facebook

Google ADS Saldırı ve Sahte Tıklama Engelleme

Anasayfa / Google ADS Saldırı ve Sahte Tıklama Engelleme
Google ADS Saldırı ve Sahte Tıklama Engelleme
Google ADS Saldırı ve Sahte Tıklama Engelleme

Google ADS saldırı ve sahte tıklama engelleme yazılımları ile tüm sahte tıklamalardan bir tık uzakta kurtulabilirsiniz. İşte Blue Ajans ile sahip olacaklarınız!

Google gibi yoğun ve geniş bir rekabet ortamında ahlaki koşulların çiğnendiği tepki ve saldırılar ile karşılaşmak normaldir. Google üzerinde web sitelerin yapmış oldukları satışlar veya site trafik eldeleri ile bir rekabet ortamı oluşmaktadır.

Reklam planlama ve reklam oluşumları ile Google ADS beraberliğinde başarılı bir reklam süreci olusturmak mümkündür. Yapılan reklamlar ile satış arttırıcı çabalara girmenin haricinde marka bilinirliği oluşturmak için de web site kullanımı gerçekleştirilir.

 

Sahte Tıklama Neden Yapılır?

 

Sahte tıklama olayının uygulanması ve saldırı şeklinde gerçekleşmesinin en büyük nedeni, rekabettir. Rekabetin olduğu her alan ve her mekân içerisinde mutlaka saldırı ve iş ahlakına ters uygulamalar belirli kişiler için söz konusudur.

Google ADS ortamı içerisinde de aynı durum söz konusudur. Yoğun rekabet ortamı içerisinde yer alan rakipler ile bu tarz, web sitelerine yönelik saldırılar oluşmaktadır. Sahte tıklama işlemi insani güç ile de yapılabilirken otomatik sistem kullanımı sonucunda da uygulanabilmektedir. Bu saldırıyı gerçekleştiren taraf işe alımlar ile bu saldırıyı düzenli ve istikrarlı bir şekilde de gerçekleştirmektedir. Bu saldırı elbette ki iş ahlakına ters olan bir durumu içerir.

Sahte tıklama işlemine maruz kalmamak adına birtakım önlemler alınabilir ve yenilenen yazılımlar ile tanışma sağlanabilir. Yazılımların çeşitlerine bakıldığında, saldırılara engelleyici ketler vuran bir sistem mantığı ile karşı karşıya kalınmaktadır.

 

Sahte Tıklama Kurbanı Olunduğunda Ceza Kesilir mi?

 

Sahte tıklama kurbanı olan web sitelerin sorumluları Google için herhangi bir cezayı tabi tutulur mu? Google tespit etmiş olduğu sahte tıklamalar için belirli cezalar oluşturmakta ve uygulamaktadır. Bu cezalara da kurbanlar dahil edilir.

İlk etapta Google bu durumda web siteye ceza oluşturur fakat web sitesi sahte tıklama için araştırma talep ettiğinde oluşan ceza varsa da geri iadesi yatırılmış olur. Google ADS saldırı ve sahte tıklama engelleme sayesinde sahte tıklamalara engelleme sağlamış olacaksınız.

 

Google ADS Saldırı ve Sahte Tıklama Engelleme

 

Google ADS saldırı ve sahte tıklama engelleme yöntemleri arasında en baş sırada; yazılımlar yer alır. Blue Ajans ile bu tarz sahte saldırı ve tıklama eylemlerine karşın engelleme yazılımları bulunmaktadır. Bu yazılımlar sayesinde oluşan sahte tıklamalar kolay bir şekilde tespit edilmekte ve engellenmektedir.

Engelleme işleminin sağlanması için birtakım optimizasyonlar, yazılım bünyesi içerisinde toplanmıştır. Google bünyesinde gerçekleşen rekabet ortamı içerisinde karşılıklı tıklama saldırıları ile karşılaşılabilir. Bu tarz durumlar için gerçekleşen ve kesin çözüm tanıyan yazılım hizmetlerimiz ile siz de tanışın. İlgili numaralar üzerinden iletişime geçerek irtibat kurabilirsiniz.

Sahte tıklama işlemleri içerisinde sınıflandırma; otomatik tıklama, manuel tıklama ve alakasız tıklama şeklindedir. Burada alakasız tıklama dikkate alınmayacağı gibi, otomatik tıklama dikkate alınmaktadır. Google ADS saldırı ve sahte tıklama engelleme ile detaylara devam ediyoruz.

 

Blue Ajans ile Google ADS Saldırı ve Sahte Tıklama Engelleme!

Google ADS saldırı ve sahte tıklama engelleme işlemi için, bazı önlemlerden bahsedeceğiz. Bu önlemlerin en başında direkt engelleme yazılımının temini yer alır. Ardından ise yer alan maddeler şu şekildedir:

  1. Geçersiz sayılan tıklamaların takibinin başlatılması
  2. Rakipleri tanıyarak takip altına alın
  3. Reklamları yeniden hedefleme olarak ayarlama işlemini gerçekleştirin
  4. Yüksek değere sahip olan web sitelerini belirleyinYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1