Ankara Katalog Tasarımı

Anasayfa / Hizmetler / Ankara Katalog Tasarımı
Ankara Katalog Tasarımı Ankara Katalog Tasarımı

Ankara katalog tasarımı hizmetlerinin en yoğun ihtiyaç duyulduğu bölgelerden biridir. Katalog; kurumların, kuruluşların, işletmelerin, firmaların ve markaların ürettikleri malları, hizmetleri tanıtan, fiyatlarını ifade eden tanıtım araçlarıdır. E-Ticaret sisteminin ticari hayata girişi ile kataloglar da online kataloglar olarak tasarlanmaya başlamıştır. Online katalog internet sitelerinde ürünlerin, mal ve hizmetlerin sunulmasını sağlayan medya tasarımlarıdır.

Ankara katalog tasarımı ticaret ve rekabetin fazla olması nedeniyle en çok tercih edilen medya hizmetlerinden biridir. Katalog tasarımı için yazılım ve tasarım bilgisi gerekmektedir. Katalog tasarım teknik bilgi gerektirmektedir. İnternet sitelerinin vitrini olarak adlandırılırlar. Ürün, mal ve hizmet özelliklerine uygun olarak tasarlanırlar. Firmaların ticaretini yapmak istedikleri ürünleri hızlı ve etkili bir biçimde tanıtmaya yararlar.

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

Katalog tasarımı yapılışı için yazılım ve tasarım bilgi birikimi gerekmektedir. yazılım uzmanları tarafından hazırlanan internet sitelerine en uygun tasarımı tasarımcılar yapabilmektedir. Tasarım düşünüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Temsil edilen firma, ürün mal ve hizmetleri doğru analiz edilmeli ve bu analizler doğrultusunda kurumsal kimliği en doğru şekilde yansıtacak tasarımlar yapılmalıdır.

Katalog tasarımı yapılırken her türlü detay dikkatle incelenmelidir. Uygun renkler tercih edilmelidir. Yazı puntoları özel seçilmelidir. Ürünlerin fotoğrafları profesyonel fotoğraf çekimleri ile çekilmeli, çözünürlükleri, çekim kaliteleri yüksek olmalıdır. Katalog gereksiz ayrıntılardan uzak tasarlanmalıdır. Sade, şık olmalı ama etkileyici ve dikkat çekici olmalıdır. Müşterilere ve hedef müşteri kitlesine hitap edebilecek özellikte tasarlanmalıdır.

Ankara Katalog Tasarımı Yapan Yerler

Ankara katalog tasarımı yapan yerler araştırıldığında; medya ajansları, yazılım şirketleri, tasarım şirketleri ile karşılaşılmaktadır. Katalog tasarımı için hem pazarlama ve reklam bilgisi, hem yazılım bilgisi hem de tasarım bilgisi gerekmektedir. Katalog yaptırmak için bu hizmetlerin hepsini verebilecek yer seçilmelidir. Seçilen yerde bulunan çalışma ekibinin alanında uzman olmasına dikkat edilmelidir. Sektör deneyimi fazla olan çalışma ekibine sahip firma ile çalışılmalıdır.

Ankara katalog tasarımı yapan yerler incelenirken en kaliteli hizmeti en uygun fiyata veren firmalar tercih edilmelidir. Blue Ajans katalog tasarım işlemlerinde özgün tasarımları ile en etkili ürün tanıtımını garanti etmektedir. Ankara medya ajansı işlemlerinin hepsinde hizmet vermektedir. müşteri memnuniyeti anlayışı ile çalışan firma uzman çalışma ekibi ile hizmet vermektedir.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (10)

Nuri Akkuş

23/Kasım/2021

Merhaba katalog baskı fiyatlari aldı başını gitti bu iş neden bu kadar pahalı arkadaş. Şunun surasinda 1 yıl önce yarı Fiyatindan daha azına basım oluyordu. Dolar bu kadar hızlı artmadı neden fiyat böyle. (Makul bir cevap veriniz lütfen)

Blue Ajans

11/Aralık/2021

Merhabalar Nuri Bey. Katalog Baskı Fiyatları Basım Türü, Kağıt Çeşidi, Adedi Gibi Durumlara Göre Değişiklik Göstermektedir. Dediğiniz Gibi Sektörde Kullanılan Malzemelere Gelen Zamlar Yapılan Baskı İşlemlerinin Fiyatlarını da Yakından Etkilemektedir.

Buse Tunç

12/Kasım/2021

Katalog Baskı İçin Renk Garantiniz Var Mı?

Blue Ajans

11/Aralık/2021

Merhabalar Buse Hanım. Baskı Türü ve Kağıt Türü, Renk ve Canlılık Durumunu Etkileyebilmektedir.

Yunus Ilgaz

05/Kasım/2021

Katalog tasarımında sayfa başı ücretlendirme mi yapıyorsunuz?

Blue Ajans

05/Kasım/2021

Maalesef oluşturulacak tasarım, kullanılacak konsept ve istenilen grafik tasarım ihtiyaçları değişkenlik göstereceği için sayfa başı ücretlendirme yapmayı doğru bulmuyoruz. Proje özelinde teklif iletmekteyiz.

Sungur Öytem

05/Kasım/2021

Dijital baskı yaptırmak mı daha ekonomik, matbaa baskı mı?

Blue Ajans

05/Kasım/2021

Ofset baskı(matbaa baskısı) ekonomik fiyatlar sunmakta ancak hızlı ve az sayıda çözüm için dijital baskı alternatif olabilmektedir.

Şule İnce

04/Kasım/2021

En az kaç adet katalog baskı yapılır?

Blue Ajans

04/Kasım/2021

Ofset baskı için optimum fiyat 1000 adetten fazla oluğunda ortaya çıkar, dijital baskı istediğiniz adetlerde üretilir.

Doğan Yüce

03/Kasım/2021

Ukrayanadaki bir markamız için Ukraynaca katalog tasarımı yaptırmak istiyoruz. Bu konuda ukrayanaca içerik ve slogan hazırlama dahil bize yardımcı olabilir misiniz. Biz Türkçe içerikleri ve ürün görsellerimizi vereceğiz

Blue Ajans

11/Aralık/2021

Tabii Ki Doğan Bey. Firmamız Sadece Türkiye Değil Türkiye Dışına Da Hizmet Sunmaktadır.

Can Tokmak

02/Kasım/2021

Katalog baskısında selefonun parlak veya mat tercih edilmesi fiyatları etkiler mi?

Blue Ajans

02/Kasım/2021

Hayır fiyat değişikliği oluşturmaz, fiyata etki eden kısım selefon var-yok kısmıdır.

Songül Kurtuluş

01/Kasım/2021

1000 adet 72 sayfa A4 katalog baskı için fiyat araştırması yapıyorum. Hizmetiniz var mı?

Blue Ajans

01/Kasım/2021

Tabi ki. İletişim sayfamızdaki form üzerinden talebinizi iletirseniz size teklif sunabiliriz.

Esma Tunçer

29/Ekim/2021

Katalog Yenileme Hizmeti Mümkün Mü?

Blue Ajans

29/Ekim/2021

Evet

Esma Tunçer

29/Ekim/2021

Merhabalar yeni bir katalog yaptıracağız, eski kataloğumuzu yapan ajans ile artık çalışmayacağız eski kataloğun bizde CDR dosyası yok sadece PDF olarak var. Bu şekilde eski katalog üzerinden revize ederek devam edebilir miyiz yoksa teknik olarak yeni bir katalog mu tasarlanması gerkecek?

Blue Ajans

29/Ekim/2021

Esma hanım merhaba eski kataloğunuzdan çalışma yapılabilir, yine de inceleyerek sizi yönlendirmemiz gerekebilir, ayrıca revizyonların ne olacağı da önemli.


Yorum Yapın

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1