facebook

Ankara Google Adwords Uzmanı

Anasayfa / Ankara Google Adwords Uzmanı
Ankara Google Adwords Uzmanı
Ankara Google Adwords Uzmanı

Firmalar için reklam her şeydir. Büyük ya da küçük ölçekli her firmanın, kendini etkili şekilde tanıtabileceği bir reklam türü mutlaka vardır. Ancak, hem maliyet açısından yüklü hem de çok zaman alıcı geleneksel tanıtım yöntemleri son zamanlarda yerini dijital reklamlara bıraktı. İşte bu noktada, Google Adwords Uzmanlığı hizmeti öne çıkıyor. Adwords uzmanlığı, günümüzün popüler mesleklerinden biri olup, Google reklamı vermek isteyenlerin alabileceği profesyonel danışmanlık hizmetidir. Bu hizmeti verenler tarafından web sitesi sahibi olanların reklam süreci en iyi planlanır ve yönetilir.

Ankara Google Adwords Uzmanı

Dijital gelişimin kaçınılmaz sonucu olan Google Adwords danışmanlığı hizmetini, Adwords uzmanları verir. Google reklam vermek isteyen, düşük bütçeyle reklam verip yüksek oranda kazanç sağlamak isteyenler, reklam danışmanlığı hizmetine başvurmaktadır. Ancak, bu da başlı başına bir hizmet sektörü olup, Google reklamları her anlamda profesyonellik gerektirmektedir. Doğru şekilde reklam verenler, web sitesini çok kısa bir sürede istedikleri seviyeye getirebilirler. Dijital ortamda varlık göstermek, e-ticaret firmalarının olmazsa olmazı. Web siteleri ise, işletmelerin online ortamdaki dükkanları niteliğinde. Bu durumda özenle tasarlanan bir web sitesi, işletmenin satış hacmini kısa sürede yukarı seviyelere çekebilir. Web sitesini arama motorlarında öne çıkarmak, kullanıcıların dikkatini çekmek ve rakiplerinin önüne geçmek isteyenler, Ankara Google Adwords Uzmanı desteğiyle amaçlarına ulaşabilirler.

Google ADS Uzmanı

Google ADS uzmanı, firmaların kampanya ve reklam sürecini planlı şekilde yürütür. Online alışverişlerde firmaların müşteri sayısının ve bilinirliğinin artmasında Google reklamları en önemli rolü üstlenir. Google Adwords hizmeti ile şirketler daha fazla kâr elde edebilir. Adwords reklamlar anahtar kelime odaklı reklamlardır. Bu nedenle, işletmelerin hizmet sektörüne göre en doğru kelimeler seçilerek aramalarda üst sıralara çıkması hedeflenmektedir. Çoğu web sitesinde küçük reklam kutucukları görürüz. İşte bu reklamlar, Google ADS hizmeti kapsamındadır. İnternet ortamında bilinir olmak ve arama motorlarında üst sıralarda çıkmak gibi hedefi olanlar, doğru reklam vermelidir. Ankara Google Adwords hizmeti, Seo etkisi sayesinde firmanızın Google sırlamasında üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır. Bu sayede sayfanız en üstte veya tıklanma oranının fazla olduğu bölümlerde görülecektir.

Google Adwords Uzmanlığının Avantajları

Google Adwords Danışmanlığı, site sahiplerinin Google reklamlarından maksimum kazanç elde etmesi için verilen bir hizmettir. Doğru reklam, her daim bir firmanın kazançlarını arttırmasında en önemli etken olmuştur. Google Adwords uzmanı olarak hizmet sağlayan kişiler, reklam sürecinde öncelikle planlama yapar sonrasında da süreci en iyi şekilde yapılandırarak firmaların reklamlardan maksimum verimi almasını sağlar. Adwords danışmanlığı, kesinlikle uzman desteği gerektirmektedir. Çünkü içerik itibariyle oldukça karmaşıktır ve sürekli yeni stratejiler geliştirerek tekrardan yapılandırma gerektirir. Strateji geliştirerek süreci yönetmek, Google Adwords reklamları ile firmaları hedef kitleye daha çok yaklaştırır. Web sitesinin bilinirliği doğal olarak da ziyaretçi sayısı doğrudan yükselir.

Ankara Google Adwords Uzmanı Ne İş Yapar?

Ankara Google Adwords Uzmanı öncelikle web site analizi yapar. Özel bir reklam hesabı oluşturmanız için gereken danışmanlık hizmetini sağlar. Reklam planı oluşturur ve bu plana göre reklam verme düzeninin sürekli takipçisi olur. Google Adwors uzmanının en önemli hizmeti, kişilerin kendi ihtiyacına göre doğru reklam vermesini sağlamak. Ayrıca, sitenin verilen reklamlar sonrasında oluşan performans değişikliklerini takip eder, analizini yapar. Yeni gelişmelere göre reklam stratejisi geliştirir ve raporlama yapar. Birbiriyle bağlantılı tüm bu hizmetler zinciri sonrasında siteniz daha görünür hale gelir ve ziyaretçi potansiyeli artar. Google ADS hizmeti, firmaların doğrudan kâr sağlamasına yöneliktir.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 2)

user

Ahmet Nuroğlu Soruyor ...

28/Kasım/2021
Ankara google adwords reklamları konusunda birçok firma ve frelancer hizmet veren ile tanıştım ama bu sefer son yerdeyim. Herşey yolunda gidiyor.
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
11/Aralık/2021 Tarihinde Cevaplandı
Teşekkür Ederiz Ahmet Bey. Başka İşlerde De Beraber Çalışmak Ümidi İle.


user

Ali Şanlıtürk Soruyor ...

28/Kasım/2021
Google adwords uzmanı nasıl olunur? Google ads uzmanı olmak için hangi sertifikalar gereklidir?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
29/Haziran/2022 Tarihinde Cevaplandı
Merhaba google ads uzmanı olabilmeniz için sertifika almanız şart değil, akreditasyon gerektirmeyen bir danışmanlık süreci olarak işletilebilir. Ancak google partner rozeti kazanmak isterseniz belli bir düzeyde harcama yapmış olmak ve google eğitimlerinde yer alan bazı derslerden gireceğiniz sınavda başarılı olmanız şartı aranmaktadır.
Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1