facebook

Etsyde Satış İçin Bilgiler

Anasayfa / Etsyde Satış İçin Bilgiler
Etsyde Satış İçin Bilgiler
Etsyde Satış İçin Bilgiler

E-ticaret atılanların temel hedefi, ürünlerini daha kısa sürede daha fazla kitleye ulaştırmak ve satış hacmini arttırmaktır. Bu nedenle dijital pazarlama platformlarını kullanarak manuel yönetim ve takip ile ürün satışı yapanların sayısı da giderek çoğalıyor. Girişimciler ve firmalar bunu yaparken hem büyük pazaryerlerinin kullanıcı kitlesinden faydalanmayı hem de marka bilinirliğini arttırmayı ve kar marjını yükseltmeyi hedeflemektedir. E-ticaret yapanların çoğu, yurtdışı pazarlarda faaliyet göstermenin yanında yurtdışına açılarak da faaliyet alanını genişletmeye çalışıyor. Etsy’de, 2005 yılında Amerika’da kurulmuş bir çevrimiçi pazar olup e-ticaretle uğraşanlara yurtdışına ürün satışı yapma fırsatı sunmaktadır. Ancak bu platformda satış yapabilmek için Etsy’de satış nasıl yapılır bilmek gerek. Çünkü her platform gibi Etsy’nin de ürün satışı için belirli kriterleri vardır. Hatta ürün kategorisi dolayısıyla Etsy’de nasıl satış yapılır sorusunun cevabı diğer sitelere oranla biraz farklıdır. 

Platformda satış yapacak olan kişiler öncelikle Etsy’de mağaza açmak ücretli mi, Etsy komisyon alıyor mu? gibi soruların cevabını merak ediyor. Başarılı bir ticari grafik için merak edilen soruların hepsinin cevabını bilmek gerekmektedir. 

Etsy Ürün Yüklemek Ücretli Mi?

Etsy, özgün el yapımı ürün arayışında olanlarla dünyanın dört bir yanından el emeği ürünlerini pazarlamak isteyen bağımsız satıcıları bünyesinde bir araya getiren çok büyük bir platform. Ancak ürün satışı için kendine özgü kuralları var. Etsy’de hesap oluşturmak ve mağaza açmak ücretsiz. Üyelerinden aylık olarak aidat da talep etmiyor. Etsy ürün yüklemek ücretli mi diyecek olursak evet, platform ürün listeleme karşılığında belirli oranda komisyon alıyor. Ürün satışı yapıldığında da yine belirli bir kesinti yapmakta. Etsy komisyon oranı, sadece ürün listeleme ve satışı için belirlenmiştir. Her ürün için belirlenen oran farklı olduğundan, en doğru bilgiyi Etsy danışmanlığı üzerine hizmet veren ajansların çalışanlarından almak mümkündür. 

E-ticarete Etsy ile atılmak ya da faaliyetlerini bu platformda da sürdürmek isteyenler, vergi mükellefi olmadan Etsy’de satış yapılır mı merak ediyor. Aslında Etsy mağaza açarken şirket sahibi olmayı şart koşmuyor ancak ürün satışı yapıldığında komisyon aldığından fatura kesmeyi zorunlu kılıyor. 

Etsy'de Şirket Kurmadan Satış Yapılabilir Mi?

Etsy'de şirket kurmadan satış yapılabilir mi? Sorusu, girişimcilerin en çok cevabını araştırdığı sorulardan biri. Etsy’de ürün satışı yapmak için şirket kurma şartı aranmamaktadır. Şirket açmadan da bireysel şekilde satış yapma imkanı vardır. 

Şahıs şirketi olarak Etsy’de satış yapılır mı? diyecek olursak; şahıs şirketi olarak da platformda ürün satmak mümkün. Önemli olan, Etsy kriterlerine uygun ürünleri listelemek ve satış sonrasında fatura düzenlemektir. 

Etsy’de e-ticaret yapmak için mağaza kurma, hesap oluşturma, vergi oranlarını öğrenme, ürün listeleme ve fatura düzenleme konusunda en detaylı bilgiyi Etsy uzmanı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1