Ankara Online Dergi Tasarımı

Anasayfa / Blog / Ankara Online Dergi Tasarımı
Ankara Online Dergi Tasarımı Ankara Online Dergi Tasarımı

Online dergi tasarımı; detaylı ve büyük çalışmanın ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle online dergi tasarımında mutlaka profesyonel yardım alınması gerekiyor.

E-dergi yani online dergi şeklinde de adlandırabileceğimiz kaynak; dijital ortamda hazırlanmaktadır. Online dergileri; mobil ve bilgisayar üzerinden okuyabilirsiniz. Günümüzde pek çok dergi yayını dijital ortamda olmaya başladı. Android ve iPad cihazlarla uyumlu olarak online dergi tasarımları yapılmaktadır. Pandemiyle birlikte Türkiye’de online dergiler popüler olmaya başlamıştır. Kurumsal tasarlanan online dergi tasarımlarıyla çok kişiye ulaşabilirsiniz. Dijitalleşmenin etkisiyle son dönemlerde dergi sitesi kurmak ön plana çıkmaya başlamıştır. Yazmayı seven, bilgi birikimi olan kişiler tarafından online dergi tasarımlarına ilgi çoğalmıştır. Bunun yanında hizmet verdiği alanla ilgili web sitesinde dergi yayınlamak isteyenler tarafından da çok tercih edilmektedir.

Online Dergi Nasıl Hazırlanır?

Online dergi tasarımı işlemleri profesyonellik gerektiren süreçlerdir. Online dergi tasarımları için alanında uzman grafik tasarımcılarla çalışıyoruz. Profesyonel grafik tasarımcılarımız sayesinde dergi okumayı sevenlere güzel bir kaynak sunuyoruz. Dergi formatını dijital ortama dönüştürebilmek için birkaç programdan yararlanıyoruz.

Online dergi tasarımı için Blue Ajans, özel programlardan yararlanıyor. E-dergi tasarımlarını; JPG veya PDF olarak yapıyoruz. Nasıl bir online dergi istediğinizi çalışma arkadaşlarımıza belirtebilirsiniz. Ona göre sizin istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda online dergiyi tasarlıyoruz. Online dergi tasarımı yaparken; dergi içeriğini de ele alıyoruz. İçerik listesinin belli düzende olması online dergi tasarımı için çok önemlidir. Aynı zamanda e-dergi oluştururken yazıların dijital mecraya geçirilmesi de çok önemlidir. Ankara online dergi tasarımı yapan firma olarak, telif hakkı konusunda da titiz çalışmalar yapıyoruz. Online dergi tasarımlarımızı özgün şekilde yapıyoruz.

Online Dergi Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online dergi tasarımı yaparken birkaç hususa çok dikkat etmek gerekiyor. O hususları şöyle sıralayabiliriz;

  • Sayfa dizaynı,
  • Kullanılan renkler,
  • Hedef kitle belirlenip ona hitap etme dilinin belirlenmesi,
  • Kolay okunmasının sağlanması,
  • Teması,
  • Konusu,
  • Kullanılacak görseller,
  • Grafik tasarımı,

Online dergi tasarlarken sizin ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığına çok dikkat ediyoruz. Online derginin okunabilirliğini ve tıklanma sayısını artıracak görseller kullanıyoruz. E-dergi hususunda grafik tasarım konusu hayati önem taşıyor. E-dergi uzmanlık gerektiren işlem olması sebebiyle mutlaka ajanslarla çalışılması gerekiyor. Blue Ajans olarak e-dergi çalışmalarımızda sadece grafik tasarımına değil içerisindeki içeriklerin oluşturmasını da yapıyoruz. Online dergileriniz için diğerseniz ajansımızdan içerik oluşmamızı da isteyebilirsiniz. Online dergi türünüze göre uzman içerik üreticilerimizin hizmetlerinde de yararlanabilirsiniz.

Türüne bakmaksızın e-dergi yazılımı ile alakalı hizmetler veriyoruz. Çalışmalarımızla alakalı detaylı bilgi almak için ajansımızla irtibata geçebilirsiniz. Online derginin tasarımı, yazılımı, içeriği, fiyatı gibi pek çok konuda ajansımızı arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Online dergi tasarımın tüm aşamalarında sizlere bilgi veriyoruz. İstemediğiniz, beğenmediğiniz alanları bizlere söylediğiniz takdirde onları değiştiriyoruz.

 Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar

×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1