facebook

Ankara Pentest Uzmanı

Anasayfa / Ankara Pentest Uzmanı
Ankara Pentest Uzmanı
Ankara Pentest Uzmanı

Pentest uzmanı, kurumların güvenliğini sağlamak adına sisteme sızma testleri uygulamakla görevli olan kişilerdir.

Test gereksinimlerini belirlemek üzere müşteriler ile birlikte çalışan Ankara pentest uzmanları sızma testi, komut dosyalarını ve testleri planlamak ile görevlidirler.

Sistem içerisinde bulunan güvenlik zayıflıklarını belirlemek üzere müşteri ağını uzaktan ya da yerinde test etmektedirler.

Ankara pentest uzmanları oluşabilecek güvenlik ihlallerinin simülasyonunu oluştururlar. Test sonucunda ortaya çıkan güvenlik risklerini tespit ederek gerekli önlemleri almaktadır. Oluşabilecek saldırılara karşı olası sonuçları da müşteriye aktarmaktadırlar.

Blue ajans sizlere Ankara pentest uzmanı konusunda hizmetlerini sunmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanarak oluşabilecek saldırılara karşı şirketinizi koruma imkanından yararlanabilirsiniz. Pentest uzmanı ile çalışmak için Blue ajans ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara pentest uzmanı konusunda insanların merak ettikleri bazı konular olabilmektedir. Bu alanda hizmet talebi olan kişiler pentest uzmanı nedir, ne iş yapar gibi sorular sorabilmektedir.

Bu sorular dışında pentest uzmanlarının görev ve sorumluluklarının neler olduğu ve pentest uzmanı olabilmek için şartların neler olduğunu merak edebilirler. Bu sorulara cevap bulabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Aynı zamanda Blue ajans üzerinden Ankara pentest uzmanı hizmetinden yararlanarak firmanızı en iyi şekilde korumak ve müşterilerinizin ağlarını güvence altına almayı sağlayabilirsiniz. Bu hizmet hakkında detaylı bilgi almak için Blue ajans ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Pentest Uzmanı Ne İş Yapar, Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Pentest uzmanları müşterilerin ağlarının güvence altına alınması için test ve değerlendirmeler yaparak bu değerlendirmelerin sonuçlarını müşterilere aktarmaktadırlar.

Pentest uzmanları ağların güvenli altına alınması konusunda birçok avantaj sağlamaktadır. Blue ajans sizlere Ankara pentest uzmanı konusunda destek sağlamaktadır.

Pentest uzmanlarının bazı görev sorumlulukları bulunmaktadır. Bunların neler olduğu birçok insan tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu pozisyonda görev yapmakta olan kişilerin görev ve sorumlulukları arasında sızma testlerinin gerçeğe yakın versiyonlarını ağ ve sistemler üzerinde uygulaması, sonuçlar için kimlik avı dolandırıcılığı gibi sahte ihlaller kullanmak, güvenlik protokollerinin nasıl ve ne dereceye kadar uygulandığı ile ilgili raporların hazırlama işleri ile ilgilenmektedir.

Bunların yanı sıra ayrıca tespit edilmiş olan güvenlik açıklarının kapatılmasına yönelik önerilerde bulunulması, yeni programlar ile ilgili olan güncel gelişmelerinin takibini yapar, gerekli durumlarda kendi araçlarını tasarlar ve bu alana yeni katılmış olan kişilere uzmanlığı ile eğitimler verebilmektedir.

Ankara pentest uzmanı konusunda destek almak isteyen kişiler bu konuda hizmet sunmakta olan Blue ajans ile iletişime geçerek hem pentest uzmanı ile ilgili detaylı bilgi alabilir hem de kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilirler.

Ankara pentest uzmanı hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler Blue ajans ile iletişime geçebilirler.

 

Pentest Uzmanlarında Olması Gereken Şartlar?

Pentest uzmanlarında mutlaka olması gereken şartlar arasında ilk olarak eğitim gelmektedir. Özellikle de bilgisayar ve yazılım alanlarına yönelik eğitimlerin alınmış olması şarttır. Diğer mühendislik bölümleri de bazı işveren firmalar tarafından kabul edilebilmektedir.

Deneyim sahibi olmak da pentest uzmanlarında aranan şartlar arasında bulunmaktadır. Zafiyet ve bilgi güvenliği konusunda deneyimli olunması genel olarak önemli şartlar arasında yer almaktadır. Eğitimin ve deneyimin yanında bazı belirli programların sertifikalarına da sahip olunması beklenmektedir.

CEH, OSWE ve OSCP gibi bazı belgelerin uluslararası kabul gördüğü bilinmektedir. Bu nedenle de bu alan için son derece önemli belgelerdir. Bunların yanı sıra başarılı bir pentest uzmanı olunabilmesi için bazı becerilere sahip olunması gerekmektedir.

Pentest uzmanlarında mutlaka olması gereken becerilerin neler olduğu merak edilmektedir. Bu beceriler arasında alan gereği teknik İngilizce bilgisine sahip olunması, analitik düşünebilme becerisine sahip olmak, problemlere karşı hızlı bir şekilde çözüm üretebilmek, sonuç odaklı çalışabilmek ve iş disiplinine sahip olmak gibi beceriler bulunması gerekmektedir.

Bunların dışında takım çalışmasına karşı yatkın olunması, ilgili yazılım dilleri konusunda uzman seviyesine ulaşmış olması ve ağ sistemleri, yazılım teknolojisi gibi konularda ileri seviyede bilgi sahibi olunması beklenmektedir.

Bu konularda uzman olan pentest uzmanları ile birlikte çalışmak isteyen kişiler Blue ajans ile iletişime geçerek alanında uzman olan Ankara pentest uzmanı ile çalışma imkanından faydalanabilirlerYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1