facebook

Katalog Fiyatları Ankara

Anasayfa / Katalog Fiyatları Ankara
Katalog Fiyatları Ankara
Katalog Fiyatları Ankara

Katalog baskı Ankara lokasyonunda tercih edebileceğiniz çok ajans var. Profesyonel anlamda katalog bastırmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir firmanın kurumsal kimliğe kavuşması için katalog baskısına ihtiyaç duyulur. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda katalog baskı tasarımı yapıyoruz. Revize olması gerekirse aynı şekilde müşterilerimizin görüşlerini dikkate alarak ilerliyoruz.

Ankara Katalog Fiyatları

Katalog baskısı, son dönemlerde en çok kullanılan matbaa çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Katalog baskıları ile firmalar hizmetlerini daha kolay müşterilere ulaştırabiliyor. Firmalara sunmuş olduğumuz katalog baskı hizmetlerinde özellikle kâğıt kalitesine çok önem veriyoruz. Katalog baskısı ne kadar kaliteli olursa işletmenin itibarı da o derece yükselmiş olacak.

Ankara katalog fiyatları hesaplanırken; katalog baskı ve katalog tasarım fiyatlarının maliyetlerinin ayrı ayrı çıkarılması gerekiyor.  Katalog tasarım fiyatları hesaplamak nispeten daha kolaydır. Baskı şablonu, kullanılacak içeriklerin temin edilmesi, grafik ve tabloların kullanılması, metinsel revisyonların olup olmadığı gibi bilgiler katalog fiyatlarını etkiliyor. Belirttiğimiz bu bilgiler özellikle; tasarım için sayfa başı ücretlendirme veya proje fiyatının belirlenmesini sağlıyor. Fakat Ankara katalog baskı sürecinin daha zor ve zahmetli bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.

Katalog Baskı Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Katalog baskısı fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebiliyor. O faktörleri şöyle sıralayabiliriz:

♦ Baskı Boyutu

a4, a5 veya özel bir baskı boyutu varsa bu durumlar baskı maliyetini çok etkiler. Kullanılacak olan kâğıt miktarına ve diğer baskı maliyetlerine etki edeceği için baskı fiyatı da etkilenir.

♦ Baskı Yönü

Baskı yönünün yatay veya dikey olması baskının plakasına sığacak olan kâğıt adetini etkiler.  Bu sebeple ortaya çıkacak olan fire miktarı değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla baskı maliyeti etkilenmiş olur.

♦ Baskı Kâğıdı

Katalog baskısı 1.hamur kuşe kağıtlar üzerine yapılmalıdır. Ancak kullanılacak kâğıt gramajı baskı maliyetine kumanda edilmektedir. A4 boyutundaki bir baskı kağıdının 115gr, 135gr veya 170gr ağırlıklarında olması ideal tercihlerdir. Kapak kâğıdı iç sayfalara göre daha ağır kağıtlardan tercih edilerek çok dayanıklı bir duruş kazandırabilir. Fakat bu durum da baskı genel maliyetine de kumanda edilir.

♦ Kapakta Kabarma Lak

Kısmi bölgesel kabartma ya da tek yüz kabartma şeklinde uygulanabilir.  Belirttiğimiz bu uygulama ek bir maliyet gerektirir.

♦ Selefon

Parlak ya da mat selefon yapılan yüzeyler suya, ışığa ve diğer dış etkenlere karşı daha korunaklı olur. Ayrıca lamisyon yöntemleri de fiyata kumanda edilmektedir.

♦ Ciltleme ve Spiral İşlemleri

Katalog baskısı fiyatları ayrıca ciltleme ve spiral işlemlerini de etkiliyor. Ciltleme işlemi yerine tel dikiş, iplik dikiş kullanılmasıyla ortaya daha uygun bir maliyet çıkar. Fakat Amerikan ciltlenmiş bir ürün daha fazla ek maliyet getirir.

Katalog Basımında Dikkat Edilecek Hususlar

Katalog basımında birkaç noktayı mutlaka dikkate almanız gerekiyor. Onları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kataloğun içeriğinde doyurucu bilgiler yer almalıdır.
  • Yazılarınız kesinlikle Jpg olmamalıdır.
  • Katalog içerisinde yer alan bilgilerle ürünleriniz kolayca kendini pazarlamalıdır.
  • Okuyucunun kafasını karıştıracak, gözünüzü yoracak ibarelerden sakınılmalıdır.
  • Görsel ve resimlerin çözünürlükleri üst seviyede olması gerekiyor.
  • Matbaa baskı formatının CMYK olmasına dikkat ediniz. Kesinlikle bu format dışında başka formatlar kullanmayınız.
  • Katalog tasarlarken kurumsallıktan kesinlikle uzaklaşmayın.
  • Ana renkten çıkan görseller için 4 renk vermeyiniz.
  • Kesim ve taşma payı mutlaka veriniz.
  • ♦ Katalog baskısı için mutlaka ön bilgiye sahip olmanız gerekiyor.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 2)

user

Eda Göktürk Soruyor ...

28/Kasım/2021
Katalog Fiyatları konusunda güzel bir içerik oluşturmuşsunuz ancak bir hesaplama yazılımı da yapılabilir bu konu için, ben tavsiye ederim. Başka web sitelerde bu yazılım var her ne kadar piyasanın üzerinde maliyetler çıkarsa da
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
11/Aralık/2021 Tarihinde Cevaplandı
Merhabalar Eda Hanım. Öncelikle Değerli Fikriniz İçin Teşekkürlerimizi Sunarız. Bu Konuda Yürütmüş Olduğumuz Özel Bir Projemiz Bulunmakta. Ancak Ankara Katalog Tasarımı Konusunda En Uygun Fiyatları Sunan Firmamız Bu Konuda Da Müşterilerine Uygun Fiyatlı Hizmet Sunacaktır.


user

Duran Yavaş Soruyor ...

05/Kasım/2021
1000 adet 300gr 16sayfa katalog hem tasarım hem baskı ihtiyacımız var baskı dahil fiyat verir misiniz?
admin
Blue Ajans'ın Cevabı
11/Aralık/2021 Tarihinde Cevaplandı
Merhabalar Duran Bey. 1.000 Adet 300gr. 16 Sayfa Katalog Fiyat Teklifimiz Tüm Aşamaları İle Birlikte Tarafınıza mail Üzerinden Gönderilmiştir.
Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1