facebook

En İyi SEO Analiz Araçları Nelerdir

Anasayfa / En İyi SEO Analiz Araçları Nelerdir
En İyi SEO Analiz Araçları Nelerdir
En İyi SEO Analiz Araçları Nelerdir

Arama motoru optimizasyonu yani SEO, arama motorlarında en üstte yer almanızı sağlamak için yapılan faaliyetlerin tamamına verilen isimdir. Bu nedenle de yüksek hacimli organik trafik hedeflerine ulaşma konusunda çok büyük önem taşımaktadır. Dijital pazarlama stratejilerinde bu durum  son derece önemlidir.

Pazarlama planları yapılırken piyasa ve rakip verilerini içerek SEO faaliyetlerini unutmamak gerekir. Etkili bir şekilde SEO stratejisi oluşturmak için bazı SEO analiz araçları vardır. Web sitenizi Google arama sonuçlarında sıralamanızı ölçmek ve analiz etmek için bu araçlardan faydalanabilirsiniz.

SEMrush

SEMrus, pazarlama faaliyetlerini planlama konusunda oldukça işe yarayan bu SEO analiz aracının özellikleri arasında; sihirli anahtar kelime aracı, backlink denetimi, arama hacimleri, pozisyon takibi, site denetimi, sayfada SEO denetimi, organik trafik görüleri ve toplu analiz gibi bir çok özellik sunar.

Moz

SEO analiz araçlarından bir diğeri de Moz Pro ve Moz Local’dir. Bu SEO analiz aracının ücretsiz versiyonunda verilen özellikler anahtar kelime belirleyici, link keşfedici, moz bar, my online presence, ücretsiz domain analizi, ücretsiz konum denetimi’dir.

SpyFu

Web sitelerinin denetlenmesi için SpyFu kullanılabilmektedir. SEO ve PPC’ye dair derinlemesine iç görü ile kampanya yürütülebilecek sağlam bir analiz aracıdır. Bir anahtar kelime arattığınız zaman bunu satın almış olan domainleri ve zamanla sıralamaların nasıl değiştiğini kontrol edebilirsiniz.

KWFinder

Etkileyici anahtar kelimelerin araştırması, düşük ücretlendirme, işlevsellik ve kullanıcılara daha az rekabet içeren anahtar kelimeler bulmasına yardımcı olmaktadır. Bu SEO analiz aracı sayesinde SEO temellerini anlamanızı sağlayacak bir sistem mevcuttur.

Ahrefs

Ahrefs, crawl kabiliyetleri, serp analizi, içerik araştırması, sıralama takibi, web gözlemi, backlink araştırması, rakip analizi gibi bir çok özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Profesyonel bir SEO analiz aracı arıyorsanız Ahrefs kullanabilirsiniz.

DeepCrawl

İsminden de anlayacağınız üzere hizmet olarak crawl platformudur. DeepCrawl kullanarak Google Analytics ve Google Search Console ile entegre ederek kullanabilirsiniz. AMP ölçütleri ve backlink takibi hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda crawl ederken ayarları kaydetmenizi sağlamaktadır.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1