facebook

Ankara Logo Tasarım Fiyatları 2024

Anasayfa / Ankara Logo Tasarım Fiyatları 2024
Ankara Logo Tasarım Fiyatları 2024
Ankara Logo Tasarım Fiyatları 2024

Blue Ajans, alanında uzman ekibiyle Ankara logo tasarım konusunda hizmet veriyor. Marka ve işletmeler, logo tasarım hizmeti alarak ürün/hizmetlerini daha kolay hedef kitlelerine ulaştırabilir. İşletme ve markalar, logolar sayesinde kurumsal kimliğe kavuşurlar. Logolar, kurum ve markaların ilk intibası olarak da nitelendirilebilir.

Logo tasarımı, markalaşmak isteyen tüm kurumlar için hayati önem taşıyor. Kurumları marka ismiyle beraber temsil eden en iyi araçtır. Logolar, kurumların hikâye ve isminin akılda kalıcılığını da artırıyor. Firmamız profesyonel logo tasarım hizmetleriyle marka ve müşteriler arasındaki bağı kuvvetlendiriyor. İnsanlar bir işletme ve markanın logosuna bakarak hem misyon hem de vizyonları hakkında bilgi edinebilirler.

 

Ankara Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

 

En iyi logo tasarımları üç aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaları şöyle sıralayabiliriz:

 

Logo Tasarım Öncesi

Logo tasarımına başlamadan önce şu çalışmaları yapıyoruz:

 

Marka Tanıma

Logusu tasarlanacak olan firmanın ürün/hizmetleri incelenir. Bu incelemelerle birlikte markanın vizyon ve misyonuna da bakılır. Tüm bu çalışmalardan sonra rakiplerin logosu analiz edilir. 

 

Rakip Logolarını İnceleme

Logo tasarım hizmeti verilecek markaların rakiplerinin logoları da incelenir. Rakiplerin logolarının incelenmesi markanın sektöründe logonun ne anlama geldiği hakkında bir fikir oluşturur.

 

Müşterilerin Tasarım Gereksinimlerini Anlamaya Yardımcı Olur

Logo tasarımı, müşterilerin gereksinimlerine cevap verecek şekilde yapılmalıdır. Bir markanın logosu güncellenirken bağlantılarının da mutlaka dikkate alınması gerekiyor. Logolar, insanların kafasında markaya karşı olumlu izlenim bırakmalıdır.

 

Tasarım Aşaması

Marka ve kurumlara kurumsal kimlik kazandıran logoların profesyonel görünmesi çok önemlidir. Bunun için logo tasarım aşamasının dikkatli şekilde yapılması gerekiyor. Özenli bir hazırlığın ardından logo tasarım fikirleriyle ilgili plan oluşturulur. Müşterilerimizin huzuruna farklı logo tasarım fikirleri çıkarak en iyi tasarımlara imza atmaya çalışıyoruz.

 

Tasarım Fikirlerin Çizimi

Ankara logo tasarımı süreçlerinde çizim aşaması da çok önemlidir. Çizim aşamasında da markaların;

  1. Hizmet,
  2. Ürün,
  3. Vizyon,
  4. Misyonları ele alınır.

Yukarıdaki unsurların doğrultusunda müşterilerinde fikirleri alınarak logo çizimine bakılır.

 

Profesyonel Araçların Kullanımı

Logo tasarımında IIlustrator, Photoshop gibi profesyonel araçlardan yararlanılır. Logo tasarlanırken şu noktalara da çok dikkat etmek gerekiyor:

 
Yazı Tipi

Bazı profesyonel logo tasarımı örneklerinde yazılarda yer almaktadır. Yazı içeren logoların estetik bir görünüme sahip olması için yazının tipine de bakılmalıdır. Logonun genel görünümünü mükemmelleştiren önemli bir unsur olarak da nitelendirilebilir.

 
Renk

Marka ve şirketlerin ruhunu yansıtan unsurlardan birisi de rengidir. Logolarda yazı tipi kadar renkte önemlidir. Özellikle marka ve işletmelerin hizmet/ürünlerini yansıtacak renklerin kullanılmasına çok dikkat edilmelidir. Logo tasarımında kullanılacak renklerin anlamları da mutlaka dikkate alınmalıdır.

 

Logo Tasarımı Sonrası

Logo tasarım süreçleri sona erdikten sonra logonun dikkatli şekilde incelenmesi gerekiyor. İlk olarak logonun orijinal olup olmadığına bakılır. Hemen akabinde logonun kısalığı ve uzunluğuyla hatırlanmasının kolay olup olmadığı da incelenir. Ayrıca logoların oranlarını da bakılmalıdır. Logoların kullanılacağı yere göre oranlarının uyguluğu da ele alınır. Çünkü logoların barkovizyonla kartvizitlerde görünümleri çok farklıdır. Bunun içinde çok farklı boyutlandırılırlar. Aynı zamanda logoların özgünlüğü de çok önemlidir. Tasarlanan logo kesinlikle başka markaları çağrıştırmamalıdır.

 

Ankara Logo Tasarım Fiyatları

 

Ankara logo tasarım fiyatları, projenin büyüklüğüne göre değişim gösteriyor. Logo tasarım sürecinde fiyatı etkileyen unsurların başında tasarımın nitelikleri yer alıyor. Logo tasarımında kullanılan programlar, istenilen alternatif sayı, projede çalışan kişi sayısı ve teslim süresi de fiyatı etkiliyor.

Logo tasarım hizmetleri, sürece bağlıdır. Müşterilerin isteklerinin belirlenip onlara alternatifler sunulup ona göre de bir fiyat belirlenir. Blue Ajans, logo tasarım fiyatları 2.000 TL-30.000 TL arasında değişiyor. Ankara logo tasarım fiyatları konusunda daha detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1