facebook

Web Tasarım

Anasayfa / Web Tasarım

Ankara web tasarım hizmeti ile siz de web sitenizin tasarımını yaptırabilirsiniz.

İnternet sitesi günümüzde firmalar için oldukça önemli bir hal almaktadır. Bunun sebebi ise insanların zamanının çoğunu internette geçiriyor olmasıdır. İnsanlar internette bu kadar fazla bulunduğu için TV veya farklı platformlarda yapılan reklamların yerini internet reklamları, internet siteleri ve internet gazeteleri almaktadır. Bu durumda teknolojiye ayak uydurmak gerekecektir. Bunu başarmak içinse bir web sitesi tasarlatmanız gerekebilir.

Alacağınız web tasarım hizmeti ile tamamen size özel, kullanışlı, son derece şık, kusursuz ve güvenlik önlemleri üst düzey olan bir web sitesi elde edebilirsiniz. Uzman kadromuz tam anlamıyla size uygun bir tasarım yapacaktır.

 

Web Tasarım Konusunda Nelere Dikkat Edilir?

 

Dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır. Ankara web tasarım hizmeti alırken bu konulara dikkat ederek daha doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. Öncelikle firmamızdan profesyonel destek almanız gerekmektedir. Bunu başardığınız taktirde çok doğru sonuçlar alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • ♦ Öncelikle web sitesinin mutlaka özgün olması gerekir. Web tasarım konusunda uzman olan ekibimiz size özel tasarımlar yapacaktır. Bu ise çok özgün bir web sitesine kavuşmanızı sağlar.
 • ♦ Diğer önemli konu ise içeriklerdir. İçeriklerin mutlaka orijinal olması gerekir. Kopya içerikler Google tarafından sevilmez. Bu ise sitenizin hit sayısını düşürür. Bunu önlemek adına mutlaka profesyonel şekilde yazılmış özgün yazılar sitenizde yer almalıdır. Web tasarım hizmeti kapsamında bunu da sağlıyoruz.
 • ♦ Bir diğer önemli konu ise web sitesinin kullanışlı olmasıdır. Web tasarım hizmeti alırken fonksiyonel bir tasarım tercih etmelisiniz.
 • ♦ Güvenlik belki de bir web sitesi için en önemli konudur. Güvenlik sağlanmayan sitelerde bilgiler ve şifreler çalınabilir. SSL sertifikası olan tasarımları tercih etmelisiniz.

Siz de bu önemli noktalara dikkat ederek kısa süre içinde tasarım yaptırabilirsiniz. Uzman kadromuz tam isteğinize uygun bir web sitesi hazırlayacaktır.

 

Doğru Web Tasarımın Önemi

 

Doğru web sitesi doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Bu ise satışlarınızı artıracaktır.

Siz de Ankara web tasarım firmaları içinde lider konumda olan işletmemizi tercih edebilirsiniz. Sonucunda son derece şık ve kullanışlı bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Kısa sürede hazırlanacak olan web siteniz sizlere en iyiyi sunacaktır. Web sitenizi ziyaret eden müşteri adayları web sitenizde daha çok vakit geçirmek isteyecektir.

 

Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri

 

Firmamız alanında uzman kadrosu ile Ankara web tasarım hizmeti verir. Bu sayede istediğiniz tüm tasarım türleri rahatlıkla uygulanabilir. Daha detaylı bilgi almak ve firmamızdan destek almak için siz de iletişim bilgilerimizi arayabilirsiniz. Kısa sürede sonuca varabilirsiniz.

Daha etkili çözümler için fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Firmamız kişiye ve firmaya özel tasarımlar ile dikkat çekmektedir. Size özel bir web sitesi için hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Web tasarımın Temel İlkeleri Nelerdir?

Web tasarım; ritim, görsel hiyerarşi, yalınlık, açıklık, vurgu, denge, görsel devamlılık şeklindeki temel ilkelerden oluşuyor. Estetik anlamda nitelikli tasarımların oluşturulmasında bu ilkelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bir web sitesinin düzgün görünmesi ve kolay kullanıcı arayüzüne sahip olması açısından çok önemlidir. Web tasarımın temel ilkeleri sayesinde ziyaretçiler sitede daha çok zaman geçirir.

 

Web tasarım Aşamaları Nelerdir?

Kullanıcı dostu bir web tasarım için şu aşamaların takip edilmesi gerekiyor:

 • Projelendirme,
 • Tasarım,
 • Yazılım,
 • Test,
 • Yayınlanma,

İlk olarak web tasarım hizmeti alacak şirketin sektörü analiz edilir. Temel unsurlar belirlenerek ona göre web tasarım çalışmalarına başlanır. Bu çalışmalar, sitenin kimlik çalışmasını içermektedir. Web tasarımın düzgün ilerlemesi noktasında bu aşamalar çok önemlidir.

 

Web tasarımın Amacı Nedir?

Web tasarım, internet sayfalarında yer alan içeriklerin planlanması ve düzenlenmesini sağlayan bir sanattır. Web tasarım sayesinde içerikler, online olarak paylaşılır. Dünya çapında yayınlanan içerikler sayesinde web sitesi daha çok kişiye ulaşır. Bir firma ya da kişinin tanınırlığını artırmada web tasarım etkin rol oynuyor. Web tasarım içerikleri; görsel ve metinsel ögelerden oluşmaktadır.

 

Web tasarım Kimler Tarafından Yapılır?

Web tasarım;

 • Kodlama,
 • Düzenleme,
 • Web sitesi danışmanlığı,
 • Web sitesi bakımı gibi birçok hizmetleri kapsıyor.

Web tasarım uzmanları tarafından internet siteleri tasarlanır. Web tasarım uzmanları, aynı zamanda internet sitesinin tüm bakımıyla ilgilenir. Tasarlama işleminin ardından gerek gördüğü takdirde değişikler yaparak sitenin trafiğini artırmaya çalışır.  Web tasarım uzmanları sayesinde internet siteleri çekici bir görünüme kavuşur.

 

Web tasarım Trendleri Nelerdir?

Web tasarım işlemlerinde aşağıda sıralayacağımız trendler takip edilerek kullanıcı deneyimleri geliştirilebilir. Ayrıca web sitesinin güncelliği açısından da çok önemlidir. Web tasarım trendleri;

 • Minimalist tasarım,
 • Basit gezinme araçları,
 • Büyük ölçekte kullanılan grafik ve görseller,
 • Canlı renklerle gradyanlar,
 • Mobil uyumluluk,
 • Verilerin görselleştirilmesi,
 • Videolardaki arka planlar,
 • Küçük animasyonlar,
 • İnteraktif öğeler,
 • Yaratıcı tipografi,Web Tasarım İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 2)

user

Atalay Cevahir Soruyor ...

07/Temmuz/2023
Yaptığınız web siteleri uzun vadeli kullanmaya uygun mudur?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
22/Ocak/2024 Tarihinde Cevaplandı
Evet, Blue Ajans tarafından geliştirilen web siteleri uzun vadeli kullanıma uygun olarak tasarlanır ve oluşturulur. Web sitelerimiz güvenilir bir altyapıya sahiptir ve gelecekteki büyüme ve genişleme ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ölçeklenebilir bir yapıya sahiptir. Ayrıca, web sitelerimiz düzenli güncellemeler ve bakım hizmetleri ile desteklenir, böylece güvenlik ve performans açısından en iyi şekilde korunur. Uzun vadeli kullanım için isteğe bağlı teknik destek ve danışmanlık hizmetleri sunarak web sitenizin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlarız. Bu nedenle, Blue Ajans tarafından geliştirilen web siteleri, işinizin gereksinimlerini uzun vadeli olarak karşılamak için uygun bir seçenek sunar.


user

Ali Ustatürk Soruyor ...

28/Kasım/2021
Web Sitesi Yapımı konusunda neden sizi tercih etmeliyim, bana izah eder misiniz?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
11/Aralık/2021 Tarihinde Cevaplandı
Merhabalar Ali Bey. Öncelikle Firmamız Bünyesinde Deneyimli Web Tasarım ve Yazılımcı Uzmanlarımız Bulunmaktadır. Bu Süreçte Tüm İhtiyaçlarınız Ekibimiz Tarafından Dikkate Alınarak İstekleriniz Yerine Getirilmektedir. Kesinlikle Kopya İçerik ve Tema Kullanılmamakta ve Tamamen Özgün Temalar Sizler İçin Şekillendirilmektedir. Ankara Web Tasarım Konusunda Özellikle Firmamızın Hem Kaliteli Hem De Uygun Fiyatlı Hizmet Sunması Bizi Farklı Kılan En Önemli Noktadır.
Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1