36 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı

Anasayfa / Blog / 36 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı
36 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı 36 Sayfa Katalog Baskı Fiyatı

İşletmelerin prestij kazanması noktasında kataloglarla ilgili birçok soru merak ediliyor. Özellikle de katalog fiyatları konusunun çok merak edildiği söylenebilir.

Katalog; kişi ve işletmelerin yaptığı hizmetlerle ürünleri listeleyen kitapçık olarak karşımıza çıkıyor. Katalogların defter ve kitabı andıran bir ciltleme şekli vardır. Katalog içerisindeki ürünler sistematik ve alfabetik olarak dizilirler. Kataloğu hem ticari hem de tanıtım amaçlı olarak kullanmanız mümkündür. İşletme kataloglarının tamamen işletmelerin ticari gereksinimleri noktasında ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Katalog baskıları ile birlikte işletmenin sunduğu hizmetler ve mallar dikkat çekmeye başlar. Pazarlama firmaları, dağıtım sektörü ve sanayi kuruluşlarınca katalog baskılarının önemli yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Katalog Baskıları Hangi Özelliği Taşımalıdır?

Katalog baskı fiyatları öncesinde katalogların hangi özelliği taşıdıkları çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Katalogların müşteri istek ve ihtiyaçlarına cevap verip vermediğine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Katalog tasarımı bakımından belirleyici noktaların başında, müşteri taleplerinin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ortaya başarılı bir kataloğun çıkması için detaylara çok dikkat edilmelidir. Katalog baskılarında renk seçimlerine büyük önem verilmelidir. Özellikle de grafik ayarları, görseller ve metin yerleşimleri konularının üzerinde çok durulmalıdır.

Katalog basım işlemlerine başlamadan ilk bütün faktörleri detaylı şekillendirmelisiniz. Basımdan önce izlenecek adımların görsel ögelerinin düzenlenmesi hayati önem taşıyor. Ayrıca katalog metinlerini de toplayıp düzenli şekle getirmek gerekiyor. Kataloğun temel bileşenlerini oluşturan ögelerin genel olarak dijital ortamda hazırlandığını söyleyebiliriz. Onun için ürün görsellerinin mutlaka yüksek çözünürlükte üretilmesine dikkat edilmelidir.

Katalog Basımı için Kâğıt Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Katalogların basımında baskı kalitesinin en iyi olduğu teknikler kullanılmalıdır. Özellikle tüketiciler, katalogların üretildiği kağıtlara çok dikkat ediyor. Katalog baskı özellikleri bakımından ele alındığında birçok faktörün katalog üretimini etkilediğini söyleyebiliriz. Bunların en başında da özellikle kâğıt seçimi önem taşıyor. Katalog basımında kullanılacak kâğıt tercihlerinde iki kritere bakılması gerekiyor. Bu kriterlerin; ölçü ve kalite olduğunu söyleyebiliriz.

Genel olarak dünyada standart kabul edilen kâğıt ölçüleri aynı zamanda katalog basımları içinde kullanılıyor. Yalnız standart kâğıt ölçüleri dışında da ebat belirlemeniz mümkündür. Fakat kataloglarda kullanacağınız kâğıtta standartların dışına çıkacaksanız o zamanda özel katalog fiyatı ödemeniz gerekiyor. Ayrıca kullanılacak kâğıdın türüne de çok iyi karar vermeniz gerekiyor. Katalog basımlarında genellikle kuşe kağıtlar kullanılıyor.

Katalog Baskı Fiyatları

Katalog basım işlemlerinde kalitelinin büyük önem taşıdığını söyleyebiliriz. Müşteri memnuniyetinin kazanılması noktasında özellikle kataloglarda kaliteli kağıtlar kullanılmalıdır. Genel olarak katalog baskı fiyatları aşağıda sıralayacağımız noktalardan çok etkilenir:

  • ♦ Kâğıt gramajı
  • ♦ Sayfa tasarımları
  • ♦ Ciltleme
  • ♦ Özelleştirilmiş işlemler

Katalog bastırmayı düşündüğünüz matbaanın da grafik tasarımla ilgili bilgiye sahip olmasına dikkat ediniz. Aynı zamanda matbaacılık konusunda uzman kişilere katalog işinizi emanet ediniz. Kaliteli ve düzgün katalog işletmenizi daima ön plana çıkarır.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1