facebook

Ankara Siber Güvenlik Şirketi

Anasayfa / Ankara Siber Güvenlik Şirketi
Siber Güvenlik Şirketi
Siber Güvenlik Şirketi

Ankara siber güvenlik şirketleri, bilgisayarları, ağları, yazılım uygulamaları, kritik olan sistemleri ve verileri oluşabilecek dijital tehditlere karşı korumaktadır.

Kuruluşlar müşterilerin güvenini sürdürmek ve düzenleyici mevduat uygunluğunu karşılamak için verilerin güvenceye alınması sorumluluğunu taşımaktadırlar.

Hassas verilerin yetkisiz erişimden korumak ve bunun yanında iş operasyonlarında istenmeyen ağ etkinlikleri nedeniyle kesinti oluşmasının önüne geçmek için siber güvenlik önemleri ve araçları siber güvenlik şirketleri tarafından kullanılmaktadır.

Kuruluşlar; çalışanlar, süreçler ve teknolojiler arasında dijital bir sabunda sürecini düzene koymak üzere siber güvenliği kullanmaktadırlar.

Bu noktada Ankara siber güvenlik şirketleri sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Blue Ajans üzerinden bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler web siteyi ziyaret edebilirler.

 

Siber Güvenlik Neden Önemlidir?

 

Enerji, ulaşım, perakende ve üretim gibi birçok sektörde faaliyet göstermekte olan işletmeler etkili müşteri hizmetleri sunmak ve aynı zamanda uygun maliyetli işletme operasyonları yürütebilmek için dijital sistemler ve yüksek hızlı bağlantılar kullanmaktadırlar. Fiziksel varlıkların korunduğu gibi dijital varlıklarında korunması sistemlerin istenmeyen erişimlerden korunması son derece önemlidir.

Bir bilgisayar sistemine, ağa ya da bağlı tesislere karşı ihlalde bulunulması bu sistemlere yetkisiz bir şekilde erişim elde edilmesi gibi durumlar siber saldırı olarak adlandırılmaktadır.

Başarılı bir siber saldırı durumunda bilgilerin ifşa edilmesi, çalınması, silinmesi ya da değiştirilmesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Siber güvenlik önlemleri sayesinde siber saldırılara karşı savunma sağlanmaktadır. Bu noktada Ankara siber güvenlik şirketi sizlere birçok fayda sağlamaktadır.

 

Siber Güvenlik Şirketlerinin Avantajları Nelerdir?

 

Siber güvenlik şirketleri; işletme itibarını, finansal dayanaklarını, işletme operasyonlarını ve müşteri güvenini etkileyecek istenmeyen siber saldırıların sonuçlarını minimuma indirmektedir.

Buna örnek vermek gerekirse; şirketler olası bir sızma durumlarını içeren ve işletme operasyonu kesintilerini minimuma indiren olağanüstü durumlardan kurtarma planlarını hayata geçirmektedir. İhlalleri önlemek ya da maliyetlerini azaltma avantajı sunmaktadır.

Belirli sektörlerde ve bölgelerde işletmelerin hassas verilerini olası siber risklere karşı korumak üzere düzenleyici mevduat gereksinimlerine uyum sağlaması gerekmektedir.

Bu duruma örnek vermemiz gerekirse; Avrupa’da faaliyet göstermekte olan şirketlerin veri gizliliğini sağlayacak olan uygun siber güvenlik önlemleri alınması Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uyum sağlıyor olması gerekmektedir. Bu durum kısaca mevduata uygunluğun sürdürülmesi anlamına gelmektedir.

Siber saldırılar değişen teknolojiler ile birlikte gelişmelerini sürdürmektedir. Suçluların yetkisiz bir şekilde sistem erişimi sağlamak için yeni araçlar kullandığı ve yeni stratejiler ürettiği bilinmektedir.

Firmalar bu yeni ve gün geçtikçe gelişmekte olan dijital saldırı teknolojileri ve araçlarına karşı kendilerini korumak için siber güvenlik şirketleri ile çalışmaktadırlar. Ankara siber güvenlik şirketleri bu noktada sizlere güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

 

Siber Güvenlik Şirketleri Hangi Tür Saldırılara Karşı Koruma Sağlar?

 

Siber güvenlik şirketleri, bilgisayar sistemlerine çeşitli yollar ile sızan yeni tehditleri kontrol altında tutmak ve aynı zamanda etkisini azaltmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Yaygın siber tehditler arasında Malware, Fidye yazılımı, ortadaki adam saldırısı, kimlik hırsızlığı, DDoS ve içeriden tehdit gibi siber tehditler olabilmektedir.

Malware, kötü amaçlı yazılım anlamına gelmektedir. Üçüncü tarafların hassas bilgilere yetkisiz bir şekilde erişim elde etmesini sağlamak üzere tasarlanmış bir dizi yazılım programlarını içerisinde barındırmaktadır. Kötü amaçlı yazılımın yaygın örnekleri arasında Truva atları, casus yazılım ve virüsler bulunmaktadır.

Fidye yazılım, kötü amaçlı kişilerin özel ve tüzel kişilerden para sızdırılması için kullanılan bir işletme modeline ya da geniş bir ilgili teknolojiler dizisine atıfta bulunmaktadır.

AWS’ yi yeni kullanmaya başlamış olsanız ya da hali hazırda AWS’ de içerik oluşturuyor olsanız bile kritik sistemlerinizi ve hassas verilerinizi fidye yazılıma karşı koruma konusunda yardımcı olmak üzere Ankara siber güvenlik şirketleri hizmetlerini sunmaktadır.

Kimlik hırsızlığı, kimliği tanımlayacak bilgileri ifşa etmek için kullanıcıları kandırmaya yönelik sosyal mühendislik tekniklerini kullanmakta olan siber tehditlerdir.

Kimlik hırsızları ayrıca şirket cihazlarına kötü amaçlı yazılım yükleyen zararlı eklerin indirilmesi sonucunda da bulaşabilir.

Blue Ajans, Ankara siber güvenlik şirketi konusunda sizlere çok büyük faydalar sağlayarak siber güvenliğinizi yüksek düzeyde sağlamaktadır.

Sizler de bu siber tehditlerden korunmak üzere hizmetlerini sunmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanmak için Blue Ajans ile iletişime geçebilirsinizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1