facebook

Ankara Kurumsal Kimlik Tasarım

Anasayfa / Ankara Kurumsal Kimlik Tasarım

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik tasarımı; kurum, kuruluş, marka ve şirketlerin, duruşunu, vizyonunu, misyonunu, çalışma prensiplerini, ticari prestijini ifade eden çalışmaların tamamına verilen isimdir. Kurumsal kimlik profesyonelliğin temelidir.  Mevcut müşteriler ve hedef, potansiyel müşteriler için güven kaynağıdır. Kurum kuruluş ve şirketlerin imajını temsil eden tüm çalışmalardır. Şirketlerin ticari kimliği olarak adlandırılabilmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı pek çok tasarım işlemini kapsamaktadır. İçeriği oldukça geniş bir kavram olan kurumsal kimlik, kimlik kargaşasını yok ederek ticari sistemde kalıcılığı sağlamaktadır. Kurumsal kimlik saygınlığın artmasını sağlamaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı profesyonel tasarımcılar ve yazılımcılar tarafından yapılmalıdır. Markaların tüm pazarlama izlenimlerini oluşturan kurumsal kimlik markalaşmanın temel adımıdır. Markanın tasarım unsurları ile somutlaştırılmasıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı İçeriği

Kurumsal kimlik tasarımı içeriği oldukça geniştir. Markalaşmayı somutlaştıracak her türlü tasarım çalışması bu içerik kapsamında yer almaktadır. Kurumsal kimlik için ilk önemli adım kurum ismidir. Kurum ismi ticari imaj için oldukça önemlidir. kurum ismi sonrasındaki tasarım ögesi logo tasarımıdır. Şirketleri, markaları, kuruluşları en iyi yansıtacak özgün sembol tasarlanması kurumsal kimlik için oldukça önemlidir.

Kurumsal kimlik tasarımı içeriği; fatura tasarımları, irsaliye tasarımları, çalışan kıyafetleri tasarımları, şirket araçlarının görünüşü, tabela tasarımları, elektronik imza tasarımları, elektronik posta ve mail sistemleri tasarımları, slogan ve tabela tasarımları, kartvizit tasarımları, mailing şablonları tasarımları, web sitesi tasarımları, sosyal medya tasarımları gibi tasarımları kapsamaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Avantajları

Kurumsal kimlik tasarımı avantajları oldukça fazladır. Her şeyden önce kurumsal kimlik marka itibarını ve marka prestijini artırarak ticari hayatta kalıcılığı sağlamaktadır. Profesyonelliği beraberinde getirmektedir. Etkili ve ilgi çekici tasarımlarla akılda kalıcılığı sağlamaktadır. Pazarlama ve marketing sistemlerinde öne çıkmayı sağlamaktadır. Rakiplere karşı güçlü görüntü oluşturulmasını sağlamaktadır. Hafızalarda yer edinilmesini sağlayarak rakipler arasından sıyrılmayı garantilemektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı avantajları arasında en önemlisi tanıtım ve reklam işlemlerinin çok daha ekonomik ve faydalı şekilde yapılmasıdır. Kazanılan marka itibarı ile reklam işlemlerine ayrılacak bütçenin azalmasını sağlamaktadır. Güvenin oluşmasını sağlamaktadır. Gerek mevcut ve hedef müşteri kitlesi gerekse çalışanlar açısından marka güveni en üst seviyede sağlanmaktadır.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Süreci

Kurumsal kimlik tasarımının firmalara sağladığı katkıyı göz önünde bulundurduğumuzda, alınacak hizmetin kalitesi de açıkça ortaya çıkmaktadır. Bir firmanın marka değeri, duruşu ve kimliği hedef kitleye en iyi şekilde kurumsal kimlik tasarımı ile yansıtılabilir. Bu nedenle hizmet süreci, istek ve ihtiyaçlara göre uygun olarak yönetilmelidir. Ankara kurumsal kimlik çalışmaları, firmalarda ortaya çıkacak prestij karmaşasını yok edecek şekilde yapılır. İhtiyaçlara özel hizmetle firmalar hedef kitlenin gözünde daha çok itibar sahibi olabilir.

Kurumsal kimlik oluşturma süreci, profesyonel tasarımcılar tarafından firmaların imzası işlevini yerine getirecek şekilde gerçekleştirilir. Genel anlamda promosyon ürünlerden web sitelerine kadar birçok faktör, kurumsal kimlik öğeleri içinde yer alır ve çalışmalara dahil edilir. Bir firmanın faaliyet alanındaki her konu kurumsal imajına dahildir. Bu nedenle kurumsal kimlik tasarımı firmalar için en iyi reklam aracıdır da denilebilir. Bu denli önemli bir konuda işin uzmanından destek almak her zaman faydalı olacaktır.

Firmaların sektörüne göre ticari faaliyetlerine katkı sağlayacak kurumsal kimlik çalışmaları doğrultusunda ajansımız tarafından hiçbir detay atlanmadan destek sağlanmaktadır. Kuruma ait her detay ve bilginin en etkili şekilde kullanılarak gerek içerik gerekse tasarım açısından beklentileri fazlasıyla karşılayacak nitelikte kurumsal kimlik çalışmaları, temel faaliyet alanımızı oluşturmaktadır. Aşama aşama oluşturulan kurumsal kimlik tasarımı konusunda en uygun maliyetlerle en kaliteli hizmeti ajansımızdan alabilirsiniz.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 4)

user

Aydın Kurt Soruyor ...

23/Ocak/2023
Kurumsal Kimlik çalışması yaptırmak istiyoruz, özellikle alternatif görmek ve özgün tasarımlar almak istiyoruz. çalışma şekliniz nasıl acaba?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
31/Mayıs/2023 Tarihinde Cevaplandı
Merhaba aydın bey; hali hazırda tüm projelerimizde logo sunumu yaparak müşterilerimizin beğenisi ve talepleri doğrultusunda revizeler yaparak projelerimiz ilerlemektedir.


user

Doğuş Aydoğan Soruyor ...

01/Mayıs/2022
Merhaba yurt dışı markamız adına profesyonel bir kurumsal kimlik çalışmasi planlıyoruz. Süreç hakkında bilgi iletir misiniz?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
22/Ocak/2024 Tarihinde Cevaplandı
Yurt dışı markanız için profesyonel bir kurumsal kimlik çalışması, öncelikle hedeflerin belirlenmesi, araştırma ve analiz, konsept geliştirme, tasarım ve uygulama, içerik hazırlama, iletişim stratejilerinin oluşturulması, tasarımın müşteri onayına sunulması, uygulama ve lansman süreçlerini içerir. Bu süreç, markanızın güçlü ve tutarlı bir kimliğe sahip olmasını ve uluslararası pazarda etkili bir şekilde tanıtılmasını sağlar. Profesyonel bir tasarım ekibi ile işbirliği yaparak, markanızın uluslararası arenada başarılı bir şekilde rekabet etmesine yardımcı olabilirsiniz.


user

Ahmet Akbaş Soruyor ...

28/Kasım/2021
Firmamız VS Lojistik için bir şirket kurulumu aşamasındayız, kurumsal kimlik çalışmasını yaptırdıktan sonra bir de baskı süreçlerini yaptırmak istiyoruz, henüz marka ismimiz kesinleşmedi ama bu çalışmanın detayı ve fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
11/Aralık/2021 Tarihinde Cevaplandı
Merhabalar Ahmet Bey. Firmamız Başından Sonuna Kadar Kurumsal Kimlik Çalışmalarında Sizlerin Yanında Olacaktır. Firma İsminizin Belirlenmesinin Ardından Logonuzun Tasarımının Yapılması ve Basılması İşlemleri Tarafımızdan Gerçekleşecektir.


user

Ercan Soyda Soruyor ...

28/Kasım/2021
Kurumsal kimlik çalışması içerisine neler dahildir? fiyatlandırma hakkında bilgi verir misiniz?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
11/Aralık/2021 Tarihinde Cevaplandı
Merhabalar Ercan Bey. Kurumsal Kimlik Çalışmalarına Hemen Her Şey Dahil Edilebilmektedir. Bu Kısım Sizler Tarafından Şekillenecektir. Ancak Kurumsal Kimlik Çalışmalarında Firmamız Bünyesinde Antetli Kağıt, Broşür, Katalog, Bloknot, Kartvizit, Kalem Gibi Ürünler Bulunmaktadır. Bu Ürünlerin Artması ve Azalması Fiyatı Belirleyecektir.
Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1