facebook

Ankara Ürün Etiket Tasarımı

Anasayfa / Ankara Ürün Etiket Tasarımı
Ankara Ürün Etiket Tasarımı
Ankara Ürün Etiket Tasarımı

Bir işletmenin ve markanın kurumsal kimliğe kavuşması adına etiket baskı çok önemlidir. Ürün etiket tasarımlarıyla firmalar hem hizmetlerini hem de ürünlerini en iyi şekilde tanıtma imkânı buluyorlar.

Ürün etiket tasarımları, günümüzde çok önemli reklam aracı olarak karşımıza çıkıyor. Etiket tasarımlarında ürünlerle ilgili geniş bilgiler yer alıyor. Ürününüzün ve markanızın ruhunu, özelliklerini yansıtmak adına firmamız çok önemli tasarımlara imza atıyor. Birinci sınıf malzemelerle ve makinelerle etiket üretim işlemini gerçekleştiriyoruz. Tasarlamış olduğumuz etiketler; karton, cam ve metal benzeri malzemelerle oluşturulup ambalajların üzerine yapıştırılıyor. Ürün etiket tasarımlarında kaliteli ve 1.sınıf malzemeler kullanıldığında dayanıklılıkta önemli ölçüde artıyor diyebiliriz. Ayrıca işçilikte ürün etiket tasarımında hayati önem taşıyan konu olarak karşımıza çıkıyor.

Ürün Etiket Tasarımı Nasıl Yapılır?

Reklam araç ve gereçleri üretiminde, ürün etiket baskı Ankara lokasyonunda önemli işler başaran bir firma olarak ön plana çıkıyoruz. Firma kimliğinin ön plana çıkarılması için ürün etiket tasarımının çok iyi planlanması gerekiyor. Etiket tasarımı işlemlerinde şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • ♦ Yazı karakterlerini okunabilir şekilde seçmelisiniz.
  • ♦ Tasarım esnasında olması gereken bilgileri kullanınız.
  • ♦ Sadelikten şaşmayınız.
  • ♦ Güncel bilgilere yer veriniz.
  • ♦ Kitleyi kendine çekebilecek güce sahiplerdir.
  • ♦ Renk kullanımıyla ilgili tasarım kurallarının mutlaka dikkate alınması gerekiyor.
  • ♦ Etiket üzerindeki içeriğin dengeli şekilde yerleştirilmesi gerekiyor.
  • ♦ İşletmenin yer aldığı sektöre uygun tasarlanması gerekiyor.
  • ♦ Görsel düzenleme ile etiket üretim malzemelerinin ürünlerle uyum içinde olması gerekli.
  • ♦ İlgi çekici tasarımdan oluşmalıdır. Rakipleri arasında marka hemen ayırt edilebilmelidir.

Ürün Etiket Tasarım Ne İşe Yarıyor?

Ürün etiket tasarımı, işletmelerin kurumsal kimlik kazanmasını çok etkiliyor. Etiketler ürünlerin üzerlerinde yer aldıklarında birçok çeşitli bilgiyi tüketicilere sunmakla mükelleflerdir. Firmaların reklamının yapılması noktasında etiketlerin önemli görev üstlendiklerini söyleyebiliriz. Etiketlerin başlıca görevi, kullanıcıları bilgilendirmesidir.

Etiketler sayesinde hem işletmenin hem de ürünün tanıtımı gerçekleşmiş oluyor. Müşteriyle işletme arasında önemli bağ kuruyor. İşletmelerin akılda kalmasını sağlıyor. İşletmeye prestij kazandırıyor. Bir işletmenin kurumsal kimlik çalışmalarında önemli öğe olarak karşımıza çıkıyor. Reklam araçları içerisinde en etkili olandır. Üretimi hem hızlı hem de kolay gerçekleşiyor. Düşük maliyetli olması da büyük avantajdır. İşletme hangi sektörde faaliyet gösteriyorsa orada onu en iyi şekilde temsil ediyor. İşletmeyle müşteri arasında etiket baskı önemli bir reklam aracı görüyor.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 1)

user

Abdullah Rahmantürk Soruyor ...

28/Kasım/2021
ABA bitki besini ürünlerimizin etiket tasarımında kendileri ile çalıştık ve çok memnun kaldık, devam eden projelerimiz de kendilerinin olacaktır. Tavsiye ederiz.
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
11/Aralık/2021 Tarihinde Cevaplandı
Derinden Teşekkürlerimizi Sunarız Abdullah Bey Devam Eden İşlerle De Beraber Çalışmak Ümidi İle..
Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1