facebook

Google Adwords Tıklama Sahtekarlığı Nasıl Önlenir

Anasayfa / Google Adwords Tıklama Sahtekarlığı Nasıl Önlenir
Google Adwords Tıklama Sahtekarlığı Nasıl Önlenir?
Google Adwords Tıklama Sahtekarlığı Nasıl Önlenir?

Google Adwords tıklama sahtekarlığı nasıl önlenir ve nasıl ortaya çıkar detaylandıralım. Öyleyse Blue Ajans ile siz de site korumanızı sağlayın!

Google üzerinde sağlanan reklam çalışmaları ve planlamalarında Adwords kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir. Mevcut hedef kitleye sunulmak istenen gerek hizmet gerekse de ürünler için reklam stratejileri oluşturulur.

Oluşturulan bu stratejiler bütününde görülmektedir ki marka tutundurma ve ürün satış arttırma etkileri kendisini gösterir. Yazılım ajansları ile tıklama sahtekarlığı yazılım korumaları sayesinde oluşacak dezavantajlardan korunabilmeniz mümkündür.

 

Google Adwords Nedir?

 

Google Adwords, ürün satışında sağlana reklam çalışmaları için tercih edilen bir reklam oluşturma sistemidir. Buradan pazarlama faaliyetleri ile mevcut hedef kitleye ürün ve hizmetlerin reklamları iletilir. Google ADS işlemleri ile web site içerisine fazlasıyla müşteri ve ziyaretçi çekmek mümkündür.

Artan ziyaretçi sayısına bakıldığında web site trafikleri yükselişe geçer ve istenilen başarı yükselişe doğru ilerler. Web sitelerin fonksiyonel ve başarılı bir şekilde kullanılması için reklam stratejilerinin eksiksiz gerçekleşmesi son derece önem taşır.

Google ADS sayesinde siz de son derece tercih edilen yazılımlarla da tanışabilirsiniz. Tıklama sahtekarlığı ile karşılaştığınızda birçok yazılım çeşidi ile bu tarz sorunlara önlemler almaya başlayacaksınız.

 

Google Adwords Tıklama Sahtekarlığı Nasıl Önlenir? Nedir?

 

Reklam aramalarında ücretli bir şekilde ortaya çıkan ve bağlantıya karşı oluşan tıklama eylemine, tıklama sahtekarlığı denir. İnternet üzerinde yer alan web sitelere sağlanan kötü amaçlı tıklamalar sonucunda web siteniz olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabilir. Bu tarz sahtekârlıklar gerçekleştirilirken birden fazla yöntem kullanılır.

Bu yöntemlerin en başında bir kişi tarafından uygulanan sahtekarlık yer almaktadır. Elle gerçekleştirilen birçok olumsuz sonuç doğuracak tıklama sıklıkla kullanılan yöntemdir. Bu tarz sahtekarlık planlamaları tıklama odaklı olarak, rakipler tarafından gerçekleştirilir.

İnternet üzerinde gerçekleşen ağır rekabet ortamında yer alan rakipler bu tarz yöntemler başvurabilir. Tıklama sahtekârlığı yalnızca elle değil otomatik bir sistem dahilinde de gerçekleşebilir ve karşı tarafa uygulanabilir.

 

Blue Ajans ile Google Adwords Tıklama Sahtekarlığı Nasıl Önlenir?

Tıklama sahtekarlığı ile başa çıkma yolları arasından öneri sağlanabilecek birtakım maddeler vardır. Bu hususlara bakıldığında, aslında oldukça kolay bir uğraş ile büyük sorundan kurtulunabilindiği görülmektedir. Blue Ajans olarak sizlere sahte tıklama sorunlarından kurtulmak için birtakım önerilerde bulunabiliriz.

Bu önerilerin en başında yer alan madde, Google ADS sahte tıklama engelleme yazılımı kullanımı sağlamanızdır. Bu yazılım ile beraber web sitenize karşı oluşabilecek her türlü tıklama sahtekarlıklarında engelleme oluşturulur. Böylece derin bir koruma yöntemi ile önlemlerinizi almış olursunuz.

Dolandırıcılık tespit yazılımları tıklamalar arasında gerçekleşen art niyetli oluşumların ayrışmasını sağlar. Bu ayrışma ile genel bir belirleme sağlanır ve sahtekarlıklara karşı önlemler alınır. Google Adwords tıklama sahtekarlığı nasıl önlenir? Diğer önlemler şu şekildedir:

  1. Geçeriz sayılacak olan tıklamaları izlemeye alın
  2. Reklamları yeniden hedeflemeyi ayarlayın
  3. Yeniden pazarlama eylemlerini yürütün IP hariç tutma ayarlarını gerçekleştirin
  4. Sadece yüksek değere sahip olan web siteleri belirleyin

 

Tıklama Saldırıları Neden Alınır?

 

Google Adwords tıklama sahtekarlığı nasıl önlenir sorusuna cevap olarak uzun bir detaylandırma sağladık. Peki ya, neden bu saldırıların hedefinde yer almaktayız. Ağır şartlar altında oluşan rekabet ortamında rakipler bu tarz müdahalelerde bulunmayı tercih edebiliyorlar.

Bu tercihi gerek bir sistem gerekse de insan gücü ile istihdam sağlayarak gerçekleştiriyorlar. Burada rakipler ticari ahlakı göz ardı ederek bu tarz girişimlerde bulunabiliyorlar.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1