facebook

Ankara 360 Derece Sanal Tur Çekimi

Anasayfa / Ankara 360 Derece Sanal Tur Çekimi

Ankara 360 derece sanal tur çekimi hizmetleri için medya ajanslarına ihtiyaç duyulmaktadır. 360 derece sanal tur çekimi; 360 derece panoramik fotoğrafların özel uygulamalar ve özel programlarla birleştirilmesiyle oluşturulan çekimlere denir. Bu çekimler iç ve dış mekanlarda yapılabildiği gibi ürün çekimlerinde de sıkça kullanılan çekim yöntemlerindendir. Programlar aracılığıyla her açıdan çekilen fotoğraflar birleştirilerek sanal görüntü gerçek görüntü gibi sunulabilmektedir.

Ankara 360 derece sanal tur çekimi birçok alan için tercih edilmektedir. Bu alanların başında da E-Ticaret sistemi gelmektedir. E-Ticaret sisteminde satılacak ürünün gerçekteki görüntüsünün alıcıya en net şekilde iletilebilmesi için bu çekim yöntemi tercih edilmektedir. Sanal tur çekimi yüksek çözünürlüklü fotoğraflardan oluşturulmalıdır.

360 Derece Sanal Tur Çekimi Nasıl Yapılır?

Ankara 360 derece sanal tur çekimi yapılışı için ihtiyaç duyulan hizmetlere en kolay ulaşılacak yaşam alanlarından biridir. Sanal tur çekimi için profesyonel medya ajanslarından yardım alınmalıdır. Panoramik fotoğrafların birleştirilmesinden oluşturulan sanal çekimler profesyonel çekim bilgisi ile oluşturulmalı ve birleştirme programları kullanım bilgisi gerektirmektedir. Panoramik fotoğraflar uzman fotoğraflar tarafından çekilmelidir.

Ankara 360 derece sanal tur çekimi tasarlanırken üç boyutlu açı ile görsellerin her bir ayrıntısının çekimi yapılmalıdır. Gerçek görsellik hissi oluşturulmalıdır. Özel lenslerle çekilmiş fotoğraflar kullanılmalıdır. Çekim sırasında ışıklara, renklere ve geçişlerdeki toleranslara çok dikkat edilmelidir. Birleştirilecek fotoğrafların aynı ışık ve aynı açıda olmasına özen gösterilmeli bütünlük hissi dikkate alınarak incelikle birleştirme yazılımları kullanılmalıdır.

Ankara 360 Derece Sanal Tur Çekimi Yapan Yerler

Ankara 360 derece sanal tur çekimi yapan yerler oldukça avantajlı hizmetler sunmaktadır. Sanal tur çekimleri profesyonel fotoğrafçılık bilgisi ve yazılım bilgisi gerektirmektedir. Dolayısıyla amatörlerin yapabileceği hizmetler değildir. Sanal tur çekimleri yapan yerler; medya ajanslarıdır. Bu ajanslar hem fotoğrafçılık bilgisine hem de yazılım, tasarım bilgisine sahip çalışma ekipleri bulunan firmalardır.

Ankara 360 derece sanal tur çekimi yapan yerler arasında tercih yapılırken mutlaka kullanılan lensler ve makineler hakkında bilgi alınmalıdır. Özel lensler ile çekilen panoramik fotoğraflar ile birleştirme işlemleri yapılacağı için çekim için özel makineler kullanılmalıdır. Teknik açıdan yeterliliği olan ajanslar tercih edilmelidir. Havadan video ve havadan fotoğraf çekimi yapabilecek teknolojik ve teknik güce sahip olan ajanslar tercih edilmelidir.

Ankara 360 Derece Sanal Tur Çekimi Fiyatları

Ankara 360 derece sanal tur çekimi fiyatları için kesin rakam verebilmek oldukça güçtğr. Ajans imkan ve teknik özellikleri fiyatları etkilemektedir. Her türlü teknik ekipman ve bilgiye sahip ajansların fiyatları diğer çekim ajanslarına oranla daha yüksek olabilmektedir. Ancak yapılan işlemlerin getirisi düşünüldüğünde en kaliteli hizmeti veren medya ajansı tercih edilmesi gerektiği ortaya çıkmaktadır. Yapılan çekim ne kadar kaliteli olursa, kazanç da o kadar yüksek olacaktır.

Ankara 360 derece sanal tur çekimi fiyatları hakkında bilgi almak için öncelikle ajanslar ile ön görüşmeler yapılmalıdır. Yapılan görüşmelerde çekim özellikleri hakkında detaylı bilgiler verilmeli, alınacak hizmet kalitesi hakkında da detaylı bilgi alınmalıdır. Bilgiler doğrultusunda fiyat teklifleri değerlendirilmelidir.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1