facebook

Drone Çekiminin İşletmeler için Kullanım Alanları

Anasayfa / Drone Çekiminin İşletmeler için Kullanım Alanları
Drone Çekiminin İşletmeler için Kullanım Alanları
Drone Çekiminin İşletmeler için Kullanım Alanları

Ankara reklam ajansları içerisinde yer alan Blue Ajans; büyük ve orta işletmelerin reklam faaliyetleri için drone çekimi gerçekleştiriyor. Drone çekimleri sayesinde net ve etkileyici görüntülere imza atılıyor.

Günümüzde profesyonel reklam faaliyetlerinde drone çekimleri etkin rol oynuyor. Hava sinematografisi teknikleri kullanılarak drone ile çekimler gerçekleşiyor.

Drone çekimi, havadan görüntüleme şeklinde de adlandırılıyor. Teknolojinin gelişmesiyle işletme ve markaların tanıtım faaliyetlerine droneler farklı bir boyut kazandırdı.

Dronelerin kameraları, DSLR özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde drone ile havadan çekim yapılabiliyor. Havadan gerçekleşen bu çekimler estetik ve gerçekçi görüntülerden oluşuyor. Drone çekimleri esnasında kontrolü olmak çok zordur. Bu sebeple profesyonel ve lisanslı kişiler tarafından kullanılması gerekiyor.

 

Drone Çekimleri Avantajları Nelerdir?

 

Ankara reklam ajansları kapsamında gerçekleştirilen drone çekimlerinin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 

Farklı Kullanım Alanları

Drone çekimlerinin kullanım alanları çok geniştir. İnşaat izlemeden tutunda firma tanıtım reklam filmlerine kadar birçok alanda drone çekimlerinden yararlanılıyor.

 

Yüksek Kalitede Görüntüler

Drone çekimleri ile yüksek kalitede görüntüler elde edilir. Yüksek çözünürlüğe sahip kameralarla muhteşem kalitede fotoğraf ve videolar çekilmektedir. İşletme ve şahıslar drone çekimleriyle;

 1. Reklam materyalleri,
 2. Web siteler,
 3. Sosyal medya hesaplarına profesyonel şekilde içerikler oluştururlar.

 

Dikkat Çekici Sunum

Drone çekimleri sayesinde hem potansiyel müşterilere hem de izleyicilere dikkat bir sunum yapılmış olunur. Dronelerle estetik ve çarpıcı görüntüler elde edilir. Drone çekimlerinin en önemli özelliği marka imajını güçlendirmesi ve akılda kalıcılığı artırmasıdır.

 

Farklı Açılardan Görüntü Alma

Drone çekimi, ulaşılması zor ve imkânsız açılardan gerçekleşir. Böylelikle mekân ve ürünlerin farklı tarafları da izleyicilere gösterilmiş oluyor. Örneğin, bir ürün ya da mekânın tüm özelliklerini yansıtmak içinde farklı açılardan drone çekimleri gerçekleşiyor.

 

Rekabette Üstünlük

İşletmeler ürün ve hizmetlerini dronla çekilen görsellerle daha iyi tanıtırlar. Bu da rekabet açısından üstünlük sağlamalarına neden olur. Drone ile çekim yapılması hem modern hem de yenilikçi yaklaşımları ifade etmektedir.

Ayrıca Blue Ajans tarafından gerçekleştirilen drone çekimi Ankara çalışmalarıyla;

 1. Marka bilinirliğini artırmak,
 2. Reklam yönetiminde yaratıcılık,
 3. Hedef kitleye erişim,
 4. Profesyonel strateji oluşumları,
 5. Kurumsal kimlik çalışmaları,
 6. Rekabet gücünün yüksek olması,

 

Drone Çekimlerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

İnsansız hava araçlarıyla çekim yani drone çekimi hizmeti, birçok farklı iş dalı tarafından kullanılmaktadır. Son dönemlerde popüler hale gelen drone çekimleri; kargo taşımacılığı, reklamcılık vb. birçok alanda kullanılıyor. Drone’ler ilk savunma alanında gözlem aracı olarak kullanıldı. Daha sonra birçok alanda kullanılmaya başladı.

 

Reklamcılık

Dronelerin en fazla kullanıldığı sektörlerin başında reklamcılık faaliyetleri geliyor. Havadan gerçekleştirilen çekimler, tanıtım videosu veya fotoğrafları olarak kullanılıyor. Droneler direkt uzaktan kontrol edilebiliyor. Belirli alanların video ve fotoğrafların videoları droneler aracılığıyla çekilmektedir. Dronelerin alt tarafına entegre edilen kameralarla çekimler gerçekleşir. Uzaktan kumanda yardımıyla da çekimleri kontrol etmek mümkündür.

 

Trafik Asayiş

Kara trafiğindeki ihlalleri tespit etmenin en iyi yöntemleri arasında yer alıyor. Droneler, birçok işletmeye olduğu gibi devletin işlerinde de öne çıkıyor. Drone çekimleri sayesinde trafik polisleri trafikte düzeni bozanları kolayca yakalayabiliyor. Bu yöntemin ilerleyen zamanlarda daha çok kullanılacağı belirtiliyor.

 

Yangın Söndürme

Drone çekimi hizmeti, yangınlarda da öne çıkıyor. Söndürülmesi zor, havadan müdahale edilmesi gereken yangınlar dronelerle kolayca söndürülüyor. Normal şartlarda söndürülemeyen yangınlar için droneler çok idealdir. Droneler uzaktan kontrol edilip özel haznesindeki suyun havadan bırakılmasıyla yangının söndürülmesi gerçekleşiyor.

 

Enerji

Droneler birçok alanda olduğu gibi enerji sektöründe de çok kullanılıyor. Enerji sektöründe drone çekimleri şu amaçlarla gerçekleşiyor;

 1. Enerji üretim tesislerindeki ekipman kontrolleri,
 2. Doğalgaz denetlemesi,
 3. Elektrik dağıtım hatları,
 4. Solar panel sistemleri,
 5. Petrol boru hatları,

Özetle, enerji hatlarıyla ilgili tüm problemlerin çözümünde dronelerden yardım alınıyor. Droneler, insanın erişmesinin zor olduğu alanlara erişim sağlıyor.

Yukarıda belirttiğimiz alanlar dışında drone çekimleri;

 1. Askeri,
 2. Yarış,
 3. Spor,
 4. Pazarlama,
 5. Tarım,
 6. Arama-Kurtarma ve İlk Yardım,
 7. Kontrol ve gözetleme,
 8. Medya,
 9. Yarış gibi alanlarda da yapılıyor.

 

Neden Drone Çekimi Tercih Edilmeli?

 

Drone çekimi Ankara çalışmaları, dijital pazarlama stratejilerini oluşturuyor. Drone çekimleri markalara kurumsal kimlik kazandırmada etkin rol oynuyor. Bir marka, kurumsal kimlik kazanmak istiyorsa mutlaka drone çekimi hizmeti almalıdır.

Özellikle kurumsal kimlik ve markalaşma süreçlerinin olmazsa olmazı Ankara dijital pazarlama çalışmalarında da drone çekimleri hayati önem taşıyor. Drone videografisi çekilerek çok hızlı aksiyona sahip etkinliklerde markalara büyük avantaj sunuyor.

Drone videografilerinde DJI teknolojisi hareketi engellemeden aksiyonun da gerçekleşmesini sağlıyor. Çekimin gerçekleştiği sahadaki tüm nesne ve insanlar için alan tanıyor. Droneler sayesinde kadraja yakın mesafeden girilebiliyor.

Diğer çekimlere nazaran drone ile çekimler uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. Etkisi ve başarılı olma olasılığı yüksek olan drone çekimlerin fiyatları, videonun süresi ve hava şartlarına göre değişiklik gösteriyor. Karışık bir çekim sade çekime kıyasla daha pahalıdır. Drone çekimi fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için Blue Ajans ile iletişime geçebilirsiniz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1