facebook

A5 Katalog Baskı Fiyatı

Anasayfa / A5 Katalog Baskı Fiyatı
A5 Katalog Baskı Fiyatı
A5 Katalog Baskı Fiyatı

Kurumların verdikleri hizmetlere ve ürün çeşitliğine göre onların müşteri gözünde değer kazanmasını sağlayacak materyallerin başında kataloglar geliyor. Katalog baskı özellikleri ile işletmenin büyük avantajlar sağladığını söyleyebiliriz.

Katalog baskı işlerinin işletmenin özel işleri kategorisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Türkiye’de asgari olarak katalogların sayfa aralıkları 8 ile 16 arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Yapılan işin kapsamına göre katalogların sayfa sayıları da değişiyor. Özellikle verilen hizmete ve sektöre göre katalog sayfa sayılarının değiştiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda ürün çeşitliliği, metin ve görsel zenginliğe göre kataloglarda sayfa sayıları değişebiliyor. Ayrıca kişisel tercihlerinde katalogların sayfa sayısını ve tasarımını etkilediğini söyleyebiliriz. İşletmenizin kataloğunu oluştururken kendi zevkinizi de ortaya koyabilirsiniz.

Katalog Baskısında Kalite Neden Önemlidir?

Katalog baskı fiyatları konusunda kalitenin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Katalog baskı öncesinde özellikle şu noktaları mutlaka ele almak gerekiyor:

  • ♦ Kompozisyon bütünlüğü
  • ♦ Renk değerleri
  • ♦ Şablon düzeni
  • ♦ Kullanılan görsellerin dpi değerleri

Katalog baskı aşamasını etkileyen kriterler arasında özellikle; doğru renk kodları ile renk ayrımı gibi konular çok önemlidir. Katalogların renk değerlerini ayarlarken matbaayla mutlaka iletişim halinde olmanız gerekiyor. Katalogların sayfa sayıları, içeriklerine sektörüne göre değişken olabiliyor. Katalog sayfa sayısını kâğıt gramajı çok etkiliyor. Katalog siparişleri verilirken özellikle bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Gramaj dışında ciltleme konusunun da önem taşıdığını söyleyebiliriz. Mekanik ve Amerikan ciltleme aşamalarının kataloglara doğru uygulanması, katalog sayfalarındaki simetrinin düzeltilmesini de sağlıyor.

Katalog Baskı Fiyatları Nasıl Alınıyor?

Ülkemizde katalog baskı fiyatını belirleyen 3 ana etkenin olduğunu söyleyebiliriz. Bu etkenler; sayfa sayısı, katalog adedi ve kâğıt gramajıdır… Örneğin; 5.000 adet katalog bastırdığınız zaman adetin artmasına bağlı olarak birim fiyatlarında düştüğünü söylenebilir. Katalog baskı fiyatları konusunu; kâğıt gramajı ve standart ölçüde etkiliyor. Baskı sonrasındaki işlemlerde aynı şekilde katalog fiyatlarını etkiliyor.

Katalog fiyatlarını; mat- parlak selefon ya da kuşu kağıtlarda etkiliyor. Altın yaldız baskı, kabartma lak ve trignomi tarzı tasarımlarda katalog fiyatlarını direkt belirliyor. Katalog fiyatlarını etkileyen diğer bir husussa, özelleştirilmesidir diyebiliriz.  Standart ölçülerin dışına çıkan kağıtlardan katalog üretimi talep edildiğinde fiyat direkt artar. Kaliteli baskı, çözünürlüğü yüksek baskılarda aynı şekilde katalogların fiyatını belirliyor.

Katalog Tasarımı ile Baskısı Aşamaları

Kurumsal bir işletme olma yolunda insanlara izlenim vermek istiyorsanız; öncelikle kaliteli katalogları batırmanız gerekiyor. Firmamız katalog tasarım kararları noktasında size her zaman destek sunacak. Firmamızla iletişime geçerek katalog baskı örneklerimizi detaylı inceleyebilirsiniz.

Katalogların tasarım ve baskı süreçlerinin birbirlerinden hiçbir farkları yoktur. Yalnız her iki aşamada da çok dikkatli çalışılmalıdır. Katalog tasarım süreçlerinde hem kalitenin hem de şıklığın ön plana çıkması gerekiyor. İnsanların ilgisini çeken katalog baskı özellikleri şöyle olmalıdır:

  • ♦ Çok karmaşık renklere ve görsellere yer vermemesi.
  • ♦ Anlaşılır, net ve kısa tanıtım yazıları olmalıdır.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1