facebook

Ankara Karton Etiket

Anasayfa / Ankara Karton Etiket
Ankara Karton Etiket
Ankara Karton Etiket

Karton etiket basımı; tekstil firmaları tarafından çok kullanılıyor. Tekstil ürünlerinin üretiminde genellikle karton etiket kullanılmaktadır.

Karton etiket modellerinin üzerinde şu bilgiler yer alıyor: Marka bilgileri, kullanma talimatları, beden bilgileri, kumaş türleri ve yıkama özellikleri… Karton etiket modellerinin üzerine; plastik, ip ve kurdele eklenebilir. Karton etiket modelleri çoğunlukla düğme, kemer, kazak ve t-shirtlere ekleniyor. Kazak ve t-shirt tarzı ürünlerin sırt etiketlerine ekleniyor. Karton etiket model çeşitlerinde boyutlar kişinin etiketlerine yönelik oluyor. Çeşitlilik bakımından karton etiket modellerinin çok çeşitli olduğunu söyleyebiliriz. İnce- kuşe kağıtlardan tasarlanan karton etiket modelleri işletmenin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda hazırlanıyor. Karton etiket modelleri; marka logosunda yazı puntosunu ve şeklini belirliyor.

Karton Etiket Üretimi

Ankara karton etiket üretiminde tasarımında profesyonel ajansların olduğu bir şehir olarak dikkat çekiyor. Tekstil aksesuarlarında kullanılan karton etiketlerin birçok tarzda ve şekilde üretiminin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Ürünlerin üretiminde zarafeti ortaya çıkan bir etiket türüdür diyebiliriz. Karton etiket markaya ve ürüne şık tasarım sunuyor.

Selefon, gofre (kabartma), lak ve yaldız benzeri çok çeşitli işlemlerin uygulandığını belirtebiliriz. Görsel zenginliğin artırılması noktasında karton etiketlerin büyük önemi vardır. Dekoratif açıdan da marka ve ürüne karton etiketin katkısı çoktur. Karton etiketler, göze hitap eden reklam öğesi olarak karşımıza çıkıyor. Ürün teşhirinin olduğu her sektörde karton etiketler kullanılıyor. Kullanıcıları etkileme noktasında karton etiketler önemli yer tutuyor. Tüketiciler ürün seçerken; şık ve kaliteli karton etiketleri daha çok tercih ediyorlar.

Karton Etiket Tasarımında Önemli Kriterler

Karton etiket basımı için şu kriterleri göz önünde tutmanız gerekiyor:

  • ♦ İmalat yeri, imalat türü ve ham maddeleri gibi niteliksel özellikleri karton etiket barındırıyor. Karton etiket üzerindeki bilgilerin hem anlaşılır hem de net ifade edilmesi gerekiyor.
  • ♦ Marka saygınlığını ve kurumsal kimliği etkili ve doğru şekilde ifade eden etkenlerin başında karton etiket geliyor. O yüzden de karton etiketin 1. Sınıf olmasına çok dikkat etmeniz gerekiyor.
  • ♦ Etiket yapısal özellikleri bakımından belirli standartlardan oluşmuştur. Karton etiket tasarımının ürünle uyumlu olması da çok önemlidir. Renk, ebat ve kalınlık benzeri yapısal özelliklerin belirlenmesinde mutlaka ürünün baz alınması gerekiyor. Karton etiket konusunda uzman grafikerlerimiz, sizin isteğiniz doğrultusunda tasarımlar sunuyor. Karton etiket modelleri çeşitliliği bakımından firmamızı mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1