Google Harita Yönetimi

Anasayfa / Hizmetler / Google Harita Yönetimi
Google Harita Yönetimi Google Harita Yönetimi

Günümüzde oldukça çok kullandığımız haritalar aslında bizler için oldukça önemlidir.  Örneğin gideceğiniz yeri ararken dahi akıllı cihazlarımız içerisinde yer alan haritalar kısmını kullanıyoruz. Bunun beraberinde bu haritalar bizlere birçok kolaylığı beraberinde getiriyor. Adres kısmına gideceğimiz yeri yazdıktan sonra karşımıza en kısa ve en uzun yol olarak çeşitli yol seçenekleri sunuluyor. Böylece harita bilgileri sayesinde gideceğimiz adresi Kolaylı bulabiliyoruz. Google Harita yönetimi hizmeti ise bu alanda oldukça önemli oluyor çünkü haritada bulunan konumu doğru bir şekilde gösterirken bunun beraberinde o bölgeye ait fotoğrafları da sunarak hizmeti daha kolay bir hale getiriyor.

Google Harita Neden Önemli

Google Harita sayesinde harita üzerindeki konum kolay ve hızlı bir şekilde belirleniyor. Bunun beraberinde Google Haritalar üzerinde kayıt oluşturmanız birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

  • Google harita ile birlikte mevcut müşteriler firma konumunu daha kolay bir şekilde bulacak ve kolay bir ulaşım söz konusu olacaktır. Bu durum ise satışları doğrudan etkileyecektir.
  • Harita üzerinde herhangi bir arama yapılırken Sahip olduğunuz firma görselleri sistemde yerini alır. Böylece herhangi bir reklam işlemine gerek kalmadan birçok kişi firmanız ile karşılaşacaktır.
  • Google Harita kullanılarak yapılan adres tarifi daha kolay bir hal alacaktır. Bundan dolayı firmanıza ait konumu belirterek bu işlemini yapmanız yeterlidir.
  • Kişiler gittikleri adreste bulunan yorum ve fotoğrafları inceleyerek çeşitli fikirler oluştururlar.  Bundan dolayı firmamıza ait fotoğraf ve yorum eklemeniz müşterinizin artışını sağlar.
  • Google harita üzerinde bulunan firma bilgileriniz sayesinde kişiler tarafından firma tanınma imkânı verilir.

Yukarıda sunulan bu avantajlara elde ederek mevcut firmanız için harita yönetimi hizmeti almanız sizler için kazanç anlamına gelmektedir. Bu hizmet için firma ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Google Harita Kayıt Nasıl Olur?

Google Harita kayıt işlemi öncesinde gerekli başvuru evraklarının tamamlanması gerekir. Evrakların ardından başvuru yapılabilir. Ancak bunun için Google üzerinde herhangi bir işletmeniz olduğunu bildirmelisiniz. Ardından bu bilgileri kanıtlayıp Google üzerinde konum işareti yapmanız mümkündür. Sunulan Google harita yönetimi hizmeti ile birlikte güncelleme işlemleri aktif bir şekilde devam eder. Bu alanda hizmet veren firma bu konuya dair tüm detaylara sahip olmaktadır. Bundan dolayı başvuruyu gerçekleştirdikten sonra kayıt işlemine geçiş yapılır.

Google Harita Kayıt İşlemi Önemli Hususlar

Google harita hizmetleri dikkat isteyen işlerdir. Firmamız tarafından verilen bu hizmet esnasında birçok noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bu hususları da şu şekilde karşımıza çıkmaktadır;

  • Firma konumunu doğru belirtmeniz gerekir.  Yani bina no gibi detaylar önemlidir. Adres bulunmadığı takdirde rakip firma için bir avantaj olur.
  • Verilen konumun yanlış olmadığından emin olunmalıdır.
  • Firma kayıt olurken kullandığı fotoğrafları iyi seçmelidir. Kullanılan fotoğraflar müşterileri çekme üzerinde etkili olacak unsurlar arasında yer almaktadır.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (1)

Fatih Can Olçun

29/Ekim/2021

Merhaba google benim işletmem hesabımı haritalarda daha fazla görünür yapmak için ne yapabilirim?

Blue Ajans

29/Ekim/2021

Fatih bey göndermiş olduğunuz mail adresine bilgilendirme gönderilmiştir, iyi günler.


Yorum Yapın

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1