facebook

Web tasarımcı Ne Kadar Maaş Alır (2023)

Anasayfa / Web tasarımcı Ne Kadar Maaş Alır (2023)
Web Tasarımcı Ne Kadar Maaş Alır
Web Tasarımcı Ne Kadar Maaş Alır

Web tasarımcısı olarak çalışan kişilerin maaşları deneyim süresine, firmaya, yapılan işin kapsamına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Web tasarımcı maaşı 2023 verilerine göre ortalama olarak 19.140 tl civarında görülmektedir.

Web tasarımcı genel olarak kendini reklamını yapmak için kendine bir web sitesi yaptırmak isteyen kişiler, firmalar ya da şirketlere bu web tasarım istekleri konusunda yardımcı olmak için web sitesi yapan ve bu siteleri tasarlayan kişilerdir.

Aynı zamanda tasarımcılara baktığımız zaman web tasarımcıları üçe ayrılmaktadır. Web tasarım hakkında daha fazla bilgi almak için Blue ajans web sitesinde bulunan blog yazılarımızı okuyarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Front-end Web tasarımcıları Maaşı Ne Kadardır?

Bu web tasarımcıları uygulamanın ön yüzü dediğimiz genel olarak tasarım kısmı ile ilgilenmekte olan kişilerdir. Bunun yanında aynı zamanda web sitesi tasarımının en yenilikçi ve teknolojiye uygun olması için de çaba göstermektedirler.

Günümüzde yazılım sektöründe en önemli işlerden birisi olarak karşımıza çıkan Front-ende Web tasarımcı maaşlarına bakıldığı zaman en düşük maaş ortalama olarak 11.000 tl olarak görülmektedir.

Back-end Web tasarımcıları Maaşı Ne Kadardır?

Bu web tasarımcıları uygulamanın arka yüz dediğimiz kısmında genellikle veri tabanı ve uygulamanın tasarım dışındaki yönlerinde ilerleyen kısmında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bunun yanında siteyi teslim edeceği kişiye siteyi yenilemek için bir arayüz bırakmak ve veri tabanı işlemlerini kolaylaştırmak işleri Back-end Web tasarımcılarının görevleridir.

Back-end web tasarımcılarının maaşlarına da  baktığımız zaman ortalama olarak en düşük maaş 11.000 tl olarak görülmektedir.

Full Stack Web tasarımcıları Maaşı Ne Kadardır?

Bu web yazılımcıları front-end ve back-end kısmının her iki tarafında da uzmanlaşmış olan kişiler olarak web tasarımında görev almaktadırlar.

Bir web sitesinin kimseye ihtiyaç duymadan tek başına profesyonel ve mükemmel bir şekilde sıfırdan yapabilecek olan kişiler full stack web tasarımcılarıdır. Bunun yanında çok uzun süre bilgi birikimi gerektirmekte olan full stack web tasarımcılarının maaşları genel olarak bilgi ve birikimleri ile doğru orantılı bir şekilde artmaktadır.

Full stcak web tasarımcı maaşları ortalama olarak en düşük 12.000 tl olarak belirlenmektedir.

Web tasarımcı Olmak İçin Nereden Mezun Olmak Gerekir?

Web tasarımcı olmak isteyen kişilerin aklına takılan birçok soru işareti olabilmektedir. Bunlardan birisi hangi okuldan mezun olunması gerektiği sorusudur.

Aslında şu anda yazılımcıların hangi okuldan mezun olduğunun dışında genellikle kendini ne kadar yetiştirdiğine bakılmaktadır. Bu nedenle de her ne kadar size ters gelse de şirketlerin üst mevkilerinde lise mezunu olan web tasarımcıları görmek mümkün olacaktır. Bu size okumanın gereksiz olduğunu düşündürmesin.

Web tasarımcı olmak isteyen kişilerin okuyabileceği bölümler arasında bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerden mezun olan kişiler kendilerini de geliştirirlerse web tasarımı konusunda çok fazla ilerleyebilirler.

Web tasarımcı Çalışma Alanları Nerelerdir?

Web tasarımcıların çalışma alanlarına baktığımız zaman şirketlerde front-end yazılımcı, web geliştirici, tasarımcı olarak çalışma imkanları bulunmaktadır. Bu anlamda çalışma alanı geniş bir meslek dalı olduğunu söylemek de mümkün olacaktır.

Web tasarımcısı olarak isterseniz bir şirkette çalışabilir ya da freelance projeler ile geçiminizi sağlayabilirsiniz. Web tasarım Ankara firmalarında görev alabilirsiniz.

Blue ajans web sitesi üzerinden web tasarım ile ilgili blog yazılarımızı okuyarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Grafiker Ne Kadar Maaş Alır?

Grafikerler ortama olarak 17.600 tl maaş almaktadır.

Web tasarım Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Web tasarım öğrenmek için ön lisans bölümünü tamamlayarak iki yıl içerisinde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Bir Yazılımcı En Az Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yazılımcılar ortalama olarak en az 20.000 tl maaş almaktadır.

Profesyonel Web tasarım Nedir?

Profesyonel web tasarımı hazırlanan yazılımların ihtiyaçların ve beklentilerin doğrultusunda oluşturan web sitelerdir.

Web tasarımı Kimler Yapar?

Web tasarımı alanında uzmanlaşmış kişiler olan UI Designer olarak adlandırılan kişiler web tasarım yapmaktadır.

2 Yıllık Web tasarımı ve Kodlama Ne İş Yapar?

Web tasarım uzmanı, web tasarım kodlama uzmanı, görsel web tasarımcısı ve arayüz geliştiricisi olarak çalışma imkanı bulunmaktadır.Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1