facebook

Ankara SEO Uzmanı

Anasayfa / Ankara SEO Uzmanı

Ankara seo uzmanı hizmetlerinden yararlanmak için Blue ajans’a başvurabilirsiniz.

İşletmenizin, markanızın ve ürünlerinizin kitleler tarafından tanınmasında web sitesinin önemi çok büyüktür. Özellikle işletmeye ait web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkması o işletmenin tanınırlığını artıracaktır. Teknolojinin gelişimi beraberinde yepyeni meslek gruplarını da bizlere sunmaya başladı. O meslek gruplarına; Seo uzmanı, sosyal medya uzmanlığı vb. iş kollarını örnek verebiliriz.

 

Seo uzmanları; Google’ı yakından takip ederek o doğrultuda web sitesinin gelişimine yön verirler. Özgün içeriklerin paylaşılması, web sitelerinin güncel tutulması gibi birçok alanda Seo uzmanlarının bilgisi vardır. Web site tasarımı ve kod bilgisine sahip olmak Seo uzmanı olma yolunda size büyük avantaj sağlıyor.

Ankara seo geliştirme konusunda hizmet veren ajanslarla doludur. O ajanslar içerisinde Blue ajans’ın önemli yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

SEO uzmanı Ne Demek?

SEO uzmanı hizmeti ile birlikte arama motor üzerinde bulunan uzman kişiler tarafından mevcut web sitelerinin performansı arttırır. İnternet üzerinde bulunan görünürlüğü artış gösterir. Bunun yanı sıra içerik üreten firmalara SEO çalışmaları yapıyor.  Mevcut strateji doğrultusunda çeşitli geliştirmeler yapılıyor.  SEO uzmanlığı yapan kişiler genellikle mevcut satıcılar doğrultusunda birçok işlemi yapar ve bu doğrultuda size bilgi verir.

 

Dijital pazarlama alanında sıkça tercih edilen bu hizmet kapsamında kullanıcılar bazı hususlara dikkat etmelidir. Bu hususlar arasında ise ilk önce SEO uzmanı nedir? gibi kavramlar bilinmelidir. Ardından gerekli bilgiye sahip olduktan sonra bu hizmet alınmalı ve bu alanda çalışmalar başlatılmalıdır.

 

Seo Uzmanı Ne İş Yapar?

Seo uzmanı görev tanımı çok geniştir. Bir cümleyle Seo uzmanının görevlerini tanımlamak asla doğru değildir.

 

 1. Web sitesi içerisinde yer alan hem kodların hem de içeriklerin analizini yapar.
 2. Rakip sitelerin Seo çalışmalarını izler ve değerlendirir.
 3. Web sitelerini tanıtır.
 4. Arama motorlarında web sitesinin sıralaması düştüğünde onu yükseltmek için çalışmalar yapar.
 5. Site içi link çalışmaları yapar.
 6. Algoritma güncellemelerini sıkı takip eder.
 7. Web sitelerini daima günceller.
 8. Kullanıcıya faydası olacak, özgün içerikler ürettirir ya da üretir.
 9. Adwords reklamlarının hazırlanması ile yönetilmesinde görev yapar.
 10. Seo parametrelerini belirler. O doğrultuda takipleri sağlar.
 11. Seo istatistiklerini yönetebilmek için Google Analytics benzeri temel analiz programları kullanıyor.
 12. Backlink alımlarıyla birlikte link alışverişlerini kontrol ediyor.
 13. Seo uyumlu içeriklerin üretilmesi noktasında editöre bilgi verir.
 14. Sitenin sayfalarında oluşan kodlama hatalarını düzeltir. Kod hatalarını Seo bakımından değerlendirir ve tekrar düzenler.

Blue ajans’a başvurduğunuz takdirde yukarıda belirttiğimiz tüm görevleri sizin yerinize biz yapabiliriz. Profesyonel Seo uzmanlarımızın çalışmalarıyla ajans olarak size her zaman arama motorlarında üste çıkma garantisi veriyoruz.

 

Seo Uzmanı Nasıl Olunur?

Kodları ve web sitesi kurmayı öğrenen kişiler; Seo uzmanı olmak için adım atmış olacaklar. Seo uzmanlığı için üniversitelerin herhangi bir bölümünü bitirme şartı yoktur. Web sitesi kurmaya ve kodlara meraklı olan herkes seo uzmanı olma yolunda çalışmalar yapabilir.

Günden güne popülerliği artan Seo uzmanlığıyla ilgili en yanlış nokta, sertifikasını alan çoğu kişinin kendini alanda iyi, profesyonel olarak görmeleridir. Başarılı Seo uzmanı olabilmek için; web tasarım ya da Seo’yla ilgili kurslara gidebilirsiniz.

