facebook

Ankara Katalog Tasarım Fiyatları 2024

Anasayfa / Ankara Katalog Tasarım Fiyatları 2024
Ankara Katalog Tasarım Fiyatları 2024
Ankara Katalog Tasarım Fiyatları 2024

Blue Ajans, profesyonel ekibiyle marka ve işletmelerin hizmet/ürün tanıtımları için katalog tasarım hizmeti sunuyor. Kataloglar, pazarlama faaliyetlerindeki en önemli araçlardır. Kataloglarda net şekilde ürün ve hizmetler hakkında bilgi verilir. Ürün ve hizmetlere dair tüm detaylar kataloglarda yer alıyor.

Ankara katalog tasarım çalışmaları, tanıtım aracı olarak da nitelendirilebilir. İnsanlar, kataloglara bakarak ürün/hizmetleri satın alma ya da almama kararı alırlar. Katalog tasarımı, marka bilincini oluşturmak açısından da çok önemlidir.

Profesyonel şekilde tasarlanan kataloglar, marka ve işletmelerin akılda kalıcılığını da artırıyor. Logo gibi kataloglarda insanların kafasında yer ediyor. Dolayısıyla bu durumda markaların satış yapmasını sağlıyor. Bir marka kendiyle ilgili bilgi vermek ve tanıtımını gerçekleştirmek için kataloglardan yararlanabilir.

 

Ankara Katalog Tasarım Hizmeti Neden Alınmalı?

 

Ankara katalog tasarım hizmeti alarak birçok avantajın sahibi olabilirsiniz. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 1. Mevcut müşteri ve hedef müşteriler katalogların sayesinde markaların ürün/hizmetleri hakkında bilgi sahibi olurlar.
 2. Kataloglar en etkili reklam aracıdır.
 3. Kataloglar hafif oldukları için her yere taşınabilir. Bundan dolayı da 7/24 çalışan pazarlama çalışanı olarak nitelendirilebilir.
 4. Hedef kitleye kısa sürede ulaşılmasını sağlar.
 5. Marka değerini artıran en önemli unsurdur.
 6. Doğrudan satış yapma imkanı sağlar.
 7. İnsanlar kataloglara bakarken birbirlerine katalogları gösterebilir. Bu da katalogların ağızdan ağıza pazarlama işlevini ifade ediyor.

Ankara katalog tasarımı özellikle rekabetin ön planda olduğu sektörlerde hayati önem taşıyor. Profesyonel şekilde tasarlanan bir katalog, aynı kategorideki kataloglara kıyasla daha çok dikkat çeker. Blue Ajans’a ulaşarak şimdiye kadar ki tasarladığımız katalogları yakından inceleyebilirsiniz.

 

Ankara Katalog Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Katalog tasarım çalışmalarında şu noktalara dikkat edilmeli:

 

Hedef Belirleme

Katalog tasarım aşamasına geçmeden önce mutlaka hedef belirlemek gerekiyor. Bu hedeflere örnek olarak marka bilinirliğini artırmayı verebiliriz.

 

Hedef Kitle Belirleme

Katalog tasarım sürecinde dikkate alınması gereken diğer bir unsursa hedef kitle belirlemektir. Kataloğun kimlere hitap edeceğini belirlemek katalog tasarımının etkili olmasını sağlar. Hedef kitle belirlerken; alışveriş alışkanlıkları, demografik özellikler gibi noktalar dikkate alınmalıdır.

 

Ürün/Hizmet Seçimi

Katalog tasarım çalışmalarında tanıtılmak istenen ürün/hizmetler belirlenerek onların fiyatları, özellikleri ve açıklamaları da mutlaka kataloğa eklenmelidir.

 

Profesyonel Tasarlanan Görseller Kullanma

Katalog tasarım örnekleri oluşturulurken görsellerin mutlaka profesyonel şekilde tasarlanması gerekiyor. Yüksek çözünürlüklü, kaliteli ve dikkat çekici görseller kullanılmalıdır.

 

Başlık Oluşturma

Başarılı bir kataloğun tüm sayfalarında açıklama ve başlıklar profesyonelce oluşturulur. Başlıkların net, açık ve özgün olmasına çok dikkat edilmelidir. Herkesin anlayabileceği şekilde başlıklar oluşturulmalıdır.

 

Katalog Tasarım Planı Yapılmalı

Katalog tasarımlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer noktaysa plandır. Kataloglarda ürün/hizmetlere ait görseller, düğün şekilde yer almalıdır. Kataloglara hizmet/ürünlerin görselleri, mantıklı şekilde koyulursa kataloğun dikkat çekiciliği daha çok artar.

 

Tema ve Renk Kullanımı

Ankara katalog tasarım çalışmalarında dikkate alınması gereken noktalar arasında tema ve renkte yer alıyor. Katalogların rengi, markanınkiyle aynı olmalıdır. Ayrıca markaya uygun bir temada mutlaka oluşturulmalıdır.

 

Logo Kullanımı

Katalog tasarım çalışmalarında markaya ait logoya da mutlaka yer veriliyor. Markanın bütünlüğü için kataloglarda logo kullanılması da çok önemlidir. Aynı zamanda katalog tasarımında dilbilgisi kurallarına da çok dikkat edilmeli. Tasarım aşaması bittikten sonra da kataloglar kontrol ediliyor.

 

Ankara Katalog Tasarım Fiyatları

 

Ankara katalog tasarım fiyatları, birkaç unsura bağlı olarak belirleniyor. Bu unsurları şöyle sıralayabiliriz;

 1. Katalog içeriği,
 2. Baskı kalitesi,
 3. Sayfa sayısı,

Blue Ajans’ın ortalama katalog tasarım fiyatları şu şekildedir;

 • 10-20 sayfa sayılı katalogların fiyatı, 5.000 TL- 8.000 TL
 • 20-30 sayfa sayılı katalogların fiyatı, 8.000 TL- 15.000 TL
 • 30-40 sayfa sayılı katalogların fiyatıysa 15.000 TL- 25.000 TL’dir.

Bu fiyatlar ortalama piyasa değerleri olarak verilmektedir. Daha sağlıklı ve ayrıntılı bilgi için firmamız Blue Ajans ile iletişime geçebilirsiniz!Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1