdır. Uzman yazılımcılar ve tasarımcılar tarafından oluşturulan E-bültenler amacına ulaşabilecektir. İçerikler özenle hazırlanmalıdır. Sadece yazı ya da sadece görsel olmamalı, yazı ve görsel dengesi sağlanmalıdır. Dile hâkim kişiler tarafından içerikler oluşturulmalı, imla kuralları ihmal edilmemelidir. Renkler, yazı puntoları özenle seçilmelidir.

E-Bülten tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi toplu mail alıcılarının onayları alınarak listelerin oluşturulmasıdır. Kullanıcıların izni ile mailler gönderilmeli, mail almak istemediklerinde mail sisteminden ayrılabilecekleri özellikte sistem tasarlanmalıdır. Abonelikten ayrılma hakkı tanınacak şekilde tasarım yapılmalıdır. Tasarım mobil platformlara uygun şekilde tasarlanmalıdır.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1