 Aynı zamanda üniversitelerin Reklamcılık bölümünde de okumayı tercih edebilirsiniz. Reklamcılık bölümünde; kampanya yönetimi ve reklam stratejisi belirleme konularında bilgi edinip Seo uzmanlığı hususunda kendinize önemli bir yol çizmiş olacaksınız. Tüm belirttiğimiz bu noktalar ışığında özetle, “Seo uzmanı nasıl olunur” sorusuna yanıt vermiş oluyoruz.

 

SEO Çalışmaları Nasıl Olur?

Sitelerde gerçekleşen SEO hizmetleri alanında hizmet veren SEO uzmanlarının pek çok görevi bulunuyor.  Mevcut içerik doğrultuları ile birlikte çeşitli içerikler düzenlenir ve uyumlu SEO süreci oluşturulur.  SEO uzmanı olan kişiler;

 1. İçerikten bulunan başlık detayları,
 2. Sitede yer alan etiket kategorisi,
 3. Meta açıklama,
 4. İçerik kontrolleri,
 5. Anahtar kelime ayarları,
 6. Site haritaları,
 7. Başlık ve Anahtar kelime,
 8. Site hızı kontrolleri,
 9. SEO çalışmaları,
 10. Google algoritmaları,
 11. Çeşitli raporlar gibi işlemlerden sorumlu olmaktadır.

 

Site Dışında SEO Çalışması Yapmak

Mevcut SEO uzmanlarının işi sadece site içinde çalışma yürütmek değildir. Aynı zamanda site dışı çalışmalarda da görevli olur.  SEO uzmanlığı ile birlikte mevcut trafik oldukça önemlidir. Site içi kadar site dışı çalışmalar ile de öne çıkar. Site dışında;

 1. Link alımı işlemleri,
 2. Yönlendirme trafikleri,
 3. Çeşitli strateji araştırmaları,
 4. Video içerik araştırmaları,
 5. Çeşitli fikirler geliştirmek,
 6. Çeşitli raporlar hazırlanması, gibi çeşitli site dışı görevi de bulunuyor.

 

Belirtilen görevlerin yanı sıra SEO uzmanlığı yapan kişilerin hiç yapmaması gereken durumlar da bulunuyor.

 1. Anahtar kelime spamı oldukça önemlidir.  Aşırı kullanım olumsuz bir sonuç yaratır.
 2. Kaynaksız sitelerden backlink alımı,
 3. Raporlama yapılmaması ya da eksik raporlama yapılması,
 4. Kalitesiz içerik üretmek,
 5. Oluşan algoritmaları takip edememek gibi durumlar ile pek çok olumsuz sonuç oluşumu meydana gelebilir. 

Böyle durumlarda SEO uzmanlığı daha önemli bir hal alır.  Kişiler mutlaka firmaları için SEO uzmanı hizmeti alarak kusursuz web sitelerine ulaşım elde etmelidir.

SEO uzmanı hizmeti ile firmalar arasında oluşan rekabet konusunda da büyük avantaj sağlanması mümkündür.

 

Ankara seo Uzmanlığı Hizmetleri

Ankara’da Seo reklam hizmetleri sektörü hızla ilerlemeye devam ediyor. Blue ajans olarak bu sektöre katkı sağladığımız için bizlerde kendimizle büyük gurur duyuyoruz.

 

Ajansımız müşterilerine hem Google Adwords hem de Seo yönetimiyle alakalı hizmetler veriyor. Seo çalışmalarında hangi sektörde hizmet verdiğiniz bizim için önemli değildir. Biz tüm sektörlerde hizmet veren işletmelerin web sitelerini, Google’de üst sıralara çıkarmayı amaçlıyoruz.

Seo uzmanlığı hizmetlerimiz sayesinde web sitenizin kalıcı olarak başarılı olmasını sağlıyoruz. Seo çalışmalarımızın kalıcı olmasındaki ana sebep, %100 doğal çalışmalar olduğunu söyleyebiliriz.

Titiz, güvenilir ve başarılı Seo uzmanı için ajansımıza başvurabilirsiniz. Sunmuş olduğumuz Seo uzmanı danışmanlığı hizmetleri sayesinde işletmenizin ve markanızın adını tanınır hale getirmiş olacaksınız.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 1)

user

Rahmi Pınar Soruyor ...

07/Temmuz/2023
Seo nedir, seo çalışmalarınızı biz nasıl gözlemleyebiliriz?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
22/Ocak/2024 Tarihinde Cevaplandı
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), bir web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda görünmesini ve organik trafiği artırmayı hedefleyen bir dijital pazarlama stratejisidir. SEO çalışmalarınızı gözlemlemek için profesyonel seo araçlarını ve google eklentilerini(search console, google analytics) kullanabilirsiniz.
Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1