facebook

Etsy Ürünler İçin Seo Hizmeti

Anasayfa / Etsy Ürünler İçin Seo Hizmeti
Etsy Ürünler İçin Seo Hizmeti
Etsy Ürünler İçin Seo Hizmeti

Blue Ajans ile iletişime geçerek etsy ürünler için Seo hizmeti alabilirsiniz. Etsy Seo; Google ile diğer arama motorları üzerinde daha çok gösterim alabilmek adına Etsy’in kendine ait sitesinde satıcılara belirlediği kriterlerdir. Etsy; el emeği ürünlerin sunulduğu pazaryeridir. Bu pazaryeri satışlarını Seo ile artırır.

Etsy Seo; ürünleri görünür hale getirir ve listeler. Seo ile tüketicilerin satın alma deneyimi yükseltildiğinde Etsy ürünlerin satıldığı online mağazanın da trafiği yükselir. Etsy Seo’su;

  • Gizlilik politikası,
  • İade politikası,
  • Ödeme seçenekleri,
  • Hakkında bölümü sayesinde yükselir.

Yukarıda sıraladığımız noktalar kapsamında ürünlerinizin satışı da gerçekleşir. Online pazaryerinin inceleme sayısı Etsy Seo’nu direkt etkiler. Tüketiciler online mağazalarda gezinirken satın alma öncesinde mutlaka müşteri yorumlarını incelerler. Bundan dolayı müşteri sorularının hızlı şekilde yanıtlanması çok önemlidir. Bu kapsamda Blue Ajans, Etsy ürünlerin satışının gerçekleştiği online mağazaları Seo hizmeti kapsamında yönetiyor.

Etsy Seo Nasıl Yapılır?

Etsy’de öne çıkmak için bazı noktaları yerine getirmek gerekiyor. O noktaları şöyle belirtebiliriz:

Ürünleri Tanımlayan Mağaza Başlığının Seçilmesi

Etsy ürünler için Seo hizmeti oluştururken açılacak olan online mağaza içinde mutlaka başlık oluşturulmalıdır. Mağaza başlığı, kısa metinden oluşmalıdır. Başlık sayesinde alışveriş yapmayı düşünen kişiler, online mağazada hangi ürünlerin satıldığını bilirler. Etsy Seo için mağaza ismi anahtar kelime olarak seçilebilir. Mağaza başlığı maksimum 55 karakterden oluşmalıdır. Ayrıca mağazanın başlığı Google ve diğer arama motorlarında görünür olması gerekiyor.

Anahtar Kelime Belirleme

Etsy’de öne çıkmak için diğer bir izlenecek yöntemse anahtar kelime belirleme olduğunu söyleyebiliriz. Etsy Seo’nun başarılı olabilmesi için mutlaka anahtar kelimenin doğru belirlenmesi gerekiyor. Bunun için Etsy arama sonuçları içerisinde liste yerleşimiyle ilgili bilgiye sahip olmak gerekir. Etsy’e ait arama sonuçları üzerindeki ögeler, kullanıcı araması ile birebir olmalıdır. Birebir eşleşmiş öğeler, arama motoru sonuçları üzerinde de yüksek görüntü alır.

Liste Üzerindeki 13 Etiketin Hepsi Kullanılmalı

Online mağaza üzerinde ürün listesi oluştururken; açıklama, liste başlığı ve kategori kısımları doldurulmalıdır. Yanında yıldız işareti olan alanlar özellikle doldurulur. Etsy, online mağazanın arama sonuçlarını görüntülerken sistem üzerinde doldurulan bilgileri dikkate alır.

Aynı Anahtar Kelime Çok Kullanılmamalı

Tüketici Etsy üzerinde arama yaptığında, algoritma tek satıcıdan sadece 1 ya da 2 liste ortaya koyar. Liste, kullanıcıların aramasına bağlı olarak oluşuyor. Etsy özellikle topaklanma ismi verilen arama sonuçları üzerinde farklı farklı mağazaları görüntüleyen sistemi kullanıyor. Etsy, kümelenme sistemi üzerinden çalıştığı için birkaç ögeden sonra aynı anahtar kelimenin kullanımı sakıncalıdır.

Birkaç Liste İçerisine Anahtar Kelimelerin Dahil Edilmesi

Etsy ürünleri servisi için Seo hizmeti alımı sayesinde satış hedeflerinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Online mağazanın arama motorları üzerinde hangi anahtar kelimeyle üst sıralarda yer alınmak isteniyorsa o seçilmelidir. Tüketicilerin dikkati liste içerisinde yer alan anahtar kelimelerle kolayca çekilir. Ayrıca listeleri periyodik olarak güncelliyoruz. Etsy ürünleri Seo hizmeti ile müşteri deneyimini üst seviyelere çıkartıyoruz. Blue Ajans olarak, mağazanızın satışlarını artırmak adına çeşitli reklamlar düzenliyoruz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1