facebook

1000 Adet A4 Katalog Fiyatı

Anasayfa / 1000 Adet A4 Katalog Fiyatı
1000 Adet A4 Katalog Fiyatı
1000 Adet A4 Katalog Fiyatı

Firmaların ürünlerini ve hizmetlerini müşterilere sunan görsel tanıtım kitapçığına katalog adını veriyoruz. Sizlere firmamız tarafından sunulan 1000 adet katalog hakkında kısaca bilgiler vereceğiz.

Kataloglar, firmaların; prestijini, çalışma şeklini ve gücünü etkileyen önemli materyalleridir diyebiliriz. Düzgün ve iyi katalog basımının gerçekleşmesi titiz çalışmaya bağlıdır. Katalog basımında; renkleri, metinleri ve resimleri çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Aynı zamanda katalogların, grafik tasarım çalışmalarının da müşterinin kendisiyle yapılması mutlaka gerekiyor. Katalog işinde hem müşteri gereksinimlerinin hem de beğenilerinin çok iyi kavranması gerekiyor. Özellikle müşterilerin istediği şekilde katalogların dizayn edilmesi hayati önem taşıyor. Katalog baskısı yapmadan önceki hazırlıklarda mutlaka görsel ögelerin düzenlenmesi gerekiyor.

Katalog Nasıl Hazırlanır?

Katalog basmanın, çok teferruatlı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Katalog basım işlemine geçmeden önce yukarıda bahsettiğimiz üzere görsellerin düzenlenmesi gerekiyor. Katalog metinleri başta olmak üzere kolajlarla diaların toplanıp daha sonra taranıp bilgisayara aktarılması gerekiyor. Bilgisayara aktarıldıktan sonra dijital ortamdaki illüstrasyon uygulamalarıyla katalog metinleri, kolajlar ve dialar düzenlenmeye başlanır. Kadraj ve sayfa yerleştirme işlemlerinin yapılmasıyla ortaya tasarım çıkıyor. Ortaya çıkan bu tasarımaysa prova baskı adını veriyoruz.

Prova baskının en önemli özelliği, kataloğun bitişiyle alakalı bize bilgi vermesidir diyebiliriz. Prova baskı sayesinde; değiştirilecek ve eklenecek yerler ayarlanır. Son düzenlemelerin prova baskısı adı altında yapılmasının ardından kâğıt seçimlerinin de mutlaka gerçekleşmesi gerekiyor.

Katalog Tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

1000 adet A4 katalog fiyatını belirleyen en önemli noktaların başında tasarımın geldiği söylenebilir. Katalog tasarımlarıyla ilgili de özellikle birkaç noktaya çok dikkat etmek gerekiyor. O noktaları şöyle sıralayabiliriz:

♦ Profesyonel Fotoğrafların Kullanılması

Kataloglardaki fotoğrafların yüksek çözünürlüğe sahip olması için mutlaka profesyonel fotoğraflardan kullanmanız gerekiyor. Profesyonel fotoğrafları, yüksek çözünürlüklü uygulamalardan bulabilirsiniz. Böylelikle katalog görselleri baskıda da güzel görünür.

♦ Doğru Başlık Seçimi

Kataloglarda doğru başlık kullanımı her zaman; işletmenizin fikirlerini ve ürünleri daha iyi ifade eder.

♦ Katalog Örneklerini İnceleyip Fikir Alınız

Katalog örneklerini incelerken kopyala-yapıştır olmamasına çok dikkat ediniz. Her sektörün kendine göre katalog tasarımları vardır. Örneğin; bir marketin kataloğuyla fotoğrafçınınkinin aynı olmasını kesinle beklememiz gerekiyor. Çünkü iki sektöründe birbirinden farklı olduğunu söyleyebiliriz.

♦ Ön Planda Durmasını İstediğiniz Fikirleri ve Ürünleri Ortaya Çıkartın

İşletmenize ait çok sayıda ürün ve fikir olabilir. Yalnız sizin bu ürün ve fikirlerden sadece bir tanesine ihtiyacınız var. Hangi ürünü ve fikri önemsiyorsanız onu ön plana çıkartmanız daha doğru olur.

♦ Sade ve Alternatif Tasarımlara Kataloğunuzda Yer Veriniz

Katalog tasarlarken hem sade hem de alternatif düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle kurumsal bir işletme olduğunuzu yansıtacak yollardan birinin kataloğunuz olduğunu unutmamalısınız.

Kataloğunuz sade ve kaliteli olduğu takdirde insanlardan alacağınız geri dönüşümlerde çok güzel olur. Firmamız sizlere yukarıdaki belirttiğimiz noktalar ışığında kaliteli kataloglar sunuyor. Özellikle 1000 adet A4 katalog fiyatı uygunluğu ile de çok dikkat çeken bir firma olduğumuzu söyleyebiliriz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1