facebook

Ankara Sosyal Medya Tasarım Fiyatları 2024

Anasayfa / Ankara Sosyal Medya Tasarım Fiyatları 2024
Ankara Sosyal Medya Tasarım Fiyatları 2024
Ankara Sosyal Medya Tasarım Fiyatları 2024

Blue Ajans, işletme ve şahısların marka tanınırlığını artırmak için Ankara sosyal medya tasarımı alanında hizmetler sunuyor. Sosyal medya tasarımları sayesinde işletme ve markalar ürünlerle hizmetlerini daha kolay tanıtabilir. Sosyal medya tasarımları dikkat çekici postlar, videolar, hikayeler ve yazılı metinlerden oluşuyor.

Sosyal medya tasarımları, firma ve markalara kurumsal imaj kazandırıyor. Sosyal medya tasarımlarının ana ögesini oluşturan metin ve görseller bütünlük sunuyor. Kaliteli şekilde tasarlanan görsel ve iyi yazılan metinler sayesinde hedef kitleye istenilen mesajlar verilebilir.

Instagram, Facebook, Linkedln, Twitter, Pinteres gibi birçok sosyal medya platformlarına özel tasarımlar yapılıyor. Bu sosyal medya platformlarına uygun olarak tasarımlar yapılıyor. Örneğin; Instagram gönderileri dikey boyutta, Facebook gönderileriyse kare boyutta olması gerekiyor.

 

Ankara Sosyal Medya Tasarımı Nasıl Olmalı?

 

Ankara sosyal medya ajansı olarak tasarımları şu şekilde gerçekleştiriyoruz:

 

Mevcut Kanalların Hedef Kitleleri Değerlendirilir

Sosyal medya platformlarının her birinin kendine göre bir algoritması vardır.  Bu algoritmalar dikkate alınarak sosyal medya tasarımları gerçekleştirilmelidir. Örneğin; Instagram’da kaydırmalı postlar tasarlayıp yayınlamak takipçi kazanmanın en etkili yoldur.

Instagram’da Reels videolarda takipçi kazanmak açısından çok önemlidir. Aynı zamanda sosyal medya platformlarına özel tasarımlar oluşturmadan önce işletme ve markaların hedef kitlelerini analiz etmekte etkili sonuçlar alma açısından önemlidir.

 

Hedef Kitleye Ulaşılabilecek En Kolay Platformlar Seçilmeli

Sosyal medya tasarımlarında dikkate alınması gereken bir diğer noktaysa işletme ve markaların hedef kitlelerini baz almaktır. Hedef kitlenin kullandığı sosyal medya platformlarına özel tasarımlar oluşturmak gerekiyor.

 

En Fazla Etkileşim Alan İçerikler Tasarlanmalı

En fazla etkileşim alan sosyal medya tasarımları örneklerinde yaratıcılığın ön plana çıktığı görülebilir. Sosyal medya tasarımlarında görsel unsurları kullanmak çok önemlidir. Infografikler, fotoğraflar ve illüstrasyonlar çok fazla etkileşim alıyor.

Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü görsellerde etkileşim alan içeriklerdir. İçeriklerin yaratıcı ve etkileyici başlıklardan oluşması da tasarımların dikkat çekmesini sağlar. İlgi çekici, kısa ve net başlıklardan oluşan tasarımlar her zaman etkileşim alır. Ayrıca yazı tiplerinin okunabilir olması da çok önemlidir. Sosyal medya tasarımlarında renk kullanımına da çok dikkat edilmesi gerekiyor. Sosyal medya içerikleri tasarlanmadan önce renklerin anlamını öğrenmek büyük avantajdır. Renklerin anlamlarına uygun olarak tasarımlar yaparak hedef kitleye daha hızlı ulaşılabilir.

 

Sosyal Medya Platformlarına Uygun Gönderiler Tasarlama

Sosyal medya platformlarının her birinin kendi özgü özellikleri vardır. Profil fotoğrafı, arka plan ve kapak resmi sosyal medya platformlarının her birinde farklıdır. Platformlarda paylaşılan görsellerin boyutları cihazlara göre değişiyor. Başarılı sosyal medya tasarımları örnekleri için ölçeklendirme konusuna çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Sosyal medya platformlarına göre ölçüler şu şekildedir;

 

Instagram

Instagram gönderi ve hikâye ölçüleri şu şekildedir;

 1. Instagram dikey gönderileri: 1080 x 1250 px
 2. Instagram gönderileri standart kare: 1080 x 1080 px
 3. Instagram yatay gönderiler: 1080 x 566 px
 4. Instagram hikayeleri: 9:16 oranına uygun olmalı
 5. Instagram hikayeleri: 1080 x 1920 px

 

Facebook

Facebook’ta hikâye gönderilerin ölçüleri;

 1. Facebook kare gönderiler: 1200 x 1200 px
 2. Facebook dikdörtgen gönderiler: 1200 x 630 px
 3. Facebook hikayeleri: 1080 x 1920 px

 

Twitter

Twitter platformu için gönderiler, 1024 x 512 ölçüsünde olmalıdır.

 

Linkedln

Linkedln platformunda gönderiler, 1104 x 736 px ölçülerinde olması gerekiyor.

 

Uyumlu Tasarım Tarzları

Sosyal medya platformları üzerinden işletme ve markalar güçlü marka kimliği oluşturabilir. Marka kimliği oluşturmak için marka ve işletmelere ait tüm sosyal medya platformlarında aynı nesne, kalıp ve filtreler kullanılmalıdır. Sosyal medya platformlarının hepsinde aynı görsel ve yazı tipinin kullanılması bir bütünlük kazandırıyor.

 

Çizgiler Kullanılmalı

Ankara sosyal medya tasarım örneklerinde çizgi kullanımına da çok dikkat edilmelidir. Sosyal medya tasarımlarında eğri çizgiler, görsellere esneklik ve hareketlilik kazandırıyor. Düz çizgi kullanımıysa düzenli bir görünüm ortaya çıkarıyor. Eğer düz çizgiler doğru kullanılırsa görseller, ahenkli bir görünüme sahip olur. Eğri çizgilerse görsellere hareketlilik kazandırıyor.

 

Tipografi

Sosyal medya tasarımlarının dikkat çekiciliğini artırmanın bir başka yoluysa tipografiye göre yazı tipi seçmektir. Sosyal medya tasarımlarında kullanılacak yazı tipi seçiminde okunabilirliği ön planda tutmak gerekiyor. Sosyal medya tasarımları için yazı tipi seçiminde şu noktalara dikkat edilmelidir;

 1. Sans-Serif yazı tipi seçilmeli,
 2. Tasarımlarda kullanılan yazı tipleri minimum üç olmalı,
 3. Tasarımların paylaşıldığı platforma uygun olarak yazı tipi boyutları ayarlanmalıdır,

 

Kontrast

Sosyal medya tasarımlarında boyut, renk ve şekil kontrastının kullanılması da büyük avantajdır. Kontrast yardımıyla tasarımdaki ögeler kolayca ayırt edilebilir. Kontrast sayesinde istenilen ögeler öne çıkarılabilir. Etkili sosyal medya tasarımı için ele alınması gereken bir diğer noktaysa mesajın önce takipçilere iletilmesidir. Örneğin; Instagram’ a özel hazırlanan bir kaydırmalı postta verilmek istenen mesaj ilk görselde belirtilmelidir.

 

Ankara Sosyal Medya Tasarımı Fiyatları

 

Sosyal medya tasarımı örnekleri, sosyal medya uzmanları ve grafik tasarımcılar tarafından oluşturuluyor. Sosyal medya tasarımlarının fiyatları hem ajans hem de uzmanlığa göre değişiyor. Sosyal medya tasarım fiyatı en düşük 500 TL’den başlıyor. Yalnız bu fiyat, platformdan platforma değişiyor.

Ankara sosyal medya tasarımı fiyatları, kaç farklı ölçüde ve hangi platformlarda yapılacağına göre de değişiyor. Dilerseniz Blue Ajans ile iletişime geçerek sosyal medya danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet içerisinde tasarımlarda yer alıyor.

Ankara sosyal medya yönetimi fiyatlarımızsa 15.000 TL’den başlıyor. Bu fiyatlar ortalama olarak verilmektedir. Fiyatlandırmalar işin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Daha ayrıntılı ve sağlıklı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz!Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1