facebook

Doktorlar İçin Web Tasarım

Anasayfa / Doktorlar İçin Web Tasarım
Doktorlar İçin Web Tasarım
Doktorlar İçin Web Tasarım

Doktorlar için web tasarım nereden yaptırabilim? Son dönemlerde dijitalleşme yolunda önemli bir mesafe katedildi. Bilim ve teknoloji çağı olarak adlandırılan şu günlerde web siteleri, hem bireysel kullanıcılar hem de kurumlar için çok önemli hale geldi. Tüm meslek dallarında olduğu gibi doktorlar için de profesyonel şekilde tasarlanmış bir web sitesi çok önemli bir ihtiyaç halini aldı. İyi şekilde tasarlanan doktor web siteleri, doktorluk mesleğini yapanlara birçok açıdan avantaj sağlar. Her web sitesi yapılan mesleğe ve amaca göre tasarlanır. Doktorlar için web tasarım hizmeti de mesleğe yönelik şekilde yapılır ve hizmetle ilgili bilgiler içerir.  
Doktorlar için oluşturulacak sitelerin, siteye ziyaretçi çekmesi ve ziyaretçilerin uzun süre sitede kalmasını sağlayacak şekilde tasarlanması gerekir. Bunun için de alanında profesyonel uzmanlarla çalışmak gerekir. Doktorlar için web tasarım hizmeti almak kadar, tasarımı işin uzmanı kişilere yaptırmak da önemlidir.  

Doktorlar İçin Web Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

Doktorlar için web sitesi tasarlanırken bazı detaylara dikkat edilirse, yapılan tasarımın başarıya ulaşmaması gibi bir risk yoktur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken hususları ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • Öncelikle doktorların iletişim bilgileri, menüde en kolay ulaşılabilecek yere konumlandırılmalıdır. Sonuçta doktor ihtiyacı olanların bir sıkıntısı var demektir ve iletişim bilgileri ne kadar görünürse, sizi tercih etme oranı da yükselecektir. 
  • Doktorlar için web tasarım çalışması yapılırken, kişilere güven verecek logo tasarımı es geçilmemelidir. İyi tasarlanan akılda kalıcı logolar, doktorların hastalar tarafından daha iyi şekilde tanınmasını sağlayacaktır.  
  • Doktorların sitesi hazırlanırken, kişilere güven verecek bilgilere yer verilmeli, doktorların özgeçmişleri hakkında açıklamalar yapılmalıdır.  
  • Hedef kitle analizinin iyi yapılması, kullanıcı ihtiyaçlarının iyi bilinmesi, doktor ve kişiler arasında iletişimi kolaylaştıracaktır.  
  • Doktorların verdiği hizmetlere sitede mutlaka yer verilmelidir. Ayrıca daha önce alanıyla ilgili katıldığı seminerler, aldığı ödüller, başarılı operasyonları anlatılmalıdır. Bu bilgiler, kullanıcıların doğrudan dikkatini çekerek siteye yönelmelerini sağlayacaktır.  

Doktorlar İçin Web Sitesi Yaptırmak Neden Önemlidir? 

Doktorlar için web sitesi çeşitli açılardan faydalı bir hizmettir. Daha çok kendi muayenehanesi bulunan doktorların, hastalarına ulaşmasında en etkili yöntem web siteleridir. Aynı zamanda doktorlar, web siteleri aracılığıyla branşıyla ilgili bilgi ve tecrübelerini hastalarıyla paylaşabilir.  
Doktor web siteleri yasaların bir gereği olarak reklam amaçlı kullanılamamakta. Ancak gerekli bilgi ve donanıma sahip bir site, doktorların tanıtımını herhangi bir materyale gerek kalmadan yapar.  
Doktor web sitesi, hastalara güven verecek, onları seçim yapmaya yönlendirecek şekilde yapılır. Bunun için tasarımı sade ve etkili olmalı, içeriği de güven verici özellikte yapılmalıdır. İnternet üzerinden doktor arayışından bulunanlar, branşla ve doktorla ilgili detaylı bilgilere hızlı şekilde ulaşırsa seçim yapması da kolaylaşır. Bu nedenle doktorlar için web sitesi, hastalarla en etkili şekilde iletişim kurabilmek açısından çok büyük önem taşımaktadır.  Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1