facebook

İvedik Katalog Tasarım

Anasayfa / İvedik Katalog Tasarım
İvedik Katalog Tasarım
İvedik Katalog Tasarım

Kataloglar bir şirketin ya da firmanın ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmasının en etkili yollarından biridir.

Katalog tasarımı markaların pazarlama faaliyetlerinde çok büyük bir öneme sahiptir. Markanızı yansıtacak olan kataloglar ile müşteri portföyünüzü genişletebilir ve ürün portföyünüzde seçimi kolaylaştırma imkânı sağlayabilirsiniz.

İvedik katalog tasarım firmaları arasında bulunan Blue ajans sizlere bu noktada en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Görsel bir kaynak olması katalogları çok güçlü ve etkili bir hale getirmektedir. Etkili görsel pazarlama hamleleri ve çeşitli teknikler ile okuyucuların dikkatini çekmek son derece kolay bir hal almaktadır. Bu nedenle katalog tasarımı konusunda son derece dikkatli olunması gerekir.

Müşterilerin incelemeye değer göreceği, ürünlerin iyi bir şekilde ayrıştığı ve kategorileşmiş katalogların üretilmesi gerekmektedir.

Katalogların mağazalarda, kargoların içerisinde, ürün kutularının içerisinde, internette, marketlerde ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabileceğini bilmelisiniz.

Müşterilere markanızı tanıtmak, kampanyalardan haberdar olmak için ürünlerinize göz atmak için katalogları ellerine aldıkları zaman onların odağında kalma imkânınız olursa satışlarınızı büyük oranda arttırmanız mümkün olacaktır.

Blue ajans katalog tasarımı konusunda sizlere birçok bilgilendirme yapmaktadır. Katalog tasarımının nasıl olmasının gerektiğini ve hangi noktalarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizlere açıklamaktadır.

Blue ajans ile iletişime geçerek İvedik Katalog Tasarımı konusunda detaylı bilgi alma imkanından yararlanabilirsiniz.

 

Katalog Tasarımı Nedir?

Kataloglar, müşteriler ve hedef kitlenin, markanız, ürünleriniz ya da portföyünüz hakkında bilgi sahibi olmaları için üretilmekte olan görsel ve metin elementlerinin bir araya gelmesi ile oluşan tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Katalog tasarımı, katalogların hazırlanma sürecinde metinlerin oluşturulması, düzenleme işlerinin yapılması ve yayımlanması aşamalarıdır.

İvedik katalog tasarımı yapan firmalar arasında bulunan Blue ajans, katalog tasarımlarında kullanılacak olan renklere, gösterilecek ürünlere, katalogda bulunan yazı tiplerine, oluşturulmuş olan konseptlere, uyuma ve görsel bütünlüğe fazlasıyla dikkat çekmektedir.

Bu nedenle de bu alanda firmalar profesyonel yardıma ihtiyaç duydukları için profesyonel ajanslar ile çalışmak istemektedirler.

 

Katalog Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kataloglar, farklı amaçlar ile hizmet ettikleri ve birçok yerde kullanıldıkları için ne tür bir katalog hazırlanacağı önceden belirlenmelidir.

Büyük tasarımların olacağı ve çok sayfalı katalogları dergi şeklinde hazırlanabiliyor olması ya da el boyutunda herkesin çok kolay bir şekilde taşıyabileceği küçük kataloglar oluşturmak mümkündür. Hangi boyutlarda katalog üretilirse üretilsin en çok dikkat edilmesi gereken şey kataloğun bir tasarım düzenine sahip olması gerektiğidir.

Katalogların en belirgin özellikleri görseller ile müşterileri etkiliyor olmasıdır. Bu nedenle de katalog tasarımlarında görsellere çok fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

Görsel seçimlerinin profesyonel bir şekilde yapılmasına ve markanıza uygun konseptler oluşturmaya özen göstermelisiniz. Hedef kitlenizi iyi bir şekilde tanımalı ve sevdikleri ayrıntıları göz önünde bulundurarak bunlara uygun görseller seçmelisiniz. Bu görselleri uygun bir kompozisyon ile kataloğunuza yerleştirmelisiniz.

Aynı zamanda görselleri destekleyecek olan metinlerin de çok iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Yalnızca görsellerde oluşan bir katalog üzerinde verilmek istenen mesaj havada kalacaktır.

Müşterilerin ilgisi konusunda da geri planda kalmaktadır. Burada amaç güçlü ve uyumlu bir metin kullanarak görsellerinizden başarı elde etmektir.

Blue ajans sizlere tüm detayları titizlikle hazırlayarak mükemmel bir katalog tasarımı hazırlamaktadır.

 

Ankara Katalog Tasarım Fiyatları 2023 hakkında yazımız için tıklayın!

 

Katalog tasarımı sırasında bir konsept oluşturulurken renkler son derece önemlidir. Buna örnek verecek olursak kırmızı renk insanlarda bir beklenti ve coşku uyandırmaktadır.

Yeşil renk ise sakinliği yansıtan bir renktir. Hazırlanan konsepte ve ürünlerine uygun olan renklerden herhangi birini ön planda tutma imkânınız vardır.

Ancak bu noktada en çok tavsiye edilen hem renkleri hem görselleri hem de kompozisyonu oluştururken marka kimliğine bağlı kalınması yönündedir.

Hedef kitlenizi iyi bir şekilde analiz ederek marka kimliğinizi yansıtmakta olan sloganlar kullanabilirsiniz.

Ürünlerinizi hedef kitleniz tarafından benimsenmesini sağlayacak olan uyumlu ve yakın konseptler oluşturularak bu şekilde hem marka kimliğinizi temsil edebilirsiniz hem de müşterileriniz ile yakından bir ilişki kurarak kataloglarınızın başarıya ulaşması konusunda imkân elde edebilirsiniz.

Blue ajans, İvedik katalog tasarım firmaları arasında yer alan bir reklam ajansıdır. Bu noktada sizlere en kaliteli ve en güvenilir hizmetleri sunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Sizler de bu hizmetlerden yararlanmak için Blue ajans ile iletişime geçebilirsiniz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1