facebook

Ankara Blog Makale Yazarı

Anasayfa / Ankara Blog Makale Yazarı

Günümüzde blog makale yazarlığı özellikle son zamanlarda oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Platform üzerinde paylaşılan makaleler sayesinde organik kitle kazanmak daha kolay bir hal alıyor. Bunun yanı sıra SEO kuralları ile uğraşarak Google arama motorları üzerinde ilk sıralarda yer almak oldukça kolay bir hal alıyor. Bunun beraberinde içerik konusu da oldukça önemlidir. İçerik yazma konusunda herhangi bir bilginiz yoksa bu alanda hizmet veren birinden yardım istemeniz gerekir. Güncel olarak eklenen içerikler siteyi aktif tutarak kullanıcı sayısının artmasını sağlayacaktır. Günümüzden bu hizmet yine kazanç sağlamak oldukça kolay bir hal oluyor. Ancak bu iş içerisinde tecrübe oldukça önemlidir. Kendine ait bir blog sitesi açıp yazı yazan kişiler oldukça fazladır. Ancak bu içerik en güncel tutulması gerekir.

Blog Makale Nasıl Yazılır?

Blog makale yazarlığı ile birlikte en önemli şey okuyacak kişilerin ilgisini çekmektedir. Bunun için SEO kuralları oldukça önemlidir. Organik ziyaretçilerin yer alması için bu içeriklere çok dikkat edilmesi gerekir. Yazılan makaleler içerisinde satır başına daha az karakter yazılmalıdır, bunun yanı sıra içerik ile ilgili görseller eklenmesi gerekir. Bu daha çok dikkatini çekecektir. Yazılan makaleler de içerik ne kısa ne de uzun olmalıdır. Bununla birlikte okuyucunun dikkatini çekecek başlıklar tercih edilmesi gerekir.

Çeşitli başlık etiketi gibi unsurlara dikkat ederek içeriklerin kaliteli ve SEO uyumlu olmasını sağlamak mümkün kılınıyor.  Mevcut içeriklerin başlık kurallarına uyularak yazılması sonucunda daha kaliteli bir yazı ortaya çıkıyor. Mevcut içerikler hakkında hiçbir fikri olmayan ancak sahip olduğu siteler için içerik arayışında bulunan kişilere günümüzde hizmet veren birçok platform ve hizmet firması bulunuyor.

Blog Makale Yazarlığı Avantajları

Blog makale yazarlığı ile günümüzde internet üzerinden ziyaret çekmek en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bunun yanı sıra kişisel veya kurumsal firmalar fark etmeksizin blog yazıları sıklıkla kullanılır. Blog yazarlığı yaparak firmalar çeşitli e-ticaret ipuçlarına ve gerekli bilgileri ulaşım sağlayabilir. Bunun yanı sıra mevcut firma ürünlerinin satışı artış gösterir ve beraberinde ürün tanıtımı gerçekleşir. Kazanılan bu trafik ile birlikte sosyal medya yönlendirilerek içerik pazarlama iyi bir şekilde artış gösterir. Mevcut trafik ile birlikte bloglar üzerinde yabancı dilde makale yazarlığı ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Özellikle dünya çapında birçok kişiye hitap etmek isteyen kişiler yabancı dilde makale ekleyerek profilini daha da büyütebilir. Bunun beraberinde üzerinde birden çok dil kullanılması trafik üzerinde oldukça etkili oluyor.

Blog Makale Yazarlığı ve Ticaret Etkisi

Blog makale yazarlığı ile ticarette günümüzde canlılık kazanmıştır. Bu durumu daha da açacak olursak günümüzde bulunan e-ticaret rekabetine karşı organik içerikler oluşturmak mevcut ziyaretçi sayısında artış göstererek firmaların ilerlemesini için etkili olmaktadır. Özellikle bu alanda hizmet alarak firmalar ziyaretçi sayısını ve buna oranla ürün satış sayısını arttırabilmektedir.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1