facebook

Etsy Pazaryerinde Hangi Ürünler Satılabilir

Anasayfa / Etsy Pazaryerinde Hangi Ürünler Satılabilir
Etsy Pazaryerinde Hangi Ürünler Satılabilir
Etsy Pazaryerinde Hangi Ürünler Satılabilir

Etsy pazaryeri ürünleri seçimi için danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız Blue Ajans ile iletişime geçebilirsiniz. Etsy pazaryeri ürünleri Ankara lokasyonunda hizmet veren Blue Ajans, online satış öncesinde danışmanlık hizmeti veriyor. Hangi ürünlerin daha çok satılacağı noktasında müşterilerimize bilgi veriyoruz.

Dijital ortamda son dönemlerde alışveriş yapmak çok popülerleşti. Buna bağlı olarak da satış yapma faaliyetleri bambaşka boyut kazandı. Etsy platformu üzerinden satış yapmakta günümüzde popüler hale geldi. Yalnız Etsy, diğer pazaryerinden çok farklı bir platformdur. Etsy platformu üzerinde el yapımı ürünler ve onların yapıldığı malzemeler kullanılmaktadır. Etsy platformu üzerinden işçiliği yüksek, elle özel yapılan ve orijinal ürünlerin satışı yapıldığında daha çok kar getirir.

Etsy’de Ne Satılır?

Etsy pazaryeri ürünleri satışı çok olanlardan seçildiğinde daha çok kar getirir. Etsy platformu; vintage ürünlerin ve ürünlerin yapılışında kullanılan ara malzemelerin satışını gerçekleştiriyor. Etsy platformu üzerinde fabrikasyon ürünler satılamaz. Satışları kesin olarak yasaklanmıştır.

Etsy’de en çok satılan ürünler;

  • Takı ve aksesuarlar,
  • Sticker,
  • Kişiselleştirilmiş ürünler,
  • Tema şeklinde ürünler,
  • Günlük ve defterler,
  • Ev aksesuarları,
  • Mum çeşitleri,
  • Grafik ve dijital tasarımlar,
  • Doğal malzemelerden üretilmiş kozmetik ürünlerdir.

Yukarıda sıraladığımız ürünlerin tamamı el emeği olması gerekiyor. Üretici partneriyle ürünler üretiliyorsa onunla ilgili mutlaka Etsy’e bilgi verilmelidir. Tasarımı ve üretimi noktasında kişinin emeği yoksa onu kesinlikle Etsy üzerinden satamaz. Özellikle başka yerlerden alınan ürünlerin satılması platform tarafından kesin olarak yasaklanmıştır. Etsy üzerinden satışı yapılan ürünlerin taklit edilmesi de yasaktır. Tüm bu konularla ilgili Blue Ajans’ın uzman personelleri size detaylı bilgi verecek. Böylelikle platform üzerinde sağlıklı bir şekilde satış yapabileceksiniz.

Etsy’de Satış Nasıl Yapılır?

Etsy pazaryeri ürünleri Ankara kentinde hizmet veren Blue Ajans, satışların nasıl yapılacağı noktasında müşterilerine detaylı bilgi veriyor. Etsy platformu üzerinde satış yapmak için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. O prosedürlerden en önemlisi satışı gerçekleşen ürünlerin tümünün tasarımlarının satıcıya ait olması gerekir. Eğer ürünleri tasarlarken başkasından yardım alınıyorsa o kişinin de ürünler listelenirken belirtilmesi gerekiyor.

Etsy platformunda satış yapabilmek için ürünlerin girdilerinin sırasına koyulacak fotoğraflarında satıcının kendisi bizzat çekmesi gerekiyor. Etsy pazaryeri ürünleri fotoğrafları kesinlikle stok fotoğraflardan oluşmamalıdır. Etsy platformu, stok fotoğraf kullanımını yasaklamıştır. Craft Supplies kategorisi üzerinden tasarım yapılacak yardımcı malzemeler satılabilir.

Etsy; yardımcı malzemelerin hem üretimi hem de kalitesiyle ilgili şeffaflığa çok dikkat ediyor. Blue Ajans sizin yerinize Etsy ürün araştırma yaparak mağaza açma noktasında yardımcı oluyor. Etsy platformu üzerinde mağaza açmak çok basittir. Ajansımızla iletişime geçtiğiniz takdirde çok kısa sürede mağaza açma işlemini gerçekleştirebiliriz. Etsy platformunda mağaza açma, satılacak ürünleri belirleme ve ürünlerin online mağazada sergilenmesi gibi pek çok hizmet sunuyoruz. Ajansımızdan profesyonel destek aldığınız zaman çok kısa sürede başarıya ulaşabileceksiniz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1