Ankara Logo Tasarım

Anasayfa / Hizmetler / Ankara Logo Tasarım
Ankara Logo Tasarım Ankara Logo Tasarım

Logo Tasarımı Hizmetleri

Ankara logo tasarımı hizmetleri açısından oldukça gelişmiş firmalara ev sahipliği yapan bir şehirdir. Logo tasarımı hizmetleri son yıllarda kurum, kuruluş ve şirketlerin kurumsallaşmalarında en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Kurum, kuruluş ve şirketleri en iyi yansıtacak simgeye ayırmaç denmektedir. Logolar firmalar ve markalar için imza gibidir. Özgün özelliklere sahip olmalı, markalaşmada akılda kalıcılığı sağlamalıdır.

Ankara logo tasarımı hizmetleri medya ajansları ve yazılım şirketleri tarafından verilmektedir. Logo tasarımı uzmanlık gerektiren bir alandır. Logolar markaları tanımamızı sağlan sembollerdir. Yazılardan ve görsellerden oluşabilmektedir. Firmaların kim olduğunu ve ne yaptıklarını ifade etmesi sebebiyle anlamı oldukça önemlidir. Profesyonel tasarımcılar tarafından tasarlanmalıdır. Marka değerini en iyi şekilde yansıtabilmelidir.

Logo Tasarımı Özellikleri

Logo tasarımı özellikleri her şeyden önce marka analizi yapılarak belirlenmelidir. Marka ve firma analizi yapılarak firmayı en iyi yansıtacak sembol belirlenmelidir. Firma analizi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli şey hedef müşteri kitlesi ve mevcut müşteri kitlesi özellikleridir. Logo tasarımları yapılırken mutlaka müşteri özellikleri dikkate alınmalıdır. İlgi alanlarına uygun tasarımlar düşünülmelidir.

Logo tasarım özellikleri arasında en önemlisi özgünlüktür. Logo firmaların akılda kalmasını, hatırlanmasını sağlar. Bu sebeple asla diğer firmaları anımsatmamalı markaya özel olmalıdır. Tasarım tamamen özgün ve tek olmalıdır. Firma vizyonunu ve misyonu en iyi yansıtacak sembol belirlenmelidir. Renkler titizlikle seçilmelidir. Dikkat çekici, akılda kalıcı, estetik açıdan zarif ve şık olmalıdır.

Ankara Logo Tasarımı Yapan Yerler

Ankara logo tasarımı yapan yerler medya ajansları ve yazılım şirketleridir. Logo tasarımı için ücretsiz programlar bulunsa da bu programlar standart tasarımlar yaptığı için tercih edilmemelidir. Sıradan ve erişilebilir tasarımlar kurumsal prestiji olumsuz etkilemektedir. orijinal ve özgün logo tasarımı yapan medya ajansları tercih edilmeli, profesyonel tasarımcılar ile görüşülerek marka analizi doğrultusunda logo tasarlatılmalıdır.

Ankara logo tasarımı yapan yerler içerisinde Blue Ajans en kaliteli ve güvenilir hizmeti veren firmalardandır. Orijinal, markaya özel tasarım çalışmaları ile akılda kalıcılığı garantileyen Blue Ajans profesyonel tasarım hizmetleri vermektedir. Marka analizi ve hedef müşteri kitlesi analizleri ile markalara uygun kurumsal kimlik çalışmalarını profesyonel çalışma ekibi ile gerçekleştirmektedir.Ankara Logo Tasarım İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın