facebook

SSL Sertifikası

Anasayfa / SSL Sertifikası

SSL sertifikası bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Web sitesi eğer SSL sertifikası ile korunmuyor ise bu durumda güvenli olmayacaktır. Güvenli olmayan site ise verilerin kolaylıkla çalınabildiği ve insanların bilgilerinin istenmeyen kişilerin eline geçtiği siteler olmaktadır. Bu çalınan bilgiler kimi zaman kredi kartı bilgisi kimi zaman ise özel bilgiler olabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması adına mutlaka profesyonel bir web tasarım hizmeti alınmalıdır. Bu web tasarım hizmeti yapılırken web sitesinin mutlaka SSL sertifikası içermesine özen gösterilmelidir. Firmamız alanında uzman kadrosu ile yıllardır bu alanda hizmet sunuyor. Sonucunda ise sizlere en iyiyi sunmayı hedefliyor. Kısa sürede istediğiniz web sitesini uygun sertifikalar ile donatarak güvenli hale getiren firmamız müşterilerinize ve ziyaretçilerinize güven vermenizi sağlıyor.

SSL Sertifikası Türleri

Farklı türlerde SSL sertifikaları mevcuttur. SSL sertifikası çalışma mantığı genel olarak aynıdır ancak bazı koruma metotları ve özellikler sebebiyle farklı gruplara ayrılmışlardır. Bu sertifikaları ve sertifikalara ait özelliklere aşağıdaki şekilde listeleyebiliriz:

  • ♦ DV SSL: Bu sertifikanın doğrulama düzeyi bir miktar düşüktür. Sunucu adı doğrulayan bir sertifikadır.
  • ♦ OV SSL: Bu sertifika ise ek olarak firma bilgilerini de içermektedir. DV sertifikasına göre daha güvenlidir.
  • ♦ Standart SSL: 1 adet domain adresi için hazırlanmış olan sertifikalardır.
  • ♦ Multi Domain SSL: Birçok domain için hazırlanan sertifikalardır.
  • ♦ Wildcard SSL: Birçok domainin tek sertifika ile güvenlik altına alınmasını sağlar.

Bu sertifika türlerinden web sitenize uygun olanı bulmak zor olabilir. Firmamızın uzman kadrosu tam anlamıyla web sitenize uygun seçimi yapmanız için size yardımcı olacaktır.

SSL Sertifikası Neden Önemli?

Bir web sitesinin güvenli olmasını sağlayan en önemli şey verileri korumasıdır. Eğer veriler iyi şekilde korunmuyor ise bu durumda web sitesinde çeşitli sorunlar ortaya çıkacaktır. Kullanıcıların şifreleri çalınabilir. Bu en büyük sorunlardan birisidir. Genelde insanlar benzer şifreleri kullandığı için farklı sosyal medya hesapları veya banka hesapları bu sebepten ötürü çalınabilir. Bu yüzden SSL sertifikası çok önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise banka bilgileridir. Özellikle e-ticaret sitelerinde girilen kredi kartı bilgilerinin güvenle saklanması veya işlem yapılırken tespit edilememesi için SSL sertifikası şarttır. Bu gibi sebeplerden ötürü SSL sertifikası zorunlu bir ihtiyaçtır.

Profesyonel ve %100 Güvenli Web Tasarım

Firmamız güvenliği üst düzeyde olan tam anlamıyla size özgü tasarımlar yapmaktadır. Bu tasarımlar ile kısa sürede web sitenizi tanıtmakta ve sizlerin güvenli bir ortam oluşturmasına olanak tanımaktadır. Tüm işlemlerde özel yöntemler kullanılır. Firmamızdan alacağınız profesyonel destek ile siz de sitenize uygun bir SSL sertifikası temin edebilirsiniz. Bu sertifika sayesinde kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Firmamızdan alacağınız hizmet ile müşterileriniz için güvenli alanlar oluşturabilirsiniz. Güvenli alanlar oluşunca müşteri sayınızda da ciddi bir artış yaşanacaktır.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1