facebook

Domain Hosting

Anasayfa / Domain Hosting

Yaşadığımız dönemden kaynaklı olarak artık hemen hemen her evde internet bulunuyor. Çağımız bizleri daha da bir internet dünyasına girmemizi sağladı. Domain/Hosting ihtiyacı bu sebepten ötürü bir hayli arttı. İnsanlarımız ve bizler bilgi verici, eğitim, alışveriş ve daha birçok alanda kurulmuş olan bu web adresini tıklamadan sitelerini kimi zaman ziyaret etmeye kimi zaman da bu özelliklere sahip web siteleri kurmaya başladık. Özellikle pandemi döneminde evlerimizde olmak bizleri bu gibi dijital dükkanlara daha bir bağımlı yaptı. Bu konuda tüm firmalar dijital dükkân adresi alanı açarak, insanlara pek çok hizmet kapısı açtı. Oturduğumuz yerden web sitelerini ziyaret etmek ve internet sayesinde hayatımızı kolaylaştırmak mümkün oluyor. Bu da bizim değerli vakitlerimizi daha güzel kullana bilmemiz için bir fırsat oluşturuyor. Web siteleri tam da bu noktada devreye geliyor. Web sitesinin olmazsa olmazı olan Domain ve Hosting kavramlarını öğrenerek siz de kendinize ait bir dijital dünya oluşturabilirsiniz.

Domain/Hosting nedir? Ne İşe Yarar?

Domain/hosting açılımına baktığımız da her ikisinin manasını da ayrı ele alırsak eğer, Domain; Türkçedeki kullanımı "Alan adı" dijital dünyasında kurmuş olduğumuz sitemizin adresidir. Daha detaylı bir açılım yaparsak eğer, dijital dükkân olarak tanımlayabiliriz. Hosting ise sitemize ait tüm içeriklerimizi depoladığımız yer olarak tanımlanır. Birisi adrestir, diğeri de içerik deposudur.

İkisinin birleşiminden web sitesi meydana gelir. Bir web sitesi kurmak istediğimizde bu iki donanıma ihtiyacımız vardır. Artık her şeyin internette olduğu şu zamanlarda web site olmaksızın ticaret pek zor hale gelmiştir. Her firmanın, her firma sahibinin, böyle bir alan alarak web sitesini daha bir bireysel hale getirmesi de her yönden kendisine dönecek olan bir kar ve kalitedir. Bedava web siteleri de kurulmaktadır. Fakat bedava olan web sitesi kurulum araçları çok fazla reklam içerecektir. Ayrıca yapacağınız işlem kısıtlanacaktır. Bunun yerine firmamızdan profesyonel web tasarım hizmeti alabilir, markanıza yakışır bir tasarım yaptırabilirsiniz.

Domain/Hosting Neden Önemli?

Dediğimiz gibi dijital bir çağa adım atarken ve daha da bir bu alanının içine girerken herkese olmasa da mutlaka iş sahiplerine, iç diş ticaretle uğraşan her bir firmaya, patrona hatta sokağımızdaki markete varıncaya kadar her firma sahibinin bir web sitesine sahip olması gerekir. Çünkü artık herkes telefonu ve bilgisayarı ile alışverişini yapıyor, gideceği yeri belirliyor ve yemek siparişi veriyor. Ticari web sitelerini inceleyip, alışverişlerini oradan yapıyorlar. Artık mağaza, dükkân gezerek vakit harcama yerine siparişini web sitesinden verip, o kazandığı zamanı kafede doğa gezintilerinde denizin alanlarında, dost ve arkadaş buluşmalarında harcıyorlar. Bu yüzden web siteleri oldukça önemlidir. Web sitesinin kusursuz çalışması içinse bu sistemin temel parçası olan Domain/Hosting çok önemlidir. Ancak bu yolla başarıya ulaşmanız ve kazançlı çıkmanız mümkün hale gelecektir. Profesyonel destek alarak siz de hemen bu hizmetten faydalabilirsiniz.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1