Ankara Kurumsal Kimlik Tasarım

Anasayfa / Hizmetler / Ankara Kurumsal Kimlik Tasarım
Ankara Kurumsal Kimlik Tasarım Ankara Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik tasarımı; kurum, kuruluş, marka ve şirketlerin, duruşunu, vizyonunu, misyonunu, çalışma prensiplerini, ticari prestijini ifade eden çalışmaların tamamına verilen isimdir. Kurumsal kimlik profesyonelliğin temelidir.  Mevcut müşteriler ve hedef, potansiyel müşteriler için güven kaynağıdır. Kurum kuruluş ve şirketlerin imajını temsil eden tüm çalışmalardır. Şirketlerin ticari kimliği olarak adlandırılabilmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı pek çok tasarım işlemini kapsamaktadır. İçeriği oldukça geniş bir kavram olan kurumsal kimlik, kimlik kargaşasını yok ederek ticari sistemde kalıcılığı sağlamaktadır. Kurumsal kimlik saygınlığın artmasını sağlamaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı profesyonel tasarımcılar ve yazılımcılar tarafından yapılmalıdır. Markaların tüm pazarlama izlenimlerini oluşturan kurumsal kimlik markalaşmanın temel adımıdır. Markanın tasarım unsurları ile somutlaştırılmasıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı İçeriği

Kurumsal kimlik tasarımı içeriği oldukça geniştir. Markalaşmayı somutlaştıracak her türlü tasarım çalışması bu içerik kapsamında yer almaktadır. Kurumsal kimlik için ilk önemli adım kurum ismidir. Kurum ismi ticari imaj için oldukça önemlidir. kurum ismi sonrasındaki tasarım ögesi logo tasarımıdır. Şirketleri, markaları, kuruluşları en iyi yansıtacak özgün sembol tasarlanması kurumsal kimlik için oldukça önemlidir.

Kurumsal kimlik tasarımı içeriği; fatura tasarımları, irsaliye tasarımları, çalışan kıyafetleri tasarımları, şirket araçlarının görünüşü, tabela tasarımları, elektronik imza tasarımları, elektronik posta ve mail sistemleri tasarımları, slogan ve tabela tasarımları, kartvizit tasarımları, mailing şablonları tasarımları, web sitesi tasarımları, sosyal medya tasarımları gibi tasarımları kapsamaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Avantajları

Kurumsal kimlik tasarımı avantajları oldukça fazladır. Her şeyden önce kurumsal kimlik marka itibarını ve marka prestijini artırarak ticari hayatta kalıcılığı sağlamaktadır. Profesyonelliği beraberinde getirmektedir. Etkili ve ilgi çekici tasarımlarla akılda kalıcılığı sağlamaktadır. Pazarlama ve marketing sistemlerinde öne çıkmayı sağlamaktadır. Rakiplere karşı güçlü görüntü oluşturulmasını sağlamaktadır. Hafızalarda yer edinilmesini sağlayarak rakipler arasından sıyrılmayı garantilemektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı avantajları arasında en önemlisi tanıtım ve reklam işlemlerinin çok daha ekonomik ve faydalı şekilde yapılmasıdır. Kazanılan marka itibarı ile reklam işlemlerine ayrılacak bütçenin azalmasını sağlamaktadır. Güvenin oluşmasını sağlamaktadır. Gerek mevcut ve hedef müşteri kitlesi gerekse çalışanlar açısından marka güveni en üst seviyede sağlanmaktadır.Ankara Kurumsal Kimlik Tasarım İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın