facebook

Web Site Tasarımı Ankara

Anasayfa / Web Site Tasarımı Ankara
Web Site Tasarımı Ankara
Web Site Tasarımı Ankara

Ankara web site tasarımı konusunda uzman birçok firmayla doludur. Blue Ajans’ta web tasarım konusunda hizmet veren firmaların başında yer alıyor.

Web site tasarımı Ankara kapsamında bir işletmenin dijital dünyada fark edilmesini sağlayan hizmetler sunuluyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle web site tasarımı hayati önem taşımaya başladı. Web sitesi olmayan işletmelerin sektörde tutunması zor hale geldi.

Web site tasarımı, kişi ya da işletmeleri amaçlarına yönelik dijital ortamda temsil eden çalışmalardır. Web site tasarımında işletme ve şahıslar hakkında detaylı bilgi edinilebilir. Dijitalleşen dünyada ürün ve hizmet tanıtımlarında öne çıkan başlıca hizmetlerdendir. Web tasarım çalışmaları; kodlamalar, yazılım ve grafik tasarımı gibi ögelerden oluşuyor.

 

Ankara Web Site Tasarımı Neden Önemlidir?

 

Ankara web site tasarımı, profesyonel kişiler tarafından yapıldığı takdirde kişiye büyük katkılar sağlar. İşletme ve şahısların yaptıkları işlerde verim elde etmesini sağlayan önemli bir yoldur. Ankara web tasarım hizmetleri kapsamında yer alan bu çalışmaların önemini şöyle ifade edebiliriz;

 1. Profesyonel şekilde tasarlanan bir web site, marka bilinirliğini artırır.
 2. SEO uyumlu, kolay arayüze sahip ve hızlı şekilde açılan web siteler Google gibi arama motorlarında üstte çıkmayı sağlar.
 3. Kullanıcı deneyiminin üst düzeyde olduğu bir web site işletme ve markalara müşteri kazandırır.
 4. İşletme ve kişilerin kendilerini tanıtmalarının en etkili yoludur.
 5. İşletme ve kişilere dijital ortamda prestij kazandırır.
 6. Rakiplerin önüne geçme noktasında da çok önemlidir.

 

Web Site Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Ankara web site tasarım çalışmalarının başarılı olması için bazı noktalara çok dikkat etmek gerekiyor. Web site tasarımının SEO’ya uygun, sade, özgün, dikkat çekici ve kolay arayüze sahip olması çok önemlidir. Google ve diğer arama motorları için bir web site tasarımın başarılı olması mobil uyumlu olmasıyla bağlantılıdır.

Web site tasarımı çalışmaları doğrultusunda sitenin hızlı açılması da çok önemlidir. Çünkü birçok internet kullanıcısı, sayfanın hızlı açılmasını ister. Hızlı açılmayan web sitelerden ziyaretçiler hemen ayrılır. Web siteler için ziyaretçileri sitede uzun süre tutmak çok önemlidir. Bir web sitesinde ziyaretçiler ne kadar uzun kalırsa trafiği de o ölçüde artırırlar.

Ankara web sitesi tasarım çalışmalarında içeriklerin özgün olması da çok önemlidir. Ayrıca görsel tasarımda önem arz etmektedir. Doğru bir web tasarımında dönüşümle satış oranları da çok önemlidir. CTA diğer bir ifadeyle Call to Action yani site ziyaretçilerini harekete geçirici mesajlardan oluşmasına da çok dikkat edilmelidir. Harekete geçirici mesaj alanlarının profesyonelce kurgulanması büyük avantaj sağlar.

 

Web Site Tasarımı Ankara Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

 

Blue Ajans tarafından sunulan Ankara web tasarım hizmetlerinin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 1. Dünyanın her tarafından web sitesi ziyaret edilebilir. Dolayısıyla işletme ve şahıslara uzaklık mesafesi ortadan kalkar.
 2. Televizyon, pankart vb. yerlerdeki reklamlara kıyasla daha uygun fiyatlı reklam kanalı olma özelliği taşımaktadır.
 3. İşletme ve markalarla müşteriler arasında köprü kurar. İnternet üzerinden işletmelere ait ürün ve hizmetler kolayca satın alınabilir.
 4. E-ticaret sitelerinde 7-24 alışveriş yapılabiliyor.
 5. İşletme ve markaların güvenli olduğunu ifade eder.
 6. Doğru kurgulanan bir web site tasarımı, dijital pazarlama stratejisi kapsamında reklam giderlerini en aza indirir. Daha hızlı geri dönüşler alınır.

Ankara web site tasarımı çalışmaları sayesinde işletme ve markalar kurumsal kimlik kazanır. Bu da müşterilerin gözünde güvenli imajı çizmelerini sağlar. Örneğin, işletmelerin web siteleri incelendiğinde güvenli olup olmadıkları ve kurumsallıkları net belli olmaktadır.

 

Ankara Web Site Tasarım Firmaları Ne İş Yapar?

 

Ankara web site tasarım firmaları; işletme, şahıs ve firmalara internet sitesi yapar. Web tasarım firmaları müşteri istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışmalarını gerçekleştirir. Web sitelerin olmazsa olmazları arayüz ve şablonları oluşturur. Ayrıca müşteri talepleri doğrultusunda WordPress vb. platformları da kullanabilir.

Web site tasarım firmaları; internet sitelerinde harita, grafik, görsel, renk, yazı tipi gibi ögeleri de oluşturuyor. Web sitelerin devamlı güncellenmesi noktasında da etkin rol oynarlar. Sitenin güncelliği için bazı eklemeler yaparlar.

Web sayfalarının son görünümlerini gösteren mockup dosyalarını da dizayn ederler. Sitedeki sayfaları belirli düzene göre ayırarak ziyaretçilerin aradıklarını kolay bulmaları sağlanır.

 

Ankara Web Site Tasarım Süreçleri Nelerdir?

 

Ankara web site tasarım süreçleri şu şekilde ifade edilebilir:

 

Ön Araştırmalar

Web site tasarım çalışmalarında en önemli süreç, ön araştırmaların yapılmasıdır. Ön araştırmalar; müşteri beklentileri ve hizmetin kapsamına göre yapılmalıdır. Araştırma esnasında ön plana çıkarılmak istenen noktalarla güçlü yönler mutlaka belirlenmelidir. Müşteriler tarafından verilen briefler doğrultusunda web site tasarlanıp içerisine uygun içerikler koyulur.

 

 

Rakip Analizi

Web site tasarım süreçleri içerisinde rakip analizinin yapılması da çok önemlidir. Müşterilerden alınan bilgiler doğrultusunda hemen tasarıma geçilmez. Web tasarım çalışmalarından önce mutlaka işletme ve markaların rakipleri incelenmelidir.

Web tasarım çalışmalarının başarılı olması için işletme ve markaların sektörleri, hedef kitleleri, ürünleri/hizmetleri detaylı ele alınmalıdır. Web tasarım süreçlerinde dijital pazarlamada hayati önem taşıyor. Web sitelerinde yer alan içerikler sayesinde dijital pazarlama stratejileri oluşturulmuş olunur.

Web site tasarım süreçlerindeki içerik pazarlama çalışmaları, SEO çalışmalarını da kapsıyor. İçerik planı oluştururken işletme ve markaların güçlü yönlerine dikkat çekilir.

 

Eskiz-Çizim Süreçleri

Web site tasarımı Ankara çalışmalarında eskiz-çizim süreçleri de çok önemlidir. Eskiz çalışmalarında web sitenin ana sayfası taslak şekline getirilir.

Eskiz sürecinde web sitenin taslağı hakkında müşterilere sunum yapılır. Eskiz süreci bittikten sonra web sitenin anasayfası çizilmeye başlanır. Çizim sürecinin sonunda ortaya gerçek web sayfası çıkar.

 

Web Tasarımın Sunumu ve Kodlama

Eskiz ve çizim süreçlerinden sonra ortaya çıkan çalışmalar müşterilere sunulur. Eğer müşteri revize isterse gerekli düzeltmeler yapılıp yeniden müşterinin onayına sunulur. Müşteri onayı alındıktan sonra da web site tasarlanmaya başlanır. Ankara web tasarım firması olarak Blue Ajans ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1