facebook

E-Mail Pazarlama

Anasayfa / E-Mail Pazarlama

Günümüzde teknoloji artışı ile birlikte iletişim e posta yöntemlerine yönelim oluşmuştur.  Son zamanlarda e mail pazarlama en popüler reklam uygulamaları arasında yerini alıyor.  Yaşanan bu e-mail pazarlama ile birlikte reklam sektöründe büyük bir gelişme yaşanmıştır. Bu durumda yaşanan gelişme sonucunda e-posta pazarlama hizmeti ile birlikte müşterileri e-posta adresinde hedef reklam oluşturulmaktadır.

E- Mail Pazarlama Hizmeti

Sunulan e-mail pazarlama ile birlikte bu pazarlama için kanuna uygun bir şekilde oluşturur. Yapılan sistem sonucunda kolay bir şekilde e-posta şeffaf bir ülke ile gönderilir bunun beraberinde e-posta pazarlama kampanyası ile birlikte gönderilen içerisinde okunma sayısı gibi detaylar yer alır. E mail tasarımı ile birlikte kurumsal kimlik odaklı bir çalışma yapılıyor. Mevcut kimliği ile birlikte pazarlama kampanyası oluşturuluyor. Üyelik esnasında kayıt çalışması yapılıyor. Günümüzde kullanılan e-posta adresleri üzerinden bazıları aktif bir şekilde kullanılmıyor olabilir. Kullanılan e-posta pazarlama işlemi ile birlikte aktif olmayan mailleri temizlenmektedir. Mevcut e-posta pazarlama sisteminde genel olarak otomatik bir çalışma yürütüyor.

E-Mail Pazarlama Avantajları

Firmalar tarafından sunulan e-mail pazarlama beraberinde birçok avantaj sunar. Sunulan başlıca avantajlar şu şekildedir;

  • ♦ E-posta pazarlama işlemleri doğru bir şekilde yapıldığı takdirde büyük bir kazanç elde ettirir bunun yanı sıra rapor edilmesi de oldukça önemlidir.
  • ♦ E-posta pazarlama klasik yöntemlerden daha ucuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
  • ♦ E-posta yöntemi ile birlikte mevcut pazarlama içeriğini test etmek amacıyla uygun bir maliyet imkânı sunar. Bunun yanı sıra görsel olarak eklem imkânı sunulur bu kampanyalar kapsamında dijital pazarlama yöntemleri tercih edilir.
  • ♦ Bu alanda reklam standart olarak kullanılan işleyişe karşı direkt e posta pazarlaması ticaret alanında daha yüksek bir yanıt ihtimali oluşturur.
  • ♦ Hedef kitle odaklı bir çalışma olduğu için müşteri ve satış gücü oldukça yüksektir. Rekabet ortamı için bir avantajdır.

E Mail Pazarlama Etkili Mi?

Uygulanan e-posta pazarlaması ile birlikte Uzmanlar tarafından firmalara birçok hizmet ve firma yükselişi için çeşitli rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Günümüzde sunulan bu hizmet kapsamında özellikle e-ticaret sektöründe bulunan rekabet ortamına karşı büyük bir avantaj elde edilir. Mevcut e-posta gönderimleri sayesinde firma hedef kitlelerine hızlı bir şekilde ulaşım sergiler. Kitleye yönelik olarak gerçekleşen hedef eposta yollamaları sonucunda müşteri kütlesinde artış görülür ve firmaların satış durumu artış gösterir. Oluşturulan e-posta pazarlama hizmeti sayesinde rutin bir şekilde reklam hizmeti verilir. Uzmanlar tarafından sunulan bu reklam hizmeti günlük veya aylık olarak yollanmaktadır. Günümüzde sunulan bu hizmet ile reklam kampanyalarına oranla daha başarılı olmaktadır. Bunun yanı sıra uygun bütçeli bir seçenek olması da e-ticaret sektöründe büyük avantajı beraberinde getirir. E mail pazarlama yönetiminin e ticaret üzerinde etkisi oldukça büyüktür.

Yazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Ajans Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar ( 0)Yorum Yapın

logo ×
Blue Ajans
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1