facebook

Google ADS Sahte Tıklama Engelleme Yazılımı

Anasayfa / Google ADS Sahte Tıklama Engelleme Yazılımı
Google ADS Sahte Tıklama Engelleme Yazılımı
Google ADS Sahte Tıklama Engelleme Yazılımı

Google ADS sahte tıklama engelleme yazılımı ile beraber tüm sahtekarlıklara çözümü çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Blue Ajans ile siz de tanışın ve irtibat kurun!

Google ADS hesabı içerisinde geçersiz sayılacak tıklamaların mı hâkim olduğunu düşünüyorsunuz?  Rekabetin hat safhada olduğu bu mecra içerisinde birçok kullanıcı bu sahte tıklama engelleri ile karşı karşıya kalabiliyor.

Önemli derecede oluşturulan bu engelleme gayretlerine bakıldığında kullanıcının birçok zarar ile karşılaştığını görmekteyiz. Peki ya bu durumdan nasıl kurtulunabilir veya nasıl önlemler alınabilir. Blue Ajans ile siz de tüm önlemler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Google ADS Nedir?

 

Kullanıcılara ve hedef kitleye sunulan ürün ile hizmetler sosyal mecralarda ve online platformlarda birtakım pazarlama faaliyetleri ile tutundurulmaya çalışılır. Bir nevi satış çabaları da diyebileceğimiz bu reklam çalışmaları ile bir planlama oluşturularak ilerleme sağlanır.

İşletmeyi tanıtmak, ürünlerin reklamını oluşturmak ve hizmet tanıtımı gerçekleştirmek için Google ADS reklamlarından yararlanılır. Google ADS aracılığı ile internet sitesine fazla ziyaretçi çekmek ve tıklanma sayılarına olumlu bir şekilde etkide bulunmak mümkündür.

Bu işlemler dahilinde belirli bir anahtar kelime seçimi sağlamak ve devamında süreci tamamlamak önemlidir. Aranan anahtar kelime ile SERP, sonuç sayfası görüntülenir.

 

Tıklama Dolandırıcılığı Nedir?

 

Sponsorlu arama sonucunda kötü ve art niyetli ücretli bağlantıya tıklama eylemidir Tıklama dolandırıcılığı ile ücretli be kötü niyetli bağlantılara tıklama ve adrese giriş işlemi gerçekleşir. Bu tarz dolandırıcılıklar reklam performansı ve etkisini azaltacaktır.

Olumsuz bir şekilde etki edecek bu tür durumlar, pazarlama bütçesini de eritmeye etki etmektedir. Bu sebeple önemli derecede önlemler almak son derece mühimdir.

Tıklama dolandırıcılığı işleminde belirli taktikler oluşmakta ve devam etmektedir. Bu dolandırıcılık arkasında bir sistem oluşabileceği gibi bir kişi tarafından da kontroller sağlanabilir. Manuel tıklama yöntemi ile ise tıklama yapacak kişileri işe alarak bir ilerleme sağlanabilir.

Bir diğer tıklama yöntemi ise sahte tıklama çiftlikleri uygulama yöntemidir. Burada işe alınan çalışanlar günlük ve aylık şeklinde görevlendirilir ve gerekli olan tıklama işlemlerini yerine getirir.

 

Google ADS Sahte Tıklama Engelleme Yazılımı Nedir?

 

Google ADS sahte tıklama engelleme yazılımı ile sahte tıklamaların oluşturabileceği zararlardan korunmak mümkündür. Alınabilecek önlemler ile koruma sağlanabilir ve bilinçli bir uygulama yöntemi uygulanabilir. Tıklama sahtekarlığından tam anlamı ile kurtulmak mümkün olmayabilir.

Fakat birtakım önlemler doğrultusunda ihtimalleri en aza indirgeyecek önlemler almak mümkündür. Tıklama dolandırıcılığı dahilinde bir kurban olmamak adına belirlemiş olduğumuz bu taktiklere önem verin!

  1. Rekabet ortamında yer alan rakiplerinizi bilin
  2. IP hariç tutma ayarlarını gerçekleştirin
  3. Sadece yüksek değere sahip olan web siteleri belirleyin
  4. Geçeriz sayılacak olan tıklamaları izlemeye alın
  5. Reklamları yeniden hedeflemeyi ayarlayın
  6. Yeniden pazarlama eylemlerini yürütün
  7. Dolandırıcılık tespit yazılımı ile tanışın ve yatırımlarınızı bu yönde gerçekleştirin

 

Blue Ajans ile Her Daim Google ADS Sahte Tıklama Engelleme Yazılımı ile Güvende Olun!

Yazılım ajansı olarak sizlere sunmuş olduğumuz sistem dahilinde görülmektedir ki, bot ve planlı gerçekleşen sahte tıklamalardan korunmak mümkündür. Bu sahte tıklamaların tümünden kurtulmak bazen mümkün olmayabiliyor.

Fakat sahte tıklama engelleme yazılımı sayesinde otomatik bir şekilde bir sistem oluşturuluyor. Bu sistem dahilinde büyük bir özveri ile sahte tıklamalardan olabildiğince kaçınıyorsunuz. Sizler de doğru reklam ve doğru reklam stratejisi ile tanışın. Uzmanlarımız ile görüşme sağlamak için iletişim numaramız üzerinden irtibat kurabilirsiniz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